Medvídek (2007)

Hřebejka prostě můžu.

Svět podle Prota (2001)

Skvěle natočený a skvěle zahraný film, Jeff Bridges pomalu rozplétá nitky příběhu, atmosféra houstne každou minutou a já se s mírným mrazením v zádech nemůžu dočkat velkolepého a překvapivého rozuzlení....no a právě zde je jediný důvod, proč nemůžu dát plné hodnocení. Místo velkolepého ohňostroje je na konci K-PAXu zapálena chabá prskavka, která je navíc vytažena už 15 minut před koncem. Žádné překvapivé, dechberoucí zakončení se nekoná a já můžu jít v klidu spát s tepem v normálu. Škoda.

Slimák (2006)

První půlka skvělá, druhá půlka slabší, ale ten závěrečný záběr, včetně hudby na pozadí, by zasloužil Oscara :-)

Let číslo 93 (2006)

88% a 135. místo v top 200 pro film, který se z jedné poloviny odehrává ve středisku řízení letového provozu, kde se zmateně překřikuje banda letových dispečerů, a ze druhé poloviny v letadle, kde se napřed neděje nic (možná ještě větší otrava než sledování těch dispečerů) a následně se sice něco děje, ale většinu času zaberou telefonáty vystrašených pasažérů svým blízkým, které mi nijak zvlášť dojemné nepřišli. A tak jediným povedeným úsekem je cca 10 posledních minut filmu, které ovšem nezachrání neuvěřitelně utahaných 100 minut tomuto úseku předcházejících. Snímek mohl mít klidně poloviční, možná i třetinovou délku a zapůsobil by na mě úplně stejně. Přechválenost tohoto filmu je pro mě záhadou....slabých 40%.

Krvavá sklizeň (2007)

Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a ještě něco navrch. Ač to bude většině lidí připadat ujeté, hodnotím tak jak hodnotím.

Faunův labyrint (2006)

Nedostal jsem sice to, co jsem čekal, ale přesto nemůžu jinak, poněvadž mrazení v zádech cítím ještě teď. Fantasy část je opravdu jen vsuvková, jedná se spíše o válečný film, zpestřený několika (mimochodem naprosto famózními) fantasy úseky. Herci jsou výborní, hudba skvělá a celé zpracování je po technické stránce bezchybné. Příběh je taky velice povedený a nenašel jsem jediný moment, který by mě nudil. K tomu všemu výborně trefený sladkohořký konec a máme tady jeden z nejlepších filmů poslední doby. PS: Nenechte se zmást obrázky a malou holčičkou v hlavní roli, tenhle snímek zdaleka není pro děti a slabé nátury.

Kráska v nesnázích (2006)

Velmi příjemné překvapení. Hřebejkovy filmy mám celkově rád a Kráska naprostou většinu z nich převyšuje. Scénář je zcela klasický pro Hřebejkovy filmy, vesměs je vlastně o ničem, ale to zpracování, to je něco parádního. Herecké výkony většiny představitelů jsou naprosto famózní (Jiří Schmitzer je i přesto o třídu převyšuje a jeho postavu jsem si jednoduše zamiloval), všechno je tak neuvěřitelně uvěřitelné a navíc ten soundtrack...od dob Samotářů jsem v českém filmu nic podobně trefeného neslyšel a to myslím hovoří samo za sebe. Už ani nepamatuju, kdy jsem byl u českého filmu zcela pohlcen po celou jeho stopáž, proto dávám bez váhání 100%.

Smrt panen (1999)

Film ve kterém se vlastně po celou dobu nic neděje a nebo je minimálně natočený tak, že i když se něco děje, tak to vlastně ani nepostřehnete. Trošku krkolomná věta, ale ke krkolomnému filmu se hodí. Film bych přirovnal nejspíš k civění do mraků, občas přijde zajímavý mráček, který svým obrysem připomíná něco pěkného, ale pak zafouká vítr a vy se rychle vrátíte do reality a uvědomíte si, že to je pořád jen mrak. Po sto minutách tohoto "hledění do mraků" přišel dlouho předem avizovaný závěr, který nebyl nijak zajímavě podán a jen ospale ukončil tohle podivné dílko, které má k mému velkému údivu hodnocení 80%. Nebýt pěkného ksichtíku Kirsten Dunst, asi bych film vypl a šel raději civět do mraků...20%

Simone (2002)

Velice zajímavý snímek, jehož nejsilnějšími zbraněmi jsou výborný nápad a tradičně skvělý Al Pacino. Nebýt několika těžko uvěřitelných momentů a trochu nemastného, neslaného konce, mohlo to být i lepší, tak je to "pouze" 80%.

Tlouštík (1995)

Neuvěřitelně utahaný snímek, jehož jediným kladem jsou sympatičtí herci. Naopak záporů by se našla celá řada. Příběh je sice hodně "jednoduchý", přesto není úplně špatný, což se nedá říct o zpracování, které mě nechávalo úplně chladným a jediným pocitem, který ve mně nekonečné záběry na utrápené obličeje hlavních hrdinů vyvolaly, byla touha vypnout televizi a jít spát (čemuž dosti napomáhal i hudební doprovod, jestli se tak teda té zmatené směsici depresivních tónů dá říkat). Nakonec ale touha (bohužel) nezvítězila a já vydržel až do titulků s nadějí, že alespoň závěr zachrání nepovedený začátek amerického nezávislého léta 2007. Želbohu nestalo se. Závěr je plytký stejně jako celý film a mně nezbývá než hodnotit tak jak hodnotím.