Stalo se (2008)

Shyamalanovi nové filmy jsou asi odsouzeny předem k podprůměrným hodnocením, jinak si to nedovedu vysvětlit. Vynikající Vesnice 66%, originální Žena ve vodě 64% a atmosférické Stalo se pouhopouhých 55%. Přitom nepamatuju, kdy naposled mi běhal mráz po zádech při sledování filmu a to navíc při záběru na louku při silném poryvu větru. Pro mě je Shyamalan stále nejlepším režisérem, co se týče atmosféry a musím se silně ohradit proti ohlasům, že režisérovi došel dech. Pokud byde tento ind točit filmy se stejnou kvalitou jako má Happening, tak je jeho pozice v mém TOP 5 neotřesitelná. PS1: Lituju, že jsem film neviděl v kině. PS2: Pátou hvězdičku si nechávám v záloze, až uvidím Stalo se v řádné kvalitě a pořádném ozvučení (přece jen notebook na klíně ve vlaku není ideální konstelace na takto kvalitní film)

Zeměmoří (2004) (TV film)

Velice příjemné překvapení. Mix Harryho Pottera a Pána prstenů v nízkorozpočtovém provedení, ale se slušnými hereckými výkony a poutavým příběhem. Kvalitních fantasy se točí strašně málo, tak jen houšť takových titulů. to monolog: kdyby se měl hodnotit každý film podle knižní předlohy podle toho, jak moc se jí drží, tak by jsme se většinou pohybovali poblíže odpadu (mimochodem rozdíly, které jsi vyjmenoval mi zase až tak markantní nepřijdou, zkus si přečíst Lukjaněnkovu Noční hlídku a pak kouknout na film a následně vypsat rozdíly...bylo by to na celou knížku :))

Lovci pokladů (2004)

Velmi příjemné překvapení. Má to tempo, hromadu vtipných hlášek a na pozadí hraje velice kvalitní soudtrack. Mezi dobrodružnými filmy rozhodně nadprůměr.

Mlha (2007)

!!!POZOR SPOILER!!! Proboha proč??? Jak mohl Frank Darabont natočit něco tak nesmyslného? Nezlobte se na mě, ale horor plný potvůrek, jejichž objevení je vysvětleno otevřením dimenzionární brány při tajném vládním výzkumu, by byl na pováženou i u počítačové hry. Každý druhý díl Futuramy předvedl originálnější nápad. Když ale pominu to, že hlavní myšlenka (nemyšlenka) filmu je dosti ubohá, stejně to dál není o moc lepší. Potvůrky jsou sice roztomile provedeny a z některých jde dokonce i strach, jenže ten šel i z vetřelce před 30ti lety, ale při Vetřelci se člověk bál, i když zrovna hlavní potvůrka na scéně nebyla, což se o The Mist říci nedá. Když zrovna potvůrky všeho druhu nepojídají, případně jinak neusmrcují skupinku lidí, tak se Darabont snaží o psychologické drama, což se projevuje vlastně jen jednou hysterickou náboženskou fanatičkou, která mě nejednou takřka donutila film nedodívat. K tomu přihoďte několik lahůdek jako např. scénu, při které se zjišťuje kdo umí obstojně střílet z pistole (jak ta se v k hlavním hrdinům dostala, to je příběh sám o sobě, stačí jen napsat, že já bych, u učitelky malých dětí v maloměstě, pistoli v kabelce určitě nehledal). Přesto, že se v obchoďáku v tu dobu nachází 3 vojáci z povolání, nakonec se k tohoto úkolu zhostí jeden z prodavačů, který je čirou náhodou bývalý mistr světa ve střelbě (nebo něco podobně ujetého, Uwe Boll by měl radost). A tak by se dalo pokračovat až k závěru, který byl sice slušný, ale předvídatelný. Ve výsledku jsem tenhle snímek vlastně protrpěl od začátku až do konce a nebýt pěkných potvůrek, několika obstojných hereckých výkonů a slušného konce, tak bych asi naložil odpad!.

Hellboy Animated: Blood and Iron (2007) (TV film)

Oproti předchozímu dílu není Blood and Iron postavený pouze na na hlavní postavě Hellboye, který tady dostává stejně prostoro jako jeho parťáci Abe a Liz. Sice jste tak ochuzeni o Hellboyův suchý humor (i když nějaká ta hláška se tu objeví), ale přesto mi tento díl přišel minimálně stejně zábavný jako předchozí. Proto nemůžu jinak.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Postava Johna Ramba je skvělá (možná ještě lepší než ve starých dílech), scénář je dementní (možná ještě horší než ve starých dílech). Jinak slušná masakrální podívaná, kde, kromě Ramba samotného, nic nestojí za zmínku.

Honey (2003) odpad!

Na trapnější film si snad ani nevzpomenu. Nebýt poměrně sexy se kroutící Jessicy, tak bych potřeboval záporné hodnocení. Takže poctivý odpad! :)

Tahle země není pro starý (2007)

Nebýt mého až nezdravě vysokého očekávání a znalosti předchozí tvorby bratrů Coenů, bylo by to pět hvězd jak vyšitých. Tak musím bohužel na čtyři, i když není vyloučeno, že druhé zhlédnutí to na pět vytáhne.

Miluj bližního svého (1999)

Velice nadprůměrně natočený thriller, který do pětihvězdičkových výšin vyšvihl skvělý a pro mě absolutně nečekaný konec. A nejlepší je, že je snímek znovukoukatelný, i když pointu znáte. Když jsem si zpětně vybavoval určité scény a dialogy, tak jsem měl až mrazení v zádech. Bravo, pane scénáristo.