Transformers: Pomsta poražených (2009)

,,Ó, anjelska tvár, bolo by to skvelé, keby si mi nepristála na vajciach" Môj najočakávanejší film roka, síce dopadol na výbornú, ale nie podľa mojich očakávaní. Ako niektorí píšu, tak tu nešlo o to, že sa Bay utrhol z reťaze ako pri Bad Boys II, ale skôr vznikol syndróm zvaný Pearl Harbor - aneb - viac romantiky. Dve najväčšie chyby, ktoré boli na Bayovom filme vidieť boli scenár a pomalé miznutie robotov. V scenári rozporuplné nezáživné a hlavne nefungujúce sexuálne narážky, na ktorých som sa samozrejme zasmial, ale dalo by sa povedať, že mi tam prekážali. A ďaľšie miznutie robotov? Áno, objavia sa a zmiznú, niet o nich slychu, až sa na koniec pustia do vojny vo finálnej veľkej bitke, ktorá sa mi pravdupovedaic nepáčila. Bolo to niečo také ála Counter Strike. Dva týmy stoja oproti sebe a osud rozhodne kto koho zasiahne a či ten, čo bol zasiahnutý, padne na zem, alebo mu zostáva ešte niečo z toho života. A ešte k tým miznutím robotov. Wheelie je perverzný parchant! Najprv sa objaví v Mikaelinej garáži, kde ho chytí a donesie ho až k Torturrovi. Tam ich Jetfire prenesie do Egypta, kde sa Wheelie nadobro stratí. Neznámy autobot Jolt zase nedostal riadne miesto vo filme. Ale dosť kritiky, poviem už prečo dávam to vysoké hodnotenie. Pretože - Ani jedno hluché miesto v tomto filme nenájdete, ako som písal nájdu sa logické chyby (Sam si zlomý ruku a v druhom zábere ju má v sádre), ale Transformers : Revenge of the Fallen si užívate od začiatku do konca (teda až na môjho otca - ten tam zaspal). Najlepšie scény sú určite na začiatku - Aneb zruinovaný Šanghaj, kde je bitka medzi Demolishorom a Autobotmi vysvetlená únikom plynu. V strede - Bitka medzi troma Decepticonmi a Optimom Primemom, kde Prime každého dorazí, je tá najefektnejšia scéna akú som kedy videl. A na konci - Scéna v egypte, na čom je založený v podstate celý príbeh. Jetfire odnese Mikaeulu, Sama, spolubývajúceho Lea a "Robobijca" do Egypta, kde povolajú jednotky, ktoré letia cez pól planéty Spoiler: aby dostavili mŕtveho Primea pre oživenie Samom.I A priznám sa, asi som jeden z mála, ktorým dvojičky Skids a Mudflaps nevadili, síce v určitých miestach liezli na nervy, ale pri scéne s Devastatorom sa uvidí, že sú skvelo zohratý. Na koniec sa musí priznať, že kúzlo fascinujúcej jednotky sa vytratilo, ale pre mňa to zostáva zatiaľ jeden z naj filmov roka. PS: Neviem, ale mne sa naozaj páči viac Megan Fox ako Isabel Lucas... 8/10

Frankenweenie (1984)

"Our son is another Hitchcock!" Timove Burtonove krátkometrážne začiatky sú jednoducho úžasné! Dokázal realizovať poctu Frankensteinovi v necelej polhodine, ktorá ušla rýchlo, že sa nestačíte čudovať! Trochu si dovolím provnať Petera Jacksona a Tima Burtona. Každý vie, že obidvaja režiséri sú géniovia, ktorí sa budú nahradzovať ťažko. Jackson začínal s malými nízkorozpočtovými horormi, kde používal hektolitre krvi a nesmiernu dávku vtipu. Burton na to nešiel so zábavnou formou. A to si na ňom cením. Vôbec nepoužíval krv. Vôbec nepoužíval vtip. Len jeho fantáziu, vizuálne prepracované kulisy na jednotku a výbornú hudbu. Chcel sa dostať do našej hlavy, robil to pre dobrý pocit. Pre dobrý pocit s tým, že niečo urobil, niečo úžasné. Frankenweenie je v podstate jeho druhý snímok po vynikajúcom Vincentovi, taktiež je krátkometrážny, ale to na tom nič nemení. Shelley Duvall, ktorá hrá mamu vás dokáže rozosmiať skoro vždy, Daniel "zlodej zo Sám doma" Stern ako hlava rodiny, ktorý je vždy sympaticý a ku koncu - malý génius - novodobý Frankenstein v podobe malého chlapca, ktorému je skrátka ľúto za psom, tak to nenechá len tak a pokúsi sa ho oživiť. Mesto s tým nesúhlasí, no ako to už býva, vždy sa dostane Happy-endu a celé mesto je šťastné, že Sparky je opäť živý. 9/10

Boat (2007) odpad!

