• Mysteriózní

Riddick (2013)

Zpočátku solidní Riddick, který jede svou lajnou a na nic si nehraje. Roztomilé nestvůrky a dingo s dobráckým srdcem. V momentě co se sletí ty týpci už bylo v podstatě všechno předvídatelné. Asi nejhorší ze serie.

Bereavement (2010)

Že někdo zešílí kvůli mučení milovaného zvířete si dokážu velmi dobře představit. Sama jsem měla kdysi velké nutkání ze 4 patra hodit po spratkovi cihlu a rozmáznout ho na kaši, když kopal do malého koťátka. Film se mi celkově moc líbil, strach, hrůza, dynamičnost i krev byly velmi dobře vyváženy. Snad jen konec, který jsem nečekala mi docela zatloukl do země ohledně Martina (alias Michael Myers). No ale proč ne, happyend k hororovýmu nářezu stejně moc nesedí.

Žár (1981)

Náhodou výborná klasa, u které to s vámi párkrát i škubne a to už musí něco znamenat.

Hranice smrti (2007)

Humus, krev a sajrajt. Kupodivu, ač tyhle filmy staví právě na tomhle, tehle vás do sebe vtáhne nádhernou symfonií šílenství.

Byl jednou jeden král... (1954)

Dalo by se říci až filosofická pohádka Jana Wericha. Pasáž s propadem do bažiny a voláním po odpuštění moudré květeny je prostě neopakovatelná.

Lost Highway (1997)

Naprostej psychoguláš, který je protkán výbornou muzikou, temnou sugestivní atmosférou a na konci vás napadá 101 různých variant a nebo jen vákum v hlavě.

Buffalo Soldiers: Odvaha a přátelství (2008)

Trochu zdlouhavé, ale přesto koukatelné drama s dobrým námětem, ale předvídatelným závěrem. Pár realistických bojových scén tomu dodá šťávu válečného obrazu, ale nic víc

Empire State (2013)

Nedá se ani uvěřit, jak tohle bylo podle skutečnosti a to zejména s tak dementní postavou Edieho. Rock v roli druhé dementní postavy detektiva se asi zbláznil když tuhle roli vzal. Spíš bych to nazvala krimi komedií, drama - to tenhle žánr doslova uráží.

Modlitba za umírající (1987)

Mickeyho snad nejlepší role v pochmůrném romantickém dramatu, který rozhodně nepatří mezi akční oddychárny. Je třeba si na něj udělat čas a pak je to hodnotný