Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

"Jak to že tu máte jen smajlík a revolver?" - "Jedno pro případ, že mi bude smutno a to druhé pro případ, že mi bude opravdu hodně smutno." Na ČSFD som nenapísal komentár tak dlho ako je sám Dr. Parnassus starý. A aj tak si ten prvý komentár po dlhej dobe vyslúžil práve Scrubs. Nechápem ako niekto môže stále točiť aj po 8. séríí. Nechápem ao môže stále niekto prichádzať na nové vtipy. Nechápem ako herci mohli podpísať zmluvu na tak dlhý čas. Spočiatku som si myslel, že Scrubs bude oničom, Zach Braff má na databáze divný ksicht, ale postupne, nie postupne, hneď som si tento seriálik zamiloval. Či už iróniu Dr. Coxam Predstavy JD-ho, alebo hlášky "Turkletona" :-) Asi ten najodporúčeňajší seriál, ktorý odporúčam a je tu aj dosť odporúčaný. Skrátka menšie hodnotenie ako toto nemôžem dať. 10/10

Metallica: Some kind of monster (2004)

"This is not a film about Metallica, it's a film about relationships." Príbeh Metallicy zachytený v čase ich druhej najväčšej krízy a síce podobnej - strate basáka. Nezhody Jasona s ostatkom kapely nenechali len tak veci na náhodu a išiel preč. James sa podrobil liečeniu proti závislosti na alkhole, čiže ostatní členovia prakticky nemohli tvoriť ďalej. Stratili oboch členov a hrozilo rozpadnutiu kapely, ktorá vtedy mala jubileum 20 rokov. Čo keď vlastne niekedy prestanú tvoriť? Čo budem počúvať? 9/10

Avatar (2009)

"Len ďaľšie peklo. Nič viac."

Krvavý diamant (2006)

"Koľko máš rokov?" - "31." - "Máš ženu?" - "Nie." - "Deti?" - "Nie." - "A peniaze?" - "Tie mám."

(1998)

"To je šílený!" - "A nebo geniální!"

2012 (2009)

"To je ale veľké lietadlo!" - "Je ruské!" Po Emmerichovom filme, na ktorom som bol s partiou, začínam veriť, že ten očakávaný koniec sveta v roku 2012 nepríde. Ľudia budú mať vtedy ďaleko dokonalejšie počítačové efekty! Každé malé dieťa, ktoré sa narodí do 21. storočia, vie, že Roland Emmerich je megaloman, ktorému sa páči vždy a zakaždým zruinovať celý svet, ale odborník je hlavne na New York. Aj keď sa opakuje, všakže, ja mu to vždy zožeriem, či už je moje hodnotenie kladné alebo zápornejšie vždy sa pobavíte na akčných a epických scénach, hláškach a na nejakom zlom maníkovi, ktorí na koniec umrie. Opäť sa budem opakovať - ako vždy. Roland je vlastne zvláštny typ režiséra. Pri každom filme má k nádeji dobrý námet, vcelku počúvateľný scenár, no zvyčajne to dosere tým, že sa z toho stane nudná sračička. Pri 2012 som sa, po prvý krát, nenudil. Keby som si to opäť pozrel asi by ma akčné epické sćeny až tak nezaujali. Škoda. Zomrelo minimálne 4 miliard ľudí a žiadna krv. Kde to do čerta sme? Veľké lietadlo môže poslať do priepasti, ale aby zohnal filmovú krv. Na to asi ten nemecký homosexuál veľa peňazí z rozpočtu nemá. Je to škoda - tej nereálnosti. Nemám nič proti gayom a už nemám nič iné proti tomuto filmu. Komu sa páči, tomu sa páči. Mne áno. 7/10

Bez servítky (2009) (pořad)

"Čo bude robiť, keď bude vlhká? Utre sa!" Celkom pohodový seriálik, kde mi strašne vadia nesympatickí ľudia... damn! Každý sa tam na každého sťažuje, ohovára a podceňuje. Nemôže byť niekedy nejaký poriadny seriál o varení okrem Bičanovského "Varí Vám to?" ? 2/10

40 let panic (2005)

"Má sa to natiahnuť aj na gule?" Bez okolkov výborná komédia. Možno, že dabing niektoré hlášky a gagy aj zabil, ale ja som sa s rodinou totálne zabával. Predsa len. Mal by sa kondóm naťahovať aj na gule? Najviac ma aj tak z tohto filmu zaujali dvaja členovia štábu hereckého výborneho a t.j. - Steve Carell a Seth Rogen. Setha Rogen moc nepoznám a aj tak som z neho nemal obavy. Šak, sú napísané naňho dobré ohlasy, každý ho má rád. Za to Steva Carella som poznal dávnejšie zo Smarta. Pravda, len a len zo Smarta a tu som zistil, že je to výborný herec. Jesus Christus Superstar. Great. 8/10