Buď v klidu (2005)

Nevidel som, ale musím sa spýtať. Naozaj hral The Rock negra?:D

Bratranec (1998)

Bohužiaľ veľmi nudné a nezáživné. 6/10

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

"Bože, ten je zlatý." Ach. Sklamanie na plnej čiare. Prvú Narniu, dalo by sa povedať mierne nadpriemernú, mám veľmi rád. Kvôli hudbe, kamere, scénam, pasážam, z ktorých som mal zimomriavky... v Princovi Kaspianovy toho bolo o dosť málo. Jediné zapamatovateľné scény sú nočný nájazd na hrad, bitka v hrade a záverečná bitka. To vodné finále nepočítam. Pre všetkých je hádam známe, že C.S.S. Lewis (od ktorého som žiaľbohu prečítal všetky Narnie) bol veľký kamarát J.R.R. Tolkiena. A ako ste si isto všimli, dosť ľudí od neho kopíruje. J.K. Rowlingová so svojím veľkým pavúkom v Harry Potter a Tajomnej Komnate a v HP6 s mnohonásobnými glummi. C.S.S. Lewis sa snažil nekopírovať, ale Tolkien ho jednoznačne tak zaujal, že musel. Živé stromy a živé všetko, čo živé mohlo byť. Je to samozrejme krásne sa pozerať na bojový štýl stromov, ale je to v podstate k ničomu. Možno, že si aj kladiete otázku : "To tento chlapík nakrútil Shrekov? Prečo nezostal pri animákoch skurvysyn jeden?" Narnia nemá taký chytľavý príbeh, do ktorého by bol každý zažratý. Nemá to ani môj milovaný LOTR, ale Peter Jackson má toľko filmárkskeho talentu, že by sa dal aj krájať. Verdikt znie. Kroniky narnie: Prind Kaspian je koncentrovaná nuda s pár efektnými zábermi, ktoré by ste si chceli púšťať znovu a znovu, lenže s absenciou celého filmu. Jedno z mála pozitív bola Gregsonova vynikajúca hudba. Cez 5/10 sa neprenesiem.

Metalocalypse (2006) (seriál)

"Hej, sledujete to video, kde si chlapík kouří vlastní, však víte co?" - "Jo!" - "Já myslel, že je to počítačový trik nebo něco podobného. To je doopravdy, to je kurva doopravdy!" Luke Skywalker dabuje v naozaj hardcore super metal čiernom seriáli, ktorý kurefsky baví! Pri tomto seriáliku, ktorý má, ak som dobre zaznamenal, chystanú ešte len tretiu sériu, platí, že niektoré epizódy sú nudné, niektoré výnimočné a zábavné na 11/10!

Nebezpečná misia (2009) (pořad)

"Strúhať zemiaky. Aby som sa náhodou neporezal. To je hovadsky nebezpečné." Nevysvetliteľné, ale drží si tu kvalitu dosť vysoko.

Gran Torino (2008)

