Sexbomba od vedle (2004)

Na první pohled zcela obyčejná teen komedie, kterých jsou desítky, ale postupem času a děje se ukazuje, že to až tak obyčejná tuctová zábava pro mladistvé není. Poměrně originální scénář, ve kterém se prolínají dvě hlavní linie, klasická středoškolská a neklasická pornografická. Všechno spěje ke klasickému happyendu, ale když už čekáte konec, přijde nečekaný zvrat a IMHO nejlepší půlhodinka filmu, hlavně kvůli jedné cool postavě, kterou stvárnil Timothy Olyphant. K tomu si připočtěte zajímavý, trochu perverzní konec s párečkem proprsených kočiček a pár chytlavých songů, no a vychází vám z toho nadprůměrná zábava, která zastiňuje i Prcičky, už jen tím, že se nesnaží za každou cenu rozesmát. No a na konec si nemůžu ospustit větu: "Elisha je SUPERFRNDA" :-)

Romper Stomper (1992)

Velice zajímavý naturalistický snímek, který je z větší části postaven na násilí, které se v nezředěné podobě nese celým filmem. Celé to násilí však nevyznívá samoúčelně a snímek má poměrně slušný děj, který se točí hlavně kolem tří hlavních postav v čele se skvělým Russelem Crowem, nadprůměrnou Jacqueline McKenzie a dle mého názoru dost nevýrazným Danielem Pollockem. Velice pěkné vykreslení postav a zajímavý konec dělá z tohoto snímku nadprůměrnou záležitost, u které jsem dlouho váhal jestli 5* nebo 4*. Nakonec zůstanu u 4*, dokud ho neuvidím podruhé a kdo ví, třeba na druhé podívání zaujme podobně jako Mechanický pomeranč.

Sin City - město hříchu (2005)

Uf, já nevím co k tomuto skvostu napsat, uzemnil mě tak, že jsem schopný prohlásit, že je to ten nejgeniálnější film, co jsem kdy viděl. Snímek snad nemá jediné slabé místo, celé 2 hodiny je to tak strhující podívaná, že jsem po jeho zkončení nechápal, že už uběhly a klidně bych se vydržel dívat ještě několik dalších hodin. Jmenovat pozitiva snad ani nemá cenu, pozitivem je na tomto filmu úplně všechno, ať už zpracování, herecké výkony, děj, časové smyčky, postavy, monology, dialogy, hudba atd. atd. to všechno je tak neuvěřitelně geniální, že to snad ani není možné a to jsem nesmínil hlavní klad a tím je tísnivá atmosféra tohoto krásně nechutného města. Pro mě snad první film, u kterého jsem si jist, že 5* je neuvěřitelně málo a že 100% je pro tento 300% film ostuda, zkrátka ATOMOVÁ BOMBA !!!!!!!!!

Rudé kůže (2002)

Možná bude těch 5* vypadat zvláštně, ale mě ten film opravdu zaujal. Znázornění těžkého života indiánů v rezervaci a hlavně velice dojemný příběh dvou bratrů, z nichž každý jinak nese osud indiánských kmenů v Americe. Velice dobré herecké výkony, zajímavá hudba, dobrý nápad s pavoukem a trefený závěr, to všechno mě zaujalo natolik, že musím dát 5*, co se dá dělat :)

Mlčení jehňátek (1991)

Co k tomu dodat? Myslím, že umístění v žebříčku hovoří za vše a umístění je to více než zasloužené. Mlčení jehňátek by mělo být pouštěno tvůrcům krimi thrillerů jako vzor. Fantastická Jodie Foster , neuvěřitelně uvěřitelný Anthony Hopkins a hlavně geniální dialogy mezi těmito dvěma postavami posouvají kvalitu tohoto snímku do nebeských výšin. Za zmínku určitě ještě stojí i výtečně zvolený hudební doprovod a parádní, otevřený konec.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Fantasticky zábavná dobrodružná komedie podle známého románu Julese Verna., jejíž největším plusem je novátorský přístup, kterým byla natočena. Už jen to, že se v jedné z hlavních rolí objevuje Jackie Chan, dává tušit, že to nebude jen přesný opis románu. Hromada vtipných scén, skvělé gymnastické výkony Chana a velice originální animované mezisekvence, to vše podbarvené klasickou dobrodružnou hudbou...to vše dělá z tohoto filmu skvělou nenáročnou podívanou pro všechny, co hledají film na zlepšení nálady. A navíc - v jakém jiném filmu uvidíte guvernéra Arnolda Schwarzeneggera v roli tureského prince :))

Kill Bill 2 (2004)

Pokračování Kill Bill se výrazně liší od svého předchůdce. Narozdíl od vol.1 není postaven na akčních scénách, ale na dialozích, které se snaží vysvětlit okolnosti celého filmu. To jsem považoval za klad až do té doby, než jsem si uvědomil, že tím pokusem dát filmu nějaký smysl, se z něj stává ještě větší nesmysl. Teď jsem se do toho trochu zamotal, ale na tom nesejde. Hlavní je, že tento snímek s nechutně lineárním dějem a nudnými, debilními a zdlouhavými dialogy, považuju za hooodně slabý. Nebýt skvělé hudby, musel bych jít s hodnocením ještě níž.

Kill Bill (2003)

Tak tu máme další kousek, ve kterém jsem ani na opakované podívání nenašel nic světoborného. Podle mě je to jen akční mlátička s dosti chabým příběhem a s trapně přehnanými souboji, které u mě místo obdivu vyvolaly úsměv, což myslím neměl Quentin Tarantino v plánu. Jediné co dělá z tohoto sotva 2* filmu 3* je klasicky precizní Tarantinova forma a výtečně zvolená hudba. Nic víc, nic míň, prostě 3*.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Velice zajímavý snímek, který mě, ani nevím proč, hodně bavil. Nevím jestli to bylo skvělou Sarah Michelle Gellar nebo výtečně zvolenou hudbou, ale sledoval jsem ho se zaujetím až do konce.....takže za 4*.

Muž v ohni (2004)

Tak tohle je bomba. A Tony Scott je bůh. Jeho, dle mého názoru trochu nedoceněný, Nepřítel státu patří mezi mých TOP 10 a ani ve snu mě nenapadlo, že dokáže natočit ještě něco lepšího. Začněme od začátku - Po technické stránce je film naprosto dokonalý: kamera, střih, hudba, jsou na veeelmi vysoké úrovni, co však stojí za zmínku je forma, hodně svérázná forma Tonyho Scotta, která je mi mnohem sympatičtější než IMHO dost přeceňovaná Tarantinova. Dalším obrovským kladem je scénář, který sic jednoduchý, mi nedevolil pomalu ani dýchat a s otevřenou "hubou" jsem sledoval, co se bude dít. Velký podíl na tom má famózní Denzel Washington, který zahrál svou roli opravdu bravurně. Další herci už nedostali tolik prostoru, ale své úlohy zvládly také na jedničku (obzvláště malá Dakota Fanning dokázala, že je momentálně nejlepší dětskou herečkou). Uf, nevím co dál dodat, tak mě omluvte, musím rozhodnout, jaký film a jakého režiséra vyřadím z mých TOP 5. Bonasera.