Sedm psychopatů (2012)

Netradiční a povedený film. Sice chvílemi mám pocit jakoby si McDonagh pokoušel hrát na kraji Tarantinova písečku, ale i tak jsem se výborně bavil, hlavně díky "vrstvám" jak řekne sám Walken ve filmu. Je to krásně propletený příběh příběhem a absurdní realitou, kde splývá protagonisto v antagonistu a každý psychopat má charisma, které divákovi zajede pod kůži.

Temný rytíř povstal (2012)

Epic. Lepší zakončení Nolan nemohl vymyslet, až na pár kosmetických vad perfektní film. Například umírání Marion Cotillard...nevím proč bylo tak divadelní. Na některých místech trošku váhá kamera, ale to nic nemění na 5* hodnocení.

Warrior (2011)

Dokonale zpracované vztahy mezi postavami. Opravdu silný zážitek.

Happy End (1967)

Originální, promyšlené. Popředu by to byl hodně tuctový příběh, ale pozpátku to má krásné pointy, ale i tak mě film neoslovil, tolik jak jsem čekal.

Chicago (2002)

Příjemný muzikál, plný důmyslných a vtipných metafor. Scéna kdy Richard Gere má Rneé Z. jako loutku je naprosto úžasná.

Ztraceno v překladu (2003)

Film je vynikající, ale i přes jeho krátkou stopáž, přijde mě poněkud dlouhý. Některé scény by šli dosti krátit, protože svoji informaci už dávno sdělily. Bohužel se dnes produkce bojí filmů pod 90 minut...

Křižník Potěmkin (1925)

Když se začalo zvedat dělo a pak začalo mířit přímo na kameru...ještě mě nikdy u filmu tak nešimralo v žaludku. Geniální. Ejznštejn si dokaze diváka připravit, tam kam potřebuje. Velký podíl na tomto filmu měla úžasná střihová skladba.

Hunger Games (2012)

Film se snaží, bohužel první půlka filmu je poměrně nefunkční, hlavně po řemeslné stránce, pak jakoby se vyměnil štáb a druhá půlka už funguje. Solidní 3*. Myslím, že film má větší potenciál, než zároveň promítaný John Carter..

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Škoda volby střihu, jinak by to byl slušný blogbuster, ale takhle nefunguje základní dramaturgie příběhu.

Absolvent (1967)

Benjaminovi musíte odpustit každou kravinu, kterou ve filmu udělá, protože každej z nás chce bejt chvíli jako on. Jít proti...proti všemu a všem...vzít svůj osud a vedet, ze vsechno co udelam je spravne a niceho nelitovat!