Kdo hulí, ten umí (2001)

Skvělá oddechovka, se skvělou hlavní dvojicí, plná skvělých scén a gagů. Ale aby jste si tento filmeček užili, musíte úplně vypnout mozek a skvěle se pobavíte (nebo alespoň já jsem se bavil :).

Rambo II (1985)

Co ztratil tento díl oprotni jedničce na atmosféře, to dohnal na akčnosti. Rambo nám konečně ukázal v čem je nejlepší. Hromada akce, litry krve, opět skvělý Sly a navíc, stejně jako v jedničce, povedený kritický pohled na "bezchybnou" armádu USA.

Noční hlídka (2004)

Kdybych byl hodně zdechlý, tak napíšu jenom: "Psychárna jak cip." Kdybych byl trochu míň zdechlý, tak napíšu: "Psychárna jak cip s geniálním soudtrackem." Ale protože zase tak moc zdechlý nejsem, tak to trochu rozvedu. Noční hlídka je velice svérázný, místy trochu zmatený, ruský pohled na souboj dobra a zla. Nápad je originální, příběh kvalitní a konec povedený, ale nejsilnější stránkou je pro mě forma. Film má skvělé tempo a je protkán neustálými nájezdy kamer, častým zrychlováním a zpomalováním a to všechno je doprovázeno fantastickým převážně rockovým soudtrackem, který kvalitu některých scén zvedá do nebeských výšin. Pro mě zatím jediná letošní konkurence pro Sin City, i když zcela chápu, že pro někoho může být toto ruské sousto dost těžko stravitelné. Dodatek po druhém zhlédnutí:Vřele doporučuji přečíst si fantastickou knižní předlohu, film pak dostane úplně nový rozměr. 100% i na druhý pokus:-)

Spáč (1973)

Film s obrovským potenciálem, který ovšem trpí klasickým nedostatkem většiny Allenových filmů a to je nevyrovnanost kvality. První 3/4 filmu jsou naprosto geniální. Woody Allen je vynikající a hlavně extrémně vtipný, Diane Keaton to sluší, příběh je skvělý atd. atd. Bohužel to se nedá říct o zbývající cca čtvrthodince, která se opravdu nepovedla (vůbec není vtipná) a to včetně závěru, který je jednoduše trapný. Je to obrovská škoda, ale přesto se jedná o skvělou zábavu=4*.

Rambo: První krev (1982)

Rambo byl můj nejoblíbenější dětský hrdina, proto jsem si myslel, že mě v současném věku nedokáže oslovit, ale chyba lávky.Rambo je vynikající film, který mě dokáže i po letech totálně uzemnit. Skvělý Sly snad ve své životní roli, vynikající scénář, parádní hudba a vyjímečný konec dělají z tohoto filmu legendu, která nikdy neztratí své kouzlo.

Krotitelé duchů II (1989)

Dvojka je dle mého názoru ještě lepší než první díl. Celkově je zábavnější, příběh je propracovanější, trikové scény dokonalejší a závěr dotaženější...zkrátka skvělá zábava pro všechny.

Blade: Trinity (2004)

Dovoluji si jít tak vysoko hned z několika důvodů. Zdá se mi, že trojka není o nic horší, ale ani o nic lepší než předchozí díly. Děj je sice infantilnější, bez jediného nápadu, ale stále se jedná o nadprůměrnou akční upírskou podívanou, v čele s velmi výrazným Wesley Snipesem. Já se skvěle bavil a proto mi nezbývá nic jiného než zůstat u 4*.

Krotitelé duchů (1984)

Další z filmů, které jsem jako malý zbožňoval. Bohužel stejně jako několik podobných snímků mě v současnosti až tak neoslovuje. Někdy si říkám, jak mě mohl tak slaboučký, chvílemi až trapný děj bavit. EDIT: 2023 - po 18ti letech jsem mrkl s dětmi a přidávám hvězdičku, ten film zraje jak víno :)

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Velice zábavný povídkový film, kterému k dokonalosti chybí jen větší vyrovnanost kvality jednotlivých povídek, ze kterých jednoznačně vyčnívá ta poslední, takže máte po zhlédnutí filmu dobrý pocit, i když to, co závěru předchází, tak vynikající není.

Český sen (2004)

Geniální "reality show", která těží ze skvělého nápadu a jejíž nejsilnější stránkou jsou reakce lidí po závěrečném odhalení. Oběma hlavním protagonistům se myslím podařilo přesně to, co chtěli. Ukázala se obrovská síla reklamy a také velmi rozdílné reakce lidí na tento "skoropodvod".