Vincent (1982)

Zelená Míľa pre mňa zostáva filmom, pri ktorom žiadny iný film nemá šancu, ale do mojich obľúbených filmov Vincenta zaraďujem pre atmosféru, ktorú má, pre fantáziu malého Vincenta, čo ju má minimálne takú ako sám Burton. Na Vincenta sa nedá tešiť, Vincenta treba vidieť a potom si naňho povedať názor, pretože nie každému sadne. Ale ako som už možno niekde napísal - Burtonove začiatky sú úžasné a jeho nástupcom by sa mohol stať Shane Acker, od ktorého mám tiež obľúbené filmy (hlavne 9 teda). Neviem, čo tu ešte napísať, len to, že odporúčam - Ale nie je to plných 10/10. Skôr tak 9.9/10 :-)

Terminátor (1984)

Tak som si konečne pozrel tú "Najlepšiu sci-fi na svete" a pýtam sa - Toto je ono? Toto je ten oslavovaný Terminátor, z ktorého som mal byť na mäkko? Nie, to určite nie, ale musím predsa aj niečo pochváliť. Cameronova réžia je ako inak dosť dobrá, Schwarzeneggrova životná(?) rola, kde má kamenný výraz minimálne ako Depp v Edwardovi alebo ako Stevenson v novom Punisherovi. Ale aj napriek týmto kladom, to zostane pre mňa B-čko, ktoré mi nemá čo ponúknuť, sorry - 6/10

Devátá brána (1999)

Musíme si to povedať na rovinu... Najhorší film s Deppom, ktorý zachraňuje čo sa dá. 3/10

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Ak si to po pravde priznáme, tomuto filmu nechýba žiadny žáner. Je to taký mix akcie, trileru, krimi, romantiky, drámy a už v samozrejme komédie:-) Carell s jeho kamenným xichtom by presvedčil nejedného drsňáka povoliť a ešte, že si dala Hathaway tú plastiku:-) Najviac ma prekvapil ten wrestler, ktorý má prezývku "The Great Khali"... A zrazu aký sympaťák! Jediné čoho som sa obával, bolo to, že Smart bude dementý ako Predstavil Martin Clousea v Ružovom Panterovi. Mne sa to páčilo a to nič nezmení - pekných 7,5/10

Wanted (2008)

"Pardóón!" Počas filmu sa moje hodnotenie kĺzalo hore a dole. Prečo? To ani ja sám nevem, ale rozhodne viem, že tento film bol pecka! James McAvoy sa ako ten s kopýtkami z Narnie prezliekol do naozajstného oblečenia a to mu prospelo. Je to vlastne aj jeho zásluhou, ako moje hodnotenie dopadlo. Celý príbeh rozpráva - Ako nadal svojej šéfke a ako sa z nuly stal profesionálnym zabijakom. Taktiež som ho videl ako profesionálneho Krysařa ale to sem už nepatrí. Freeman, ako hovorí lesumir, už nehral od srdca dobráka, ale sviňu a hajzla, ako ho mám rád ešte z Nabiť a Zabiť:-) Angelinina najlepšia rola, a je tu aj najkrajšia (Teda až po Tomb Raider:-)). Dávam 9/10, bavil som sa, a dosť:-)

Sejmi eso (2006)

Čakal som niečo horšie, ale tak to už s hodnotením na čsfd(!) býva. Celkovo som viac očakával od Bena Afflecka, ktorého nejak extra nemám rád a čakal som, či sa vytiahne... pozerám, pozerám - a má tam len jednu, či dve scény. Opakom bol pre mňa nováčik Ryan Reynolds, ktorý sa mi vo filme dosť zapáčil (herectvom vy PARCHANTI!):-) Akcie tu nebolo ani priveľa a ani primálo. Charaktery postáv sú tak pekne vypracované, až to bije do očí. Najviac sa mi páčili bratia dementi a debutová Alcia Keys. Musíme predsa uznať, že to je kočka. Celkom 7/10

Equilibrium (2002)

Nekompromisná bezduchá akčno-scifi-trilerová mlátička, ktorá mi nedovolila vstať zo sedačky. Celú dobu, čo EQ trvalo, som sa ani nepohol. Tak zaujímavý a originálny film, so scenárom, ktorý sa naozaj podaril, sa to vyšvyhlo na úžasné B-čko. Krásne prepracované vizuálne mesto, do ktorého sa ihneď zamilujete, temná atmosféra, ktorá nepovoľuje a drsňáci, ktorích sa treba báť. Síce na konci bola scenáristická slabšia chvíľka, ale stálo to určite za to! O krásnej hudbe, ktorá doprevádzala celý film ani nehovorím. 9/10

96 hodin (2008)

Z Pierra Morela sa postupom času stane jeden z naj režisérov. Už Okrskom 13 presvedčil, že filmy točiť vie - a to hlavne akčné filmy, lenže akčné filmy aj s pointou. Okrsok 13 trpel svojím scenárom, no Taken je niečo iné. Príbeh, ktorý zaujme a pripne Vás minimálne piatimi klincami o stoličku. Liam Neeson naozaj predviedol, že nepatrí do starého železa, ale skôr patrí k výborným hercom, ktorí vedia, ako upútať diváka. Už sa teším na Morelov ďaľší film, ak ma aj tým presvedčí, okamžite je v mojej top. 9/10

Rockfish (2003)

Ja s Vami nesúhlasím. Po vizuálnej stránke je to krásne, dokonca aj po dejovej. Hudba je skvelá, síce škoda Happyendu... ale tak trochu som si ho aj prial. 7/10