Schindlerův seznam (1993)

První cca 2 hodiny něco naprosto fantastického...nechci se opakovat, co se týče kladů tohoto filmu...stačí si přečíst ostatní komentáře. Co mě ovšem zklamalo je závěrečná cca hodinka, která je neuvěřitelně utahaná a nudná. Několikrát jsem se přistihl, jak sleduju hodiny a čekám na konec, což by se u 5* snímku stávat nemělo. Ani nemluvě o závěrečném IMHO dosti trapném výstupu Oskara Schindlera. Škoda.

Vlasy (1979)

Nejlepší muzikál, který jsem kdy viděl. Závěr mě uzemnil natolik, že jsem jen konsternovaně četl titulky, poslouchal závěrečnou píseň a téměř nedýchal...Bohužel se ale najde i několik slabších míst, při kterých jsem se nudil, ale naštěstí jich je pomálu. Přesto jsou důvodem, proč filmu nemůžu dát plné hodnocení.

Vězení v plamenech (1987)

Naprosto klasický vězeňský film, který nepřináší takřka nic nového. Máme tady jednoho nováčka ve vězení, který se spřátelí s jedním ze "starousedlíků", máme tady skupinky vězňů, kteří dělají problémy a máme tu i arcisvini v podobě šéfa dozorců...zkrátka nic, co by tu nebylo, ale přesto jsem po strhujícím závěru přemýšlel i o pěti hvězdičkách a to hlavně kvůli atmosféře a skvělým hereckým výkonům.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Po Sladkém ničemovi druhý film Woodyho Allena, kterému dám 5*. Důvodem je docela dobře promyšlený příběh a hlavně naprosto geniální Allenovské hlášky, které jsou nezapomenutelné. Nedá se nic dělat, ale Allenova tvorba kolem roku 2000 mi sedí víc než jeho starší a známější kousky.

Království potoků (2005) (TV film)

Tak trochu divná pohádka s hudebním doprovodem zralým tak k hororu. První půlhodinku to byl téměř jasný odpad!, ale nakonec to šlo přežít, i když víckrát bych to vidět nemusel.

Železný kříž (1977)

Velice poutavý a originální pohled na druhou světovou z "druhé strany", který hravě strká do kapsy naprostou většinu novodobých válečných filmů. Famózní je hlavně James Coburn, ale skvěle jsou vykresleny i ostatní postavy. Přemýšlel jsem, jestli dát 5* nebo 4, ale grandiózní závěr mě jednoznačně přesvědčil o tom, že tenhle film je pětihvězdičkový.

Skřítek (2005)

Velice originální počin, který humorným způsobem prezentuje relativně vážné témata. Skvělí herci, hlavně Bolek Polívka, geniální postava skřítka a trefná hudba MIGU 21 jsou hlavní důvody, proč se na tento snímek podívat.

Riddick: Kronika temna (2004)

To je mazec, kterému musím dát znovu nejvyšší možné hodnocení. Riddick je dle mého názoru skvělý mix fantasy a sci-fi, který staví na parádní hlavní postavě, skvělých efektech a co mě nejvíc překvapilo, tak i na promyšleném příběhu se zajímavým koncem. Co říci závěrem? Asi nic jiného, než, že se nemůžu dočkat pokračování.

Planeta opic (2001)

Zaprvé musím podotknou, že khihu jsem nečetl a za druhé, že první Planetu opic jsem viděl hooodně dávno, takže se mi nenábízí možnost srovnání. Nápad je vynikající, scénář taky není nejhorší, takže jak film dopadne záleželo IMHO hlavně na režisérovi a nutno podotknout, že od Burtona jsem čekal rozhodně víc. Film to není špatný, ale postrádá atmosféru, což se nejvíc projeví v závěru, kdy je finální, mimochodem vynikající, pointa podána tak vlažně a nezáživně, že vás nedonutí se probrat z polospánku do kterého vás uvrhnoui věci předcházející. Za zmínku určitě stojí pěkný zvukový doprovod, některé povedené masky a pár solidních hereckých výkonů, ale ve výsledku mi vychází jen průměrné sci-fi, na které si za pár týdnů ani nevzpomenu.