Batman (1989)

Svatý grál všech komiksových filmů. I přes rok vzniku efektivní podívaná se skvělým Michaelem Keatnem v hlavní roli (jako jediný mi v roli batmana seděl, jeho následovníci nestáli za nic) a nadpozemským Jackem Nicholsonem v roli Jokera. To vše dobrovázeno božskou hudbou. Není na čím váhat, čistokrevných 100%.

Scary Movie 4 (2006)

Slabší kousek mezi parodiemi, ve kterém je opravdu vtipných gagů jako šafránu. Pokud jste neviděli alespoň 80% z parodovaných filmů, tak ještě jednu hvězdičku uberte.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Hodně velký průšvih, který svůj potenciál ukazuje až v závěrečné čtvrthodince. Nápad slušný, konec povedený, ale těch předcházejích cca 90 minut katastrofa a vrchol trapnosti.

Kmotr (1972)

Napsat komentář k tomuto skvostu si dovoluju až poté, co jsem přečetl knihu a znovu se na něj podíval. Kombinace film-kniha-film, která ve většině případů nefunguje, je tady naprosto ideální. Jak jsem poprvé viděl Kmotra, byl jsem unešen, ale ne vše jsem pochopil, následně jsem si přečetl románovou předlohu, která mě naprosto uchvátila a vysvětlila několik detailů, které jsem ve filmu nepochopil a přidala i něco navíc. Následně jsem znovu zhlédl film a byl jsem znovu nadšen, i když úplně jinak než při prvním setkání, poněvadž teď jsem znal scénář i postavy dokonale a mohl jsem obdivovat s jakou genialitou režisér převedl tuto mafiánskou bibli do filmové podoby a jak herci bravůrně strvárnili hrdiny z knihy.

Třináct rozhovorů o tomtéž (2001)

"Na jednoho se štěstí usměje, jinému se vysměje."...zajímavý film o několika částečně propletených lidských osudech, plný pouček a námětů k přemýšlení. Velice příjemné překvapení.

Dvojí život Veroniky (1991)

Na tenhle filmeček jsem byl velice zvědavý, ale mé očekávání bylo velmi rychle sraženo nezáživným pohledem do života jedné, respektive dvou, mladých žen. Poměrně zajímavý nápad je pohřben směsicí utahaných, spánek povzbuzujících záběrů, které navíc nemají vůbec žádný smysl. Jedním z hlavních důvodů je asi to, že polská Veronika si ve scénáři asi vytáhla kratší zápalku a nedostala tolik prostoru. Tím pádem film ztratil to nejlepší, co scénář nabízel, a to prolínání životů obou hlavních postav. Kromě dobrého nápadu stojí za zmínku ještě pohledná hlavní představitelka a zajímavá hudba, ale to je velice málo, takže nemůžu dát víc než jednu, navíc nečistou, hvězdičku.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Parádní oddechovka s lehce sinusoidní kvalitou, pvních 30 minut je famózních, poté film pomalu začíná strácet dech aby ho zase začal postupně nabírat až ke skvělému zakončení. To všechno doprovázeno chytlavými countryovými rytmi a písničkami, které jen zlepšují výsledný dojem z tohoto velmi originálního dílka. George Clooney snad poprvé v kariéře vynikající, ale zahanbit se nenechávají ani jeho dva mírně retardovaní parťáci John Turturro a Tim Blake Nelson (takhle podle mě mají vypadat blbý a blbější :), kteří byli příčinou několika výbuchů smíchu. Myslím, že není o čem diskutovat, originalita a zábavnost zaslouží ocenění=100%.

Trainspotting (1996)

Jak se tak dívám, tak ať napíšu cokoli, budu se opakovat. Skvělý, ne-li nejlepší film s drogovou tematikou. Chvílemi zábavný, chvílemi vážný, chvílemi nechutný, ale jako celek geniální. Ewan McGregor je vynikající, ale ještě více se do paměti vryje Robert Carlyle, který svoji postavu vyšinutého cholerika zahrál nadpozemsky. Soundtrack je špičkový a scéna při které hraje Perfect Day byla pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků posledních let. Bez dalšího uvažování 100%.

Mrtví (2004) odpad!

Někdy se až divím, jak si může někdo dovolit natočit něco takového a ještě tomu říkat film. 80 minut záběrů převážně na hlavního představitele při velice zajímavých činnostech, jako je obědvání nebo jízda na loďce. Nevím jak Vás ale mě dvacetiminutový pohled na chlápka plujícího na loďce zrovna moc nebere, navíc když při tom nehraje žádný hudební doprovod a slyšíte jen šplouchání vody, krákání ptáků a podobné zvuku. Hudba se vlastně ozve jen jednou a to při závěrečných titulcích (i když říkat té směsici zvuků, opakujících se jak na kolovrátku, hudba, je dosti odvážné). Ve „filmu“ uslyšíte cca 10 vět jednoduchých (na souvětí si nevzpomínám), takže titulky se objevují jen hodně sporadicky, což jen umocňuje spánkový efekt. Korunu tomu všemu nasazuje konec, který vlastně vůbec neexistuje, po 80ti minutách je film zkrátka utnut a nicco dodat?

Nikde v Africe (2001)

Velice krásný a emočně silný film s neuvěřitelně živými postavami, na čemž mají hlavní podíl famózní herecké výkony. Krásná a parádně trefená hudba jen umocňuje fantastický zážitek, který mě dostal natolik, že na konci jsem měl slzy na krajíčku. Nezbývá než s bouřlivým potleskem a pokřikem "BRAVO" udělit 100%.