Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Zmizneš z tohto mesta a zostaneš zmiznutý, alebo ťa zmiznem ja." Na poprvý raz bolo PF jasných 5*. Ako začiatočník na CSFD som to aj tak ohodnotil. No, keď som to videl včera na Nove - nepozdáva sa mi to. Je to štýlovo natočená nuda, pri ktorej sa zasmejete a hlavne od srdca. Niektoré pasáže sú výborné, nie geniálne, pretože to v tomto filme podľa mňa nebolo. Scény vôbec nie sú na jedno kopyto a každý príbeh má samostatné originálne rozprávanie, ako to už v Tarantinovkách býva. Doteraz som si pod menom Tarantino zmyslel ihneď na Pulp Fiction, odteraz sa budem snažiť zmyslieť si na Kill Billa, ktorý ma bavil oveľa viac. 8/10

Zelená míle (1999)

"Bílej nemůže být usmažen po negrovi!" Vyprávanie príbehu veľkom Černošskom obrovi, ktorý je neprávom odsúdený trestom smrti, t.j. popravou na elektrickom kresle? Takýto príbeh vie prerozprávať jedine majster svojho oboru - väzeňská dráma - Frank Darabont. Stephen King, ktorý ako iste viete, poviedku napísal nám predstavuje strážnikov v minulosti, ktorý sa o väzňov starajú a príde nevinný človek, ktorý vie liečiť rany či na srdci, alebo povrchovo. Pre mňa to zostáva jeden z najkrásnejších filmov, aké som kedy videl a dokázal ma na konci rozplakať, kecám, dokázal rozplakať každého. Po dlhom odkladaní som si film pozrel opäť. Je to niečo ako závislosť v menších dávkach. Lenže, dojem je stále taký istý. Je to nádhera. Naozaj veľká nádhera! Môj najobľúbenejší film vôbec - 11/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Musím sa priznať, že som vóbec nevedel, že ide o film režiséra Zelenej Míli. Prezradilo mi to až csfd. A zážitok z filmu to na mojom hodnotení nemení. Shawshank je reálny film, ktorý vie udržať človeka sledovať TV, aj v prípade najväčšieho alarmu. Darabont nám predvádza to, v čom je najlepší - Väzeňskú drámu. Ani páni ako Nolan, Cameron alebo Scott, alebo Kubrick by nedokázali navodiť presne takú atmosféru, akú treba. Úžasná kamera dodáva na hodnotení oveľa viac a príbeh ešte. Po tomto filme, som začal žrať drámy - a to doslova! 10/10

Škola rocku (2003)

Čo dodať? Jack Black je u mňa jeden z naj hercov, humoristov a muzikantov vôbec... Takže moje hodnotenie je uňho znova 5 hviezdičiek.

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Bolo to skutočne preafektované zlo. Síce to bolo lepšie ako dvojka, ale stále to ostáva - KOMÉDIA ROKA! Na nijakom filme som sa za určitú dobu, tak nezasmial. Už prvá scéna (xicht Zaca Efrona, ktorý nám zahučí svojím cibuľovým dychom pod nosy, je nezabudnuteľný) 2/10:-) Komédia, ako komédia:-)

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Najprv hip hop, potom techno a nakoniec pop. Kdeže sa nám ten rock skrýva?:-)