"Přemýšlel jsem o tom hovoru, o životě a smrti. O tom, co jste říkal,že sebou nosíte všechny ty strašné věci, co jste tehdy udělal. To strašné, co vás neopuští. Ale bylo by velice dobré, ze sebe tohle bříjmě zhodit. Ve válce se dejí příšerné věci. Rozkazy zabíjet. Zabíjet, aby ste zachránil sebe nebo ostatní. Pravda, o takových věcech já nevím vůbec nic, ale za to vím, co je to odpuštění a viděl jsem mnoho lidí, kterí doznali své hříchy, přiznali vinu a té tíhy se dokázali zbavit. Silnější lidé než vy. Ve válce dostali rozkaz dělat odporné věci a teď žijí v míru." - "Teda musím uznat Padre, že dneska máte zbrane ostře nabití." - "Ďekuji." - "A v jednom máte pravdu. Že i ti silnější než já nakonec došli spaseni. Takže Halekurvalluja."Stačilo by napísať len WOW a Clintovi /špagety/ Eastwoodovi vzdať velikánsku poklonu. Sám si zobral do rúk značne ohranú tému o živote, kde vládne ghetto a o smrti. Lenže on to dokázal poňať s takým nesmiernym citom, ktorý by som označil aj za môj jeden z najväčších zážitkov v živote. Clint Eastwood nie len že predvádzal um pred kamerou, ale aj na režisérskej stoličke, kde mal všetko krásne pod kontrolou. Po prvé, k čomu by som chcel niečo napísať je scenár. "Co chceš nosit vercajch ve vaku na rejži?" Značne, naozaj značne prepracovaný. Dialógy s Waltom sú vyšperkované do posledného miesta a vždy vám každé slovo z úst bývalého pištoľníka vyčarí úsmev na tvári. Druhá je príbeh. "Umíš anglicky?" - "Ano pane." - "Narodil ses tady?" - "Jasně." - "Viděl jsem, že tě přivezl Walt, ty nemáš auto?" - "Teď zrovna ne, jezdím autobusem." - "Autobusem? Ježišikriste ty nemáš auto?" - "Praskla mu totiž hlava, a ten kokot blbej si za to v servisu řekl 2100." - "To je hrozný. Já si nechám měniť převodovku ve Fordu a ty kurvy mě příšerne odrbali. Celý 3300." - "Sou to fakt zlodeji, je to lumpárna." Ako som písal, je to ohraná rozprávka o živote s ghettom. NIE priamo v ghette. Je to skôr, nemám strach povedať, nádherná dráma o živote umierajúceho vojenského veterána, ktorý miluje svoje Gran Torino a nikomu by ho nepožičal. Až doteraz. Keď stretne chlapca, ktorý mu ho chcel ukradnúť. Jeho prehĺbujujúci sa vzťah s chlapcom Theom od susedov sa stretne aj s následkami, pre život pri ghette. Zblíži sa najprv s jeho sestrou Sue a pomaly s celou rodinou. Pretože tí bambusáci, budú pre neho bližší ako jeho vlastná rodina. Spoiler písať nechcem. Aj keď koniec, ktorý keď niekoho nedojme k slzám, tak je to pako. Tak... predsa len SPOILER. Mňa vlastne ani nedojal koniec v podobe duelu, kde si Clint zopakoval svoju mladosť kde hral vo Westernoch, kde sú špagety, ale jeho pohreb. Tu je jeden menší úryvok z neho: "Walt Kowalski mi jednou řekl, že o životě a smrti nevím nic, protože jsem jen přemoudřelej sedmadvacetiletý panic, který utěšuje pověrčivý báby a slibuje jim věčnost." Sú tu vulgarity, ktoré nepôsobia vulgárne. Sú tu pasáže, ktoré sú nádherné. Sú tu chyby, ktoré nevidíte. Sú tu scény, pri ktorých sa od srdca zasmejete, alebo rozplačete. Také je Gran Torino, ktoré išlo ihneď do topky. Clint. ĎAKUJEME. "A svoje auto Gran Torino z roku 1972 odkazuji svému příteli Thao van Rolovi(sorry, neviem ako sa volá). Pod podmínkou, že z nej neuřízne střechu, ako ňákí mexickí uzenáči a nenamaluje na nej žádné debilní plameny jako to dělají bílí drbani a do zadu nedá takové to buzerantský křídlo, které si tam dávají všichni ostatní bambusáci. Na to rovno zapomeň. Pokud se toho všeho dokážeš zdržet, auto je tvoje." 10/10

Ostrov (2005)

"To s tým jazykom je úžasné." - "Urob to znovu!" Nepopísateľné. Presne tak to je. Ani po druhom zhliadnutí vôbec nič o tom filme napísať neviem. Takže? Bay rulez!

Sissi a Yetti (2007)

"Podle nosu Johana, vím, co mám mezi nohama." "HIMLHERGOT", "KRUCIFIX", "ŠAJZE"! 6/10