Star Wars: Klonové války (2008)

"Palbu zaměřit na sektor 11347265!" - "1137... jakže to bylo?" - "Střílej prostě támhle!" Síce tu nie je taká nudná akcia, ako to bolo pri prvej trilógíí SW, ale práveže tu nie je tá pravá SW akcia.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

"Kľud, mám tam dole kamaráta!" Ci pána... po poslednom filme z celej ságy SW som nečakal, že práve posledný diel veľkej série, 127. najlepší film na ČSFD, ktorý má 88% bude taká nuda. Totálne nepresvedčívé a nudné súboje, horšie herecké výkony a k tomu ešte aj efekty. Všetko je to vlastne veľká nuda zabalená do digitálneho hávu, ako je na to niekto zvyknutý. No ja nie. 7/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

"R2-D2, vždyť víš, že nemáš věřit cizím počítačúm!" Dokonalé. Úchvatné. Efektne geniálne. To všetko je Star Wars: Epizóda V - Impérium vracia úder. Ja som bol doslova nadšený. Síce s tými efektami to je o trochu horšie ako mladší bratček Epizóda IV, pretože triky vyrábali stop-motion a bolo to sekavé, ale stále parádne. Konečne sa dostalo na boj so svetelnými mečmi, ktoré sú, bohužiaľ, veľmi, ale veľmi nudné. Zvládnuté na výbornú, ale jednoznačne nemajú takú choreografickú prepracovanosť ako filmy od Epizódy I. Zarážala ma ešte jedna scéna, kde Darth Vader pretračí Luka svetelným mečom. Je to vlastne možné. Predsa len blastery sú... no... proste... ehm. Šak viete. 9/10

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

"Bezva holka. Zabil bych ji, ale začíná se mi líbit." Ako prvé vám poviem, že tie efekty sú aj teraz geniálne! Zoberte si dnešné nízkorozpočtové filmy a pozrite sa aké je to celé digitálne a umelé. George Lucas prišiel s novou technikou a je to paráda až do dnes. Ale tá najväčšia haluz je, že keď sa Episode III natočila až v roku 2005, tak to všetko do seba krásne zapadá a nadväzuje. Ak nepoznáte Star Wars SPOILERY, tak ďalej nečítajte. Keby som to pred tým nevidel, tak by som vôbec nespoznal, že Darth Vader je otec Luka Skywalkera. Obi-Wan hovorí v hádankách aneb "Mým žákem byl Darth Vader a ten zabil tvého otce" - no kto by na to prišiel? Celé je to zaťažené do jedného tajomného hávu, že si samo vyžaduje ďaľšiu epizódu. Ou jé! 10/10

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

"Bol si môj brat, Anakin." Wau! Neviem čo iné dodať! Strhujúca akcia, efekty na úrovni geniality! Vynikajúce kamerové prechody! George Lucas je perfektný! Toto mi behalo hlavou po dobu filmu. Som naozaj šťastný, že ma kamarát prehovoril aby som Star Wars sériu pozeral dielami : 1;2;3;4;5;6... pretože táto akčná jazda naozaj stojí za to. Premena Anakina na Darth Vadera je proste božská. Neviem, čo mám dodať. Naozaj. Som uchvátený. 9/10

Hannah Montana (2009)

"Hannah Montana!" Že by sa toto malo stať kultom? Peter Celson, ktorý je celkom schopným režisérom, natočil po celkom slušnom "SMIEM PROSIŤ?" Hannu Montanu, ktorá sa v mojom srdci, či skôr pamäti až tak neuchytí. Aj vy ste si počas tohto filmu hovorili, že by to mal byť skôr TV film a nie vysokorozpočťák? Nebolo to síce také strašné, ako som čakal, no toto? Jedna trápna scéna za druhou. Typické americké klišé. Dialógy pre batoľatá. Kam sa to Hannah Montana podela? Nikde:-)___ "Hannah Montana!" Pripomína vám táto druhá hláška tú druhú? To je predsa jasné, pretože tieto dve slová sú v tomto filme minimálne 100-krát, zachytia sa vám tak, že si to začnete sami opakovať. Potom sa stačí len prepliaskať a ste v pohode. Nemastné, neslané. Nemastná, neslaná. Hudobné, nehudobné - občas sa to dalo aj počúvať. Len ma zaujíma - ako to, že keď ona prišla na scénu, hneď všetci vedeli, čo majú hrať? 2/10

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

"Ty víš, že tohle nemám rád." - "Pardon, mistře. Zapomněl jsem, že nerad létáte." - "Létaní mi nevadí, ale tohle je sebevražda!" Ci vole, Speed Racer je hovno! Síce o niečo nesympatickejšie ako Epizóda I, no stále sa to drží na dosť vysokej úrovni. Jediné čo mi na tejto Star Wars séríí prekáža sú výkony Haydena Christensena. Ten je naozaj strašný! 8/10