Takoví normální zabijáci (1994)

Neuvěřitelně brutální a splašené umělecké dílo se skvělým hudebním doprovodem. Ústřední dvojice je fantastická a atmosféra houstne každou minutou. Mráz po zádech mi běhá ještě teď.

Spider-Man 3 (2007)

Film s tak neuvěřitelně děravým scénářem a naprosto nesmyslnou snahou jít do hloubky nezachrání ani skvělé akční scény v čele se závěrečným soubojem, ani povedená komediální pasáž. Ač je mi to strašně líto, nemůžu dát víc a jen se podškrtnout pod Civalův komentář.

Zbytečná krutost (1984)

Odrazový můstek pro snad nejgeniálnější scénaristicko-režijní dvojici všech dob je velice originálním a povedeným dílkem, které by si nebýt několika hodně zdlouhavých a uspávajících scén zasloužilo jednoznačně plné hodnocení. Tak musím bohužel zůstat na pěkných 4*.

Hadi v letadle (2006)

Horor? No nevím. Thriller? Děláte si srandu? Akční? Trochu, ale ztuha..Zábavná oddechovka? Oddechovka snad, ale zábavná...? A co tedy? 105 minut nudy, která není ani napínavá ani vtipná ani strašidelná...odpad! byl velmi blízko.

Král komedie (1982)

Více jak hodinu poměrně nezáživná podívaná s několika málo světlými momenty. Ale poslední půlhodinka je naprosto brilantním zakončením, které je vtipné, napínavé, překvapivé a ve výsledku i dojemné, takže jsem nakonec uvažoval i o 100%. Nakonec se ale kvůli slabšímu úvodu přikláním ke čtyřem hvězdičkám.

Equilibrium (2002)

Nápad není špatný, Bale slušný, ale celý film působí tak nějak zmateně a nedodělaně. Scénář má trhliny hluboké jak Mariánský příkop, že to vypadá, jako by byl spáchán na koleni během nátáčení (jestli vůbec byl spáhán). Rádoby nečekané zvraty, které jsou ke konci filmu v koncentraci cca dva do deseti minut, jsou tak neuvěřitelně ploché a netrefně umístěné, že jsou spíše k smíchu a kazí výsledný dojem. Zpracování, které asi mělo být hlavní nosnou složkou Equilibria, mi taky zrovna nepřijde nikterak skvělé a některé "pistolové scény" mi svojí trapností vykouzlili úsměv na rtech, místo trůrci pravděpodobně zamýšleného údivu. I přesto, že jsem zátím jen kritizoval, můžu říct, že jsem se velice dobře bavil a šel spát s pocitem "Zase jedna dobrá oddechovka." (i když to mohlo být i mnohem lepší, potenciál tu byl).

Vzpomínky (2006)

Jak se tak dívám na okolní komentáře, tak se mi zdá, že jsem byl na úplně jiném filmu. Není to sice TEN Tony Scott, kterého zbožňuju, ale nemůžu říct že by byl horší. Tony upustil od svého klasického, film od filmu videoklipovějšího, pojetí a natočil snímek ve kterém dominuje obsah nad formou (nikdy by mě nenapadlo, že tohle někdy napíšu o filmu Tonyho Scotta) a nutno říci, že se mu to nadmíru povedlo. Dokonce jsem si ani nevšiml žádných logických nedodělávek a to přesto, že jsem velký fanda sci-fi (i když teorie časoprostoru je pro mě pochopitelná asi jako ženské uvažování). Scéna se zasvícením do obrazu a následné vysvětlování principu přístroje mě tak neuvěřitelně přikovala k plátnu, že jsem se ptal, zda je výbec možné, aby tohle natočil režisér Domina. Pro mě bylo Deja Vu skvělým zážitkem, který jen upevnil pozici Tonyho Scotta v mém soukromém žebříčku. PS (možná trochu SPOILER): Natočit film s happyendem, který není k smíchu (případně k vzteku - Válka světů) je opravdu umění, díky Tony.

Čtyři bratři (2005)

Filmek plný logických nesmyslů, který má tak neuvěřitelný švih a grády, že nemůžu jinak.

Lupiči paní domácí (2004)

Bláznivá komedie s Hanksem v hlavní roli, navíc režírovaná bratry Coenovými.....tak to bude mazec, říkal jsem si. Bohužel po pár minutách už jsem tušil, že je něco v nepořádku a sledoval jsem velice průměrnou krimi komedii, kterou hravě strčí do kapsy i Dannyho parťáci. Musím říct, že mi bylo trochu úzko, když jsem si uvědomil, že tuhle "trapárnu" mají na svědomí stejní lidé, kteří dělali Fargo nebo Millerovu křižovatku. Naštěstí po hodně slabých cca 70ti minutách se trochu projeví práce režiséra a scénáristy. Závěrečná půlhodinka je hodně povedená, ale určitě nezachrání věci předcházející. To všechno za pro mě naprosto strašného hudebního doprovodu (pokud vám říká něco slovo gospel, tak víte o čem mluvím). Co říci závěrem? Lupiči jsou IMHO jednoznačně nejhorší film od Coenů a snad první i poslední šlápnutí vedle.

Fargo (1996)

Velmi vysoké očekávání bylo výjimečně naplněno. Vynikající scénář s poměrně jednoduchou zápletkou, která se ovšem s přibývajícím časem pěkně zamotává a z černé komedie z úvodu se stává neuvěřitelně napínavý krimi thriller. Největší pochvalu za svůj výkon zaslouží Steve Buscemi, který svoji postavu, jejíž chování prochází během filmu neuvěřitelnou proměnou, zahrál naprosto fantasticky. Jeho gansterský kolega Peter Stormare ho skvěle doplňuje a i přesto, že jeho postava řekne cca 10 slov, se vám určitě vryje do paměti. Další herci v hlavních rolích příliš herecky nezaostávají, ale jejich postavy už zdaleka nejsou tak zajímavé a zapamatováníhodné jako dvojice Buscemi-Stormare. Když k tomu připočtete zajímavou hudbu, která ještě přiživuje už tak depresivní atmosféru, a bravurní režii, nemůže to dopadnou jinak než plným hodnocením. Jestli se ovšem jedná o nejlepší film božských bratří si říct nedovoluji, poněvadž na první podívání mě malinko víc zaujala Millerova křižovatka i Muž, který nebyl.