Jedna ruka netleská (2003)

Skvělá černá komedie, u které jsem měl po většinu času problém udržet smích. Pro někoho možná trochu nestravitelný humor, pro mě skvělá zábava. Škoda jen toho trochu nedotaženého konce.

Banáni (1971)

Poměrně slušná bláznivá komedie, jejíž největší chybou je, že se snaží být vtipná neustále a za každou cenu. Vtipnost proto velice často přechází v trapnost a já jsem se teda moc nenasmál a častěji jsem kroutil hlavou a nudil se. Poměrně zábavný děj je na konci utnut tak, že to vypadá, jako kdyby scénáristům došel papír, škoda. Vyzdvihnout samozřejmě můžu Woodyho Allena, který svoji postavu zvládl na výbornou. Film jako celek ale čistý průměr.

Znamení a zázraky (2000)

Pro mě jedno velké zklamání. Na film jsem se hodně těšil, ale dostalo se mi nemastného, neslaného dílka, které se vleče jako hlen po stěně. Hudba silně uspávající, vhodná tak na jógu a vlastně celý film by se mohl používat jako účinné anestetikum. Snímek naprosto postrádá prvek, který by stál za vyzdvižení. Všechno je průměrné nebo podprůměrné a to IMHO včetně trapných herců. Co dodat na závěr? Pro mě určitě to nejhorší z letošního filmového klubu.

Dům hrůzy (1999)

Dle mého názoru horor, který má všechno, co má správný horor mít (dobrou atmosféru, solidní příběh, několik dějových zvratů, přiměřenou porci krve,...) a navíc skvělé herecké obsazení v čele s božskou Famke Janssen a mou oblíbenkyní Ali Larter, která už v obou dílech Nezvratného osudu dokázala, že jí horory sedí. Jedinou výraznou slabinou je podle mě zbytečně akční a zmatený konec. Co říci závěrem? Není to Kruh, ale je to lepší než nový Texaský masakr.

Sladký ničema (1999)

Předem musím upozornit, že jazz, a vlastně jakoukoli "černošskou" hudbu, zrovna nemusím. Hlavní postavu hudebníka vůbec neznám, stejně tak ani jeho písničky. Proto jsem k filmu přistupoval dost skepticky. Mé obavy se ale rozplynuly velice záhy, hned po tom, co jsem se o Emmetu Rayovi dozvěděl několik důležitých informací. Posuďte sami: geniální hudebník, kleptoman a sukničkář, jehož největší zálibou je sledování vlaků a střílení potkanů na skládce (ani nemluvě o jeho lásce k alkoholu )film o takovém člověku musí být chtě nechtě zábavný a taky, že je. Skvělý Sean Penn předvádí vynikající představení, při kterém mu sekunduje hlavně neméně famózní Samantha Morton a pěknou roličku si střihla i Uma Thurman. Co dodat, 5* bez dlouhého rozmýšlení.

Ostrovní zprávy (2001)

Tak trochu divný film, který mě docela zklamal ani nevím proč. Nápad je dobrý, scénář taky, ale celý průběh snímku bych přirovnal k cestě vlakem z ValMezu do Rožnova - nepříliš pohodlná a nudná cesta v opravdu starém pomalém vlaku, která je únavná a zdá se vám nekonečná. 3* za to, že film se ke svému zdárnému konci dobral, což se "Rožnovce" ne vždy povede.

Nepovedený večírek (2001)

Tak takhle to vypadá, když si americká smetánka udělá večírek. Celý snímek je postaven ne hezky napsaných postavách a povedených dialozích. Postav se ve filmu objeví více než dost, ale i přesto jsem neměl problém, díky výborným hereckým výkonům, se mezi nimi orientovat. I přes několik slabších míst se jedná o nadprůměrnou, vysoce originální a emociálně silnou podívanou. ČT opět nezklamala.

Psanci Ameriky (2001)

Velice kvalitní novodobý western. Klasický, předvídatelný, přesto docela zábavný příběh, inteligentní humor, skvělé herecké výkony v čele s Colinem Farrellem, pěkná, mnohdy překvapivá hudební složka a hodně efektní konec=4*, i ksdyž do pěti stačilo jen trochu originality ve scénáři...škoda, přesto nadprůměr.

Loutka (2002)

5 hvězdiček jak vyšitých. Skvělý film, který dokáže rozesmát i rozbrečet. Silnou stránkou je velice zajímavý scénář, který je tak trochu "ujetý", hlavně kvůli tomu, že většina hlavních postav není na první pohled úplně normální. Fantastické herecké představení předvádí Adrien Brody, ale bravurně mu sekundují hlavně ženské představitelky Milla Jovovich, Vera Farmiga i Illeana Douglas. Nádherný film, který snad nemá slabé místo a stojí za zhlédnutí a ne jenom jednou.

Úžasňákovi (2004)

Tak tohle je animák přesně podle mého gusta, který je ve všech směrech dokonalý. Skvělé animace, které nejlépe vyniknou při bombastických akčních scénách, jednoduchý, přesto napínavý příběh, fantastické postavy s fantastickými schopnostmi, přiměřená porce humoru a při tom všem je film tím, čím by měl být, rodiným animovaným filmem, což je myslím největší plus. Film si na nic nehraje, a proto je vhodný i pro nejmenší diváky, ale stejně tak pro filmové labužníky. Co víc dodat, první 3D animák, kterému dávám 5*, to hovoří za vše.