Neúplatní (1987)

Famózní mafiánský film z korupcí prolezlého Chicaga v době prohibice, plný mistrovských hereckých výkonů a se skvělým koncem. Není co dodat, 5*.

Blbý a blbější (1994)

Hodně slaboduchá a trapná komedie, kterou zachraňují jen dobré herecké výkony hlavní dvojice, slušný soudtrack a několik (bohužel dost málo) povedených vtipů (např. papouškova hlavička).

Město žen (1980) odpad!

Nutno říci, že zábavnější a smysluplnější je i zasedání parlamentu ČR. Opravdu nechápu, co tím chtěl básník říci, proto nemůžu jinak.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Velkolepé zakončení jedné z nejlepších komiksových sérií, které mi velice překvapivě vyvrátilo domněnku, že Vendeta nebude mít letos konkurenci.Ttřetí X-meni jsou totiž konkurencí více než silnou. Poslední vzdor nabízí skvělý příběh plný překvapivých zvratů a momentů, které vás zvednou ze židle (případně z křela, gauče atd.) a budete s úžasem sledovat, co si pan scénárista dovoluje k hlavním postavám, bravo. Co možná ještě více potěší je humor s jakým Ratner obohacuje poměrně vážný děj, ne že by ho bral na lehkou váhu, ale dokáže ve správný čas rozesmát nějakou uzemňující scénkou nebo hláškou. Hudební doprovod je fantastický a herci jsou jedním slovem vynikající, trio Jackman, Berry, Janssen nepotřebuje komentář (hlavně Famke Janssen je naprosto okouzlující), ale i noví mutanti se povedli, i když dostatek prostoru dostali snad jen Beast a Kitty, čímž se dostávám k jedinému záporu tohoto famózního dílka a tím je délka. Hoďka a půl je pro film, ve kterém se vyskytuje takové množství postav, opravdu málo. Je to velká škoda, poněvadž postavově i dějově mohl film trvat klidně i přes tři hodiny. A proto zvedám ruku a hlasuju tak pro další pokračování, poněvadž potenciál tady pořád je.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Jednoznačně jeden z nejlepších českých počinů posledních let, ne li nejlepší.

Trosečník (2000)

Zemeckis + Hanks na druhou = Forrest Gump = ***** Zemeckis + Hanks na třetí = Trosečník = ****....ještě větší sólo pro Toma Hankse, který svoji roli zvládl na jedničku, stejně jako Zemeckis, který z naprosto neoriginálního tématu vymáčl asi maximum

Gauneři (1992)

Mistrovské dílo z dílny Quentina Tarantina, které je postaveno hlavně na fantastických hereckých výkonech hlavních představitelů a hodně zajímavém zpracování s jejich postupným představováním. Snad jediný Tarantinův film, který dosahuje kvalit Pulp Fiction...a nutno dodat, že v určitých aspektech ho i překonává.

Hory mají oči (2006) odpad!

Katastrofa...to je asi nejvýstižnější slovo pro tento "horor". I přes dlouhé uvažování jsem nedokázal přijít na jediný klad tohoto filmu. Zpracováním se nejvíce blíží asi Texaskému masakru, jenže autoři Hor se snažili být ještě maximalističtější...místo jednoho mutanta tlupa mutantů, místo slečny, která si prostřelí hlavu pistolí tady máme chlapíka, co si ustřelí celou hlavu brokovnicí, zvýšený počet obětí, krve, vnitřností apod. Vždycky jsem si myslel, že horor má vzbuzovat strach, u tohoto dílka pana Aji byl horor to dodívat do konce, film postrádá jakoukoli atmosféru a napětí (stříkající mozek, vytečené střeva a uřezaná ruka...to jsou spíše věci nechutné než strašidelné). Herci jsou naprosto zoufalí...nevím jesti po nich bylo žádáno aby tak nechutně přehrávali a nebo jsou tak neschopní od přírody. Korunu tomu všemu nasadil konec, u kterého jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet...pes zabiják, nesmrtelný chlap, nesmrtelný kojenec...a to všechno podbarveno hudbou jak vystřiženou z westernu...zkrátka hrůůůůza (bohužel v jiném významu než ve kterém by se měla v hororu vyskytovat). Pro mě jednoznačně nejhorší film, na který jsem byl v kině, ne-li vůbec nejhorší film, co jsem kdy viděl...

Muž bez stínu (2000)

Nějak nemůžu pochopit jak tahle ostuda může mít přes 60%...sice tam nějaký potenciál je, ale ten konec...hrůůůza

V jako Vendeta (2005)

Není co dodat...Vendeta je naprosto bezchybný film snad i lepší než Sin City a to je IMHO velké vyznamenání...nemůžu vytknout jedinou věc, tento snímek je genialita sama od samého počátku až do úplného monstrózního konce...Natalie Portman předvádí něco fantastického a dokazuje, že je v současnosti snad nejlepší herečkou na světě. Hugo Weaving a jeho postava nepotřebují komentář...A ke všemu film nepostrádá silnou myšlenku a několik (mnoho) podnětů k přemýšlení. Dle mého názoru hodně těžko překonatelný hit tohoto roku.