Téměř dokonalý zločin (2000)

Sam Raimi natočil vysoce kvalitní krimi thriller s tísnivou hororovou atmosférou a hlavně skvělou Cate Blanchett, která film táhne vlastně sama a nečiní jí to vůbec žádný problém, z dalších postav je asi nejvýraznější Keanu Reeves, který svou zápornou postavu zahrál výborně a hlavně věrohodně. Povedený závěr, hodně zajímavý soudrack a hlavně právě Cate Blanchett dělají z tohoto snímku vysoce nadrůměrnou podívanou a to i při opakovaném zhlédnutí.

Vrána (1994)

"Kdysi lidé věřili, že když někdo zemře, vrána zanese jeho duši do země zemřelých. Ale občas se stane něco tak špatného, že spolu s ní přinese i obrovský smutek a duše nedojde pokoje. Pak někdy, jen občas, může vrána tuto duši přivést zpět aby dala věci do pořádku..."------------- Neuvěřitelně atmosférický a temný film, chvílemi nechutný, chvílemi ujetý, chvílemi vtipný, chvílemi dojemný...ale hlavně jako celek geniální a to včetně hudby. Nezbývá mi, než poděkovat tvůrcům za fantastický zážitek.

Ti druzí (2001)

Hodně povedený mystický snímek, ne nepodobný Šestému smyslu s fantastickou Nicole Kidman a děsivou atmosférou, dokreslenou skvěle trefenou hudbou=5*

Jackie Brown (1997)

První cca hodinku a půl je to docela nuda, všechno je tak nějak zbytečně zdlouhavé a vlastně se nic neděje. Pětihvězdičkový film z Jackie ale dělají skvělé herecké výkony s kvalitními dialogy a hlavně závěrečná hodinka, která je jedním slovem skvělá. Atmosféra graduje, nevíte kdo s kým ani proti komu a závěr je vynikající. Jediné co mě opravdu zklamalo je soundtrack. Nejen, že se hudba ozývá jen sporadicky, ale navíc je ještě poměrně slabá, což mi bylo při vzpomínce na Pulp Fiction nebo novější Kill Bill docela líto.

Formule! (2001)

Tento pokus o film se snad nedá ani filmem nazvat. Scénář je snad nejblbější, co jsem kdy zažil. Herci jsou zoufalí, ale nejtrapnější snad je, že se tento "skoro film" snaží tvářit vážně a přitom vypadá jako parodie na úrovni Cobry 11. Ruce pryč.

Pavoučí teror (2002)

Neuvěřitelně zábavná kravinka, s pěknými chlypatými potvůrkami, u které jsem se nenudil ani minutku a několikrát jsem se s chutí zasmál. Jenom víc takových filmů, které si na nic nehrají a staví pouze na zábavnosti.

Ostrov (2005)

Michael Bay natočil inteligentní sci-fi, které je IMHO jeho nejlepším filmem. První polovina na mě působila podobně jako Matrix při prvním podívání a to i přes to, že nápad není zrovna tak originální jako byl ve své době u Matrixu. Druhá polovina mi zase atmosférou připoměla Minority Report. Herecké výkony jsou vynikající, konec uspokojivý, hudba trefená atd. atd. Myslím, že není co řešit, pro mě jednoznačně 5* a vyšvihnutí Baye mezi režisérskou elitu.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Je to sice strašná blbost, ale nepostrádá nápad, atmosféru, vtip ani pointu, takže proč nedat 5*? PS: Pavoučí scéna je fakt "šťavnatá".

Fantastická čtyřka (2005)

Další z překvapení tohoto roku, ale narozdíl od nového Batmana překvapení příjemné. Nemá to hloubku, postrádá to originální nápady, ale přesto se jedná o zábavnou a efektní komiksovou podívanou, určenou pro všechny věkové kategorie = ****

Batman začíná (2005)

Batman začíná, pro mě jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku, ale zároveň jedno z největších zklamání. Po chvalozpěvech, co jsem na nového Batmana slyšel, jsem se těšil jak malé děcko, bohužel.... Ale začnu pěkně popořadě nejprve klady. Nejsilnější složkou filmu je příběh, který má hlavu a patu a zajímavé zakončení. Za plus se dá považovat i první polovina filmu, přes to, že je místy trochu zmatená a nepřehledná. No a poslední, co se dá vyzdvihnout, jsou herecké výkony ve vedlejších rolích v podání Katie Holmes a hlavně skvělého Cilliana Murphyho. A to je z kladů asi tak všechno, přejděme na zápory. Tím největším je pro mě asi Christian Bale, který mi v roli Batmana zkrátka moc neseděl, a to nejen kvůli tomu, že IMHO dost přehrával. Druhá polovina filmu taktéž nepatří k nejpodařenějším - Batman se objeví sotva třikrát, akční scény jsou slabé nebo naopak trapně přehnané a všechno je zhuštěno do velmi krátké doby a tak žádná z postav nedostane dostatek prostoru se projevit (např. Morgan Freeman). Ve výsledku ovšem film nepůsobí až tak špatně a určitě je lepší než poslední dva díly Batmana (ale zároveň o dost horší než první dva), proto 4*.