• Mysteriózní

Pět příběhů šílenství (2013) (TV film)

Výborný průlom psychických onemocnění, se kterými je potřeba se naučit žít a přijmout je jako součást své osobnosti. To vše je zakomponované v ústřední postavě Lucy, která trpí tou nejhorší psychodiagnozou - paranoia. Scénář byl velmi věrohodný. Je to prostě nemoc, která ve většině případů vůbec nesouvisí se stylem života a vztahy. Ale hluboký vztah tento problém dokáže alespoň v mezích trochu odlehčit.

Lesní duch (2013)

Mám ráda horory, ale tohle mi fakt nic nedalo. Ani hrůzu, ani napětí a krvavý hnusy - na kterých zřejmě film stavěl - byly přehnaně trapný. Herecký výkon celé pětky tzv. hrdinů bylo opravdu na pětku. Ani nevím, proč dávám 1* asi ze slušnosti.

Interview s upírem (1994)

Knížku jsem nečetla, ale velmi povedené filozofické pojetí věčného prokletí s výbornými herci, kteří se předvedli v nejlepším co v nich je.

Moucha (1986)

Vynikající i po letech velmi dobře shlédnutelný. Prostě naprosto kultovní. Šílený vědec posedlí touhou teleportace - Jeffovi šité na míru. Démonicky romantické drama - to miluju

Temný anděl (1990)

Film mého mládí - Já přicházím v míru - tehdy to byla neotřepaná pointa. A jeden z mála povedených Lundgrenů.

Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Příjemná atmosféra 40.let s Travoltou pro něho netypickou rolí, která mu rozhodně seděla, víc než by se dalo u něho uvěřit. Naproti Jamesovi Gardolfini, kterému jeho klasická role byla šitá na míru. Salma zahrála zrůdu k zalknutí dokonale, skoro by jeden neuvěřil skutečnosti.

Kůže, kterou nosím (2011)

Výborný neotřelý námět s temnou až šílenou atmoškou v podání zvráceného Banderase. Tleskám.

Exit Humanity (2011)

Nádherný zážitek podmanila fantastická hudba, kterou jsem přes sluchátka a vadný jack slyšela pocelý film - beze slov jen s titulky. Vnímala jsem to jako psychodramatickou suitu. První zombiefilm, který mi doslova uchvátil. Odnést popel svého syna na místo, které chtěl vidět - to je hodně drsná nálož.

Přísaha (2001)

Psycho drama ve kterém Jack opět zabodoval.