Mutant (2006)

Toto patrí medzi top 15 píčovín, čo som videl. Dve hviezdy dávam iba za wtf momenty, ktoré pobavili. Ale ako film je to úplná katastrofa.

Čtyři bratři (2005)

Ale nakoniec dobrý film. Bratia sú dobre obsadený a hlavne Tyrese Gibson a Mark Wahlberg budia rešpekt. Film obsahuje veľa naivnýc scén a dej je občas pritiahnutý za vlasy. Keď, sa ale človek povznesie nad tento problém je to dobrá zábava. Rozbieha sa to pomaly, ale keď začnú pátrať po vrahoch film sa slušne rozbehne. Nie je to najakčnejšia pecka, ale o násilie nie je núdza. Bavil som sa tak na tri a pol hviezdičky. ALe kedže mám štedrú náladu zaokrúhlim hore. 70%.

Šest výstřelů (2012)

Priemrná Vandamovina. Synček zbytočný. Van Damme mohol mať aj lepšie súboje. Ale zas je to dosť drsné. Takže tak 2,5* A zaokrúhlim vyššie nech nemá depresie a nedá sa zas na drogy.

Našrot (2013)

Nakoniec to fungovalo. Zo začiatku som si myslel, že som na niečo také starý. Postupne ale film naberie grády a zasmiali sme sa celkom dobre. Sú tu nechutnisti, sú to otrepané veci a sú tu hluché miesta. Keď ale človek dobre pozerá nájde aj dobré vtipy. A nie málo. Po Prcičkách druhá naj teen komédia, ktorú som videl za posledný rok. 70%, 4*

Nelítostný Parker (2013)

Ale koniec koncov veľmi slušný snímok. S Odplatov to má fakt iba základnú premisu. Nemá význam porovnávať. Náhodou ale Statham sa snaží. Akcia je solídna, ale nie je jej až tak veľa. Občas nejaká slušná hláška. Aj keď tie dve naj sú už v trailery. Bernhardt je solídny a štýlový zabiják. Ale od majstra taekwondo by som čakal aj nejaké slušné kopy. Bitky sú ale natočené veľmi dobre. Síce nemajú nejakú mega choreografiu. Skôr treba čakať rýchle zneškodnenia, efektívne sebeobranné techniky a hrubú silu. Film je síce nie je originálny, ale obsahuje pár nápaditých scén, ktoré potešili. Lopézka už začína byť opotrebovaná a hrať nevie. To je mínus. Plus je že oproti kolegyniam narodeným pred rokom 1970 vyzerá lepšie a hrá trochu menej zle ako zvykne. Je tam pár ďalších vecí, ktoré priam kričali o vylepšenie. Škoda. Napriek tomu som sa proste bavil do začiatku do konca. Také nizke tržby si hádam nezaslúžilo. A tým odpadárom by som najradšej ukázal ako vyzerá zlý film. 70%, veľmi slabé 4*.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Vcelku úplná blbosť. Najprv sa to dlho rozbieha a potom to skončí celkom debilne. Dúfal som, že Russellova postava bude hustejšia. Nestalo. Inak Zoe celkom zaujala. Herečka z nej asi nikdy nebude, ale zahrať samú seba? Však nemusí hrať. Tarantino obsadil do úlohy kaskadérky kaskadérku a oplatilo. Tri hviezdy dám sa pár zaujímavých scén. Ale snímok neprsvedčil. 3*

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Tak nakoniec hej. Keď som to videl 6 rokov dozadu, prišlo my to ako neskutočná blbosť. Ale vtedy duo Rodriguez/Tarantino vôbec nemusel. Ale pomaly im prichádzam na chuť. Zlom znamenali hlavne Nehanebný bastardi. A tak si po rokoch opäť pozerám Planet Terror. A bavil som sa. Niektoré scény sú super. Samopal na nohe, malá motorka... Dávam tak 70% možno 75%. Čiže slabšie 4*.

Obvyklí podezřelí (1995)

Hm. Tak toto ma nejak dlho obchádzalo. Preto som sa rozhodol, že je načase dieru zaplniť. Hodnotenie brutálne. Začiatok slabý. Stred lepší. Koniec výborný. Aj keď sa priznám, že som pointu dokázal odhaliť. Film je ale kult, lebo ma napadlo kopec paródií a vykrádačiek k tomuto dielu. Prečo to má ale také vysoké hodnotenie? U mňa 75%.

Cedulky (2008)

Asi som z inej planéty. To čo toto bola chujovina. Prečo by som sa mal 12 minút dívať na nejakého žaluďa. A to tento snímok presvedčil Stallona aby angažoval Hughesa do Exp 3. Za a) je to úplne off topic a za b) je to nuda. Herecky slabé (minimálne ten chalan) a režisérsky jednoducé. Nezachytil som tam žiadne zaujímavé zábery. 1* za nápad. A čo na tom ostatný vidia? Skutočne si to zaslúži po päť hviezd?

Darkman (1990)

No som sklamaný. Čakal väčší nášup. Mám pocit, akoby Neeson ešte nevedel tak dobre hrať v tej dobe. A čakal som že to bude temnejšie. Priveľa svetla kazilo atmosféru. Raimi mohol ešte pritvrdiť. A 90% akcie predstavuje záverečná akčná scéna (dvojscéna). Ale prvé 2/3 filmu sa dočkáte: úvodnej prestrelky, jedného výbuchu a pár neakčných násilností. Má to svoje kvality, ale viac ako 3* nedám.