• Krátkometrážní

Zátah: Vykoupení (2011)

Teda, ta Indonésie je ale krajina divů. Každý policajt, gangster i vařič kokainu tam ovládá thai box. Jen bych příště poprosil o trochu víc světla.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Cap se vrací a je o třídu až dvě lepší, než jeho origin. Když ho srovnám se včera viděným Thorem, překonává tohle náborové video reklamu na L'Oréal ve všem. Teda ve všem kromě zábavnosti. Problém Captaina Americy je jednoduchý. Snaží se být chytrý, svěží, temný a svůj, tváří se chytře, svěže, temněji než jeho sourozenci i individualismus se skví na vývěsním štítu jeho fasády, ale já si nemůžu pomoct. Přijde mi na střídačku blbý a předvídatelný a zatuchlinu mrtvoly jménem marvelovská univerzální hnědá omáčka nepřekryje ani parfém značky A-J Russo. Možná bych chudáka Rogera docenil víc, kdyby mě všichni nadšení nerdi nelákali na největší pecku v rámci Fáze 2. Nebo kdyby dostal víc prostoru Zimní voják a Černou vdovu uklidili do ústraní. /// Po 3 letech: Pořád to není dokonalý film, je předvídatelný a jeho finále není bůhvíjaký zázrak. Rozhodně jsem si ho po těch letech ale oblíbil a jako komiksová špionážní žánrovka jde vlastně o luxusní nadstandard.

Thor: Temný svět (2013)

Jasně, Thorův Pastelově barevný svět je bezprecedentně stupidní krávovina, jejíž příběh musel vymýšlet podprůměrně nadaný šimpanz několik málo let, ale i jako neomaštěné a neosolené spotřební zboží, které napoprvé pobaví, ale s každým dalším návratem toho nabízí míň a míň, pořád představuje něco jako standard nejhorší, ale stále ucházející, možné marvelovky. PS: Naprostý souhlas s DaViDem´82.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

1. a 2. série Agentů = o fous dospělejší 3. a 4. série Chucka, jen bez komických epizodních postaviček. A to bych nikdy nevěřil, že může být vypatlaná marvelácká oddychovka dospělejší verzí čehokoli.

Power/Rangers (2015)

Ale no tak, na nízkorozpočtové kraťasy to má docela koule. A že to těží z nostalgie? No a?

Equilibrium (2002)

Měl jsem ze začátku filmu připravených pár břitkých poznámek jako například, že Dominic Purcell není zrovna vhodnou volbou pro reprezentanta lidí, kteří cítí, ale nechám je stranou. Divák potřebuje vědět jen to, že jde o mix toho nejlepšího ze 451° Fahrenheita, 1984, Matrixu a Nolanova Batmana, který sice nedosahuje kvalit ani jednoho z nich, ale funguje velmi dobře a ve výsledku mi nepřišel ani hloupý, ani laciný, a dokonce mě sem tam dokázal i překvapit.

Jonah Hex (2010)

Jediný, kdo tuhle nudu až za hrob trochu zvedá, je rozverný psychopat, co ho hraje Míša Ohýbačhlavní. PS: Jak poznáte, že se u filmu postaveného na tricích právě na nich nejvíc šetřilo? Všechno se odehrává v šedi, v noci a s poloprůhledným šátkem přes kameru navrch. Otázkou zůstává, jestli by byl film lepší, kdybych z něj viděl aspoň zbla.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Ponechme rozbor legendární hlášky "Tohle by se Connerymu nestalo," stranou a mrkněme se na film samotný. Tahle bondovka vlastně není příšerná, víme?. Její jednotlivé sekvence jsou fajn. Bohužel na sebe půlka scén nenavazuje, a co se týče replik postav, "shluk slov" je asi to nejpřesnější politicky korektní hodnocení. Rozhodně to nejsou dialogy, mluva, řeč, ba ani věty... OK, kecal jsem, tahle bondovka není příšerná až do poslední půl hodiny. Do té doby jsem se bavil, pak jen kroutil hlavou... A jen pro pořádek, tradiční klání hračky vs. kočky tentokrát i pro absolutní absenci hraček vyhrávají kočky.

Kingsman: Tajná služba (2014)

To laciné CGI mi občas vážně kazilo prožitek. Konec. Víc zásadních negativ nenacházím. Vždyť Millar s Vaughnem stvořili další mistrovský kousek! Colin Firth ve svém kvádru a s deštníkem v bojové pohotovosti v nás sice nevzbuzuje tak nadšeně rozpačité guilty pleasure, jako desetiletý pedofilův sen přezdívaný Hit Girl, ale celkově bych řekl, že dává tajná služba týpkům v pláštěnkách na frak. Vždyť co může být příjemnějšího, než po rutinní záchraně světa zhlédnout masakrózní ohňostroj a osvěžit se při tom lahvinkou šampusu a aristokratickým análkem? PS: Sláva mafiánům v teplákovkách! Z toho pohledu mi i nostalgická slza ukápla. /// Po více jak dvou letech jsem se ke Kingsmanům vrátil a bohužel moje nadšení celkem opadlo. Pořád je to stylová jízda, ale tempo filmu dost vázne, celé to působí tak nějak prapodivně poslepovaně a vcelku zásadní postava Roxy je najednou dost těžce poddimenzovaná. Rozpačité 4*.

Můj soused Totoro (1988)

O dětech pro všechny. Naprosto prímová pohádka s úchvatným příběhem. Nepamatuju si, kdy jsem se naposledy od začátku až do konce nějakého filmu dojatě uculoval.