Řidič slečny Daisy (1989)

Poměrně velké zklamání a další pro mě nepochopitelný Oscar za nejlepší film roku. Herci jsou skvělí, nudit jsem se nezačal (hlavně díky délce), ale přesto mi ve filmu něco chybí. Filmek jak začal, tak skončil, bez jakýchkoli výkyvů nebo nějakých nezapomenutelných scén a tak si na něj za pár dní ani nevzpomenu. Navíc mě opravdu nenapadá jediný důvod, proč bych ho chtěl vidět znova a to je podle mě dosti zásadní problém. 50%.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Náročná, ale výtečná podívaná a další plusové body pro George Clooneyho, který ještě nedávno patřil k mým nejneoblíbenějším hollywoodským hvězdám...a momentálně nemá daleko mezi mé nejoblíbenější.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiks jsem nečetl, přesto mi opět nestačí pětihvězdičková stupnice pro tento klenot mezi komiksovými adaptacemi (podobné pocity ve mě vyvolalo snad jen Sin City). Temný rytíř se může jít zahrabat spolu se všemi Spidermany, Ironmany atd. , tohle je podle mě komiksová adaptace, která by měla být zmiňována na Oscarech. Ale to je asi jen volání do ztracena.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Takřka tříhodinová koncentrovaná nuda o životě Benjamina Buttona, který se narodil starý a postupně mládl. Docela zajímavý nápad, ale místo poutavého životopisného filmu jsem dostal náhled na velmi nudný život velmi nudné hlavní postavy. Celou stopáž se vlastně nic moc neděje a já jen čekal, kdy se konečně Fincher rozjede a dá tomu trochu grády (ať už příběhové nebo emoční), bohužel jsem se nedočkal a tak mě během sledování zabavovalo jen neustálé sledování hodinek a uklidňovalo vědomí, že to snad někdy musí skončit. Jinak herecké výkony precizní, ale Brad Pitt mě letos mnohem více potěšil v Po přečtení spalte (tady za něj hraje po většinu času tuna líčidel a počítačových triků), Cate Blanchett zase po celý film vypadá takřka stejně (asi všechny líčidla vyplýtvaly na Brada) a ačkoli vypadá ve filmu mnohem mladší než je, tak jsem jí dvacetiletou tanečnici "nežral" (40 let už je na ní přece jen znát). Když se podívám po okolních komentech, kde je vyzdvihována propracovaná úvaha nad časem, stárnutím, životem, smrtí atd., tak jen musím podotknout, že to všechno už tady bylo mnohokrát a povětšinou v mnohem kvalitnějším a poutavějším podání. A technická preciznost a dokonalost? ...k čemu vám je lamborghini za výlohou, když se v něm nemůžete projet?

Bourneovo ultimátum (2007)

Sice o malinko lepší než Bournův mýtus, opět skvěle natočená akční podívaná, ale Limanův Agent bez minulosti mě oslovil přece jen podstatně víc.

Oni (2008) odpad!

Můžu se jen podepsat pod chozeho koment a možná doplnit pár dalších důvodů, proč hodnotím odpadem. Chování hlavních postav je naprosto nesmyslné, troufám si tvrdit až debilní (jak může film vzbuzovat strach, když nevěříte hlavním představitelům ani nos mezi očima?) Ne že by herci hráli špatně, ale scénář je vede jako loutky ve špatně napsané parodii. No a nejen postavy jsou velmi těžce uvěřitelné, najde se spousta jiných věcí, které člověku hlava nebere (viz. rozsvícené světlo ve stodole u vysílačky...proč se tam svítí? A proč někdo nerozsvítí v domě a přitom svítí ve stodole?...) Nemá cenu se v tom dál babrat...odpad pro další novodobý americký horor, už se z toho pomalu stává tradice. Sirotčinec FOREVER!!!

Zakázané království (2008)

Tak před deseti lety bych Zakázané království považoval za nejlepší film na světě...bohužel už mi není 13 a tak jsem zhlédl jen pěknou kung-fu pohádku, která ničím nepřekvapila, ale ani úplně nezklamala. Rád bych ještě vyzdvihl obě ženské postavy a taky soundtrack, který mě chvílemi zaujal víc než celý film.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Největší filmové zklamání roku...možná i nového tísíciletí...nějak momentálně nemám sílu ani chuť napsat víc

Hellsing (2001) (seriál)

Hlavní mužská postava je dokonalá ve všech ohledech a o soudtracku nemá cenu ani mluvit

Temný rytíř (2008)

Musím dát plné hodnocení, poněvadž Dark Knight je opravdu vynikající film podle komiksu. Nutno ale poznamenat, že jsem velký fanda tohoto žánru a pět hvězd je u povedených komiksovek pro mě takřka pravidlem. Jen mě trochu (nebo spíše hodně) udivuje, že zrovna Temný rytíř je komiksovka, která se dostala do TOP 10 na csfd a dokonce na 1. místo IMDb. Nejnovější batman je podle mě jen hodně klasicky natočeným superhrdinským filmem a myslím, že není o nic lepší než velká část starších filmů tohoto žánru. Filmy jako Iron man, Wanted, Hellboy, první Spiderman nebo ještě starší Burtonův Batman nejsou o nic horší než Temný rytíř, tak jaktože se (spolu s mnoha dalšími vyvedenými filmy podle komiksu) hodnocení těchto kousků pohybují kolem 70ti, maximálně 80ti procent? Kde jsou ti hnidopiši a kritici, co tak rádi na komiksových adaptacích hledali mouchy, aby je mohli odbýt se třemi hvězdami? Nolanův nový batman taky není dokonalý a nachází se v něm všechno, co je jiným filmům vytýkáno, tak proč to zrovna tady nikdo nevidí? Mně osobně se taky pár věcí nelíbilo. Film je vlastně soubor akčních scén od začátku dokonce, žádná klidná pasáž, žádná témata k zamyšlení, jen akce akce a zase akce (komu se líbila první polovina Batman Begins tak jako mně, tak má smůlu), nová představitelka Rachel, Maggie Gyllenhaal, mi vůbec neseděla, Bale v batmanském obleku opět komicky přehrával, v roli Bruce zase jeho šišlaní a herecký neum dost zhoršovali výsledný dojem, nad logickými nesmysly se ani nemá cenu pozastavovat (např. to že nikdo neřeší, že při automobilových honičkách se střílí mezi civilisty, bouchají auta ve kterých musí být lidé, bourají se budovy, ve kterých jsou lidé, takže po každé takové scéně přijde k úrazu víc lidí, než by kdy Joker dokázal zabít, o kamion-saltu a o tom, jak Joker dokázal během chvilky podminovat celou nemocnici, ve které byl plný provoz, aniž by si ho někdo všiml, raději pomlčet). To všechno jsou věci, které mně osobně jsou ukradené a nikdy bych se o nich nezmiňoval, kdyby se o nich zmínili Ti, co je vytýkají jiným filmům a mají v oblibě kvůli takovým maličkostem strhávat hodnocení. Závěrem byh chtěl napsat, že jsem rád, že i komiksovka se může dostat v hodnocení tak vysoko jak momentálně DK je, ale pokud je tam zaslouženě, tak by tam měli být i jiné z výše zmíněných filmů, pokud tam nejsou, tak to znamená jediné, DK do TOP 10, dokonce ani do TOP 100 nepatří a měl by se rychle sesunout mezi své 80% komiksové kolegy. PS: Heath Ledger je skvělý, ale chvalozpěvy na jeh výkon jsou dosti přehnané, podle mě nijak zvlášť nevyčníval. Toť asi vše, uf.