Crash (2004)

Tema odcizeni a neschopnost komunikace, kterou tak dobre vystihl don cheadle v prvnich vetach filmu, sice kazdeho z nas nerajcuje, i tak se ale haggisovi povedlo vytesat z tohoto pomerne casto opracovavaneho materialu poutavy obraz los[t] angelske spolecnosti. Kazdeho urcite potesi kvalitni herecke obsazeni a na jeden film az necekane mnoho znamych hollywoodskych hvezd. Hodnotit takoveho dona cheadla je asi zbytecne, ale pochvalu si zaslouzi i ludacris. Promena jeho postavy byla asi nejvyraznejsi, navic se spolu s larenzem tatem zasazovali o humornejsi stranku filmu

Ostrov (2005)

Klidne dejte kreckovi na dve hodinky volno, protoze zadny velky maraton v tocicim se kolecku ho neceka. Ostatne to ze bay pojal tuto scifarnu spise jako akcni rezbu je prekvapive asi jako maslo v lednici. Musi se ale nechat, ze v tomto smeru je bay machr a akcni sceny jsou fakt bogota. Dalsi dobry duvod proc si na ostrov zajit je pad hlavnich hrdinu z mrakodrapu do site. Neco tak debilniho je treba videt.

Romeo musí zemřít (2000)

Oproti jinym zpevackam, ktere se montuji do filmu, zde predvedla aaliyah docela solidni vykon. I kdyz je to vpodstate uplne jedno, protoze ve filmu tohoto razeni staci aby zenska byla kocka a zbytek uz je detail. A aaliyah i kdyz ma teda strasne divny jmeno kocka je. Navic i jeji hudba k filmu je docela solidni. Jeste zminit akcni sekvence, ktere take nejsou vubec spatne a bude to asi tak vsechno co je na tomto snimku s opravdu duchaplnym nazvem k divani.

Crash (1996)

Crash aneb dalsi cronenbergova divnost si me bohuzel nasla jiz v dobe mentalniho rozvoje, coz na me zdravi melo drtivy dopad. K tomuto smutnemu zaveru jsem dospel nedavno, pote co me opustila zena. Nedokazala pochopit proc jsem to narval do auta jeji matky a bezprostredne pote se s ni chtel pomilovat. Mne osobne to nikterak zvrhle nepripadlo

Chaplin (1992)

ze by me tento snimek nejak extra nadchnul se rict neda, r. downey jr. se snazi a docela mu to jde, ale samotny film je pomerne zdlouhavy a nezabavny. Pripadlo mne trochu zbytecny, zamerovat se tolik na chaplinova manzelstvi [kolik jich bylo?] Samozrejme, ze je opravdu tezky natocit tak rozsahly zivotopis, aby byl zaroven zabavny a drzel se predlohy, ale jde to a r. attenboroughovi se to povedlo jen lehce nadprumerne

Španglicky snadno a rychle (2004)

Na tuto roztekanou romantickou komedii, jsem se dival ze tri duvodu - brooks, sandler a paz vega. Nebyl jsem zklamany, to ne. Ale na druhou stranu kvalit as good as it gets to urcite nedosahovalo. Mozna kdyby film dopadl jinak [jsem dcera sve matky-tenhle blabol jsem malem nerozchodil] hodnoceni by bylo lepsi. Vubec cele to tema rodicovstvi mne prislo hodne kycovite. Proto je pro me spanglish jen dalsi z rady docela koukatelnych bezpohlavnich sladaren, s nekolika povedenymi dzouky, ale zas ne tolika abyste si na ne za cas vzpomeli

Fandango (1985)

Prave odpromovali a vydavaji se na svuj posledni spolecny vylet na jih k mexickym hranicim, aby vykopali Dom. Cesta texasem se tak stava meznikem mezi minulosti-mladim a budoucnosti-vietnam draft. Vynikajici road-movie z 80.let plne humoru a nostalgie. Nektere sceny jsou jednoduse dokonale [v druhe polovine filmu asi vetsina] a hudebni doprovod se nese v paradnim rockovo-new ageovem duchu [p.metheny,eltoj john,blind faith,..] Nevim jestli uz mne mekne mozek, ale fandango je opravdu nedoceneny film, film s taaaaaaaaakle velkym srdcem

Sloužit Sáře (2002)

Sympaticka herecka sestava zachranuje saru od podrpumerne komedie. Neprivodi vam velke zachvaty smichu (nejste-li samovznicujici se vyjimka), na druhou stranu pokud zrovna nejste az po usi prejezeni lehkou romanticko-komedialni stravou, nejaka takovato na nic si nehrajici svacinka se do vas jeste vejde. Hurley a perry jako vzdy hrajou sve obvykle otrepane role, elizabeth je sikezni a sem tam i vfipna a matthew je sem tam i vtipny. Takze pokud zrovna nemate co delat, sara vas z kresla nevyzene

V přístavu (1954)

Herecky vykon Branda je nejsilnejsi strankou filmu. Brando zde ztvarnil na prvni pohled decentne zaostaleho ex-boxera na rozhrani, kteremu je jasne receno co delat ma a co by delat nemel. Bohuzel [pro sveho bratra charlieho] si uvedomi, ze by mel udelat to co chce, cemu opravdu veri. Takze pote co se postavi svemu svedomi mu zbyva uz jen postavit se nekolika tem padouchum. No a pak se jeste postavit. Ve filmu take zazni pamatny Marlonuv proslov "It wasn't him, Charley, it was you..." ktery pozdeji pouzil Scorsese v Zuricim bykovi

Stopař (1986)

Atmosfera hitchera je ponura od prvni do posledni cigarety a pokud vas nanahryze nekolik nelogicnosti, zblajznete tento podivny rozpolcenec akcniho mistery-thriller-hororu a na konci si s palenim zahy ubrknete. Depresivni ovzdusi jen umocnuji vymetene californske pustiny, ktere zdaleka nejsou mistem kde by normalni clovek travil dovolenou, jedine ze by byl zrovna ujety masovy vrah ktery se bavi stopovanim lidi a naslednym amputovanim jejich koncetin. R. Hauer je uz taky trochu legenda, kazdy kdo videl blade runnera vi ze mu zaporne role podivinu a divnouchu slusi a ve stopari to jenom potvrzuje. J. Ryder je sice tak trochu duch magor co sestreluje vrtulniky, masakruje civilisty a obcas schova jejich casti do hranolek, ale nakonec tady jako uplne monstrum nevystupuje diky zdrave pratelskemu vztahu s hlavnim hrdinou. T. Howell je v celem filmu spravne vykuleny coz se od nej na jednu stranu sice ocekava, na druhou stranu je ale vykuleny tak moc, ze si rikam jestli on vlastne neni vykuleny porad. Hudba skvele podtrhuje atmosferu a nebyt tech nekolika hloupouckych scen [zakys na benzince] byl by hitcher dokonalej