Dámy a páni - NIE! Tu nie sú hlášky:-( David Lynch si kúpil loď. David Lynch si kúpil kameru. David Lynch si natáčal svoju loď so svojou kamerou. David Lynch naštartoval svoju loď. David Lynch odišiel. David Lynch chcel ísť čoraz rýchlejšie, pričom si natáčal vodu odrážajúcu sa od lodi. David Lynch šoféruje svoju loď neustále, dokonca aj uprostred temnej noci. Davidov Lynchov film skončí a všetci sme radi. Niektorí uživatelia dali tomu plný počet len preto, že vidia meno svojho obľúbeného režiséra. Iní zašli do extrémov a dielo sa im naozaj páčilo. Keď si to tak prezriem, tak ja som od Lyncha videl minimum filmov, ale jeho krátkometrážna tvorba ma akurát tak od jeho filmov odrádza. Tajuplný ženský hlas? Keby tam nebol ten hlas a video by stoplo v polovici, tak by to bolo po domácky urobené amatérske video, len preto, že sa chce ten dotyčný človek pochváliť - "Aha, mám novú loď". Lynch je magor, áno, poviem to na rovinu. Na tieto filmy sa nedá dívať a som rád, že nie som sám, kto si to myslí. 0/10

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Anderson sa púšťa do béčiek, ktoré nemajú divákovy čo ponúknuť, bez hlbšej pointy, samá akcia - ale aj tak na tento film budem rád spomínať:-) Prečo? Pretože rýchlo ušiel a Russell povedal v tomto filme menej ako Arnold v prvom Termoušovi. 6/10

Michael Jackson: Black or White (1991) (hudební videoklip)

Fakt neviem, od Jacksona sa mi viac páčil klip Smooth Criminal alebo Beat it, Black or White som neprišiel na chuť ako pesničke alebo ako klipu. No aj tak sa držím toho, že MJ bol kráľ a vždy bude. 7/10

Stmívání (2008)

Krásna upírska romanca, ktorá je vlastne o ničom, ale dokáže udržať diváka pri filme. Knihu som nečítal, ale film ma zaujal vďaka tomu, že má pekný soundtrack, peknú Kirsten Stewart a pekného Roba Pattinsona. Spisovateľka nám podávala príbeh, ktorý je síce plný klišé, ale teen po ňom letia ako keby sa dávali rožky zdarma. Mladá baba, čo sa presťahuje k otcovi zo slnečného mesta rovno do mesta, kde je furt zamračené a prší? V tom meste bola zhodou okolností vojna medzi upírmi a vlkodlakmi? Zhodou okolností tam žijú upíri z dvoch skupín, ktorí krv nepijú a druhý pijú? To samozrejme nevadí, šak si to pozrieme aj tak. Mne sa ten film páčil a keď už dal tomu aj oLí 4*, tak je to dobrý film:-) 8/10

Superstars of Dance (2009) (pořad)

Súťaž, ako ostatné. Režisér, ktorého všetky projekty sú na to isté kopyto. Tanečníci, ktorí majú choreografie na facku. Hiphoperi, ktorí sú skrátka divný. Nigel Lythgoe už vo svojom predchádzajňucom projekte ukázal, že dokáže točiť len podpriemerné súťaže s náznakom Superstar. So You Think You Can Dance, bola vlastne tanečná variácia na spomínanú Superstar. Tanečníci netancovali po skupinách, len sami, amatéri, ktorí si zložili z kúskov vlastnú choreografiu. Superstars of Dance už v tomto nefiguruje. Je to šou, v ktorej sa nepredvádzajú amatéri, ale a.k.a profesionáli, ktorí bojujú o neviem aké miesto v súťaži. Samozrejme vyhrala Amerika, kto by to nečakal. Jediné, čo sa mi na tom v podstate páčilo bol Robert Muraine, ktorý je majster vo svojom obore. Ostatní súťažiaci nemali choreografiu, boli to len výskoky do prázdna, z ktorých síce divákovi behal mráz po chrbte, ale vôbec to nemalo zmysel. Za skorumpovanú porotu a Muraina - 2/10

Hellsing (2001) (seriál)

,,Nejdřív ji ojedu, pak ji zabiju, a pak ji ojedu znovu" Vaaaaaaaaaaaaaaaaaau, tak toto bolo niečo! Alucard ako ten najlepší upír na svete sa nám prestavil po boku dvoch silných žien menom Integra Hellsing a Viktoria Ceras. Toto anime niet hodnotiť inak. Naprosto úžasne napísané postavy, doplnené rozumnými dialógmi a scenárom, ktorý vás proste neodtrhne od obrazovky. Ešte vďaka, že som dal na radu uživateľovi s nickom Richard_Ba, lebo by som si tento anime seriál nepozrel. Najväčším záporákom v prvej polovici bol kňaz, ktorý sa v podstate vyrovnal Alucardovi, kým sme ešte nevideli Alucardove všetky schopnosti. V druhej polovice ale bol záporák nevýrazný. Zázračná bytosť, ktorá vyvoláva pomocou Lady Hellsing diabla? Drsnejšia sa mi zdala tá baba, ktorá chcela z Integry spraviť Ghúla. Vrátim sa k prvej polovici. Vystrieľanie základne Hellsing bolo dosť - dosť - dosť brutálne, ale ako píše Nin, záveru sa to nevyrovná. Hektolitre krvi, ktoré si behajú po schodoch cez Londýn až po Alucarda a veľkolepé finále v podobe dvoch monštier. Proste radosť sa na to pozerať:-) 9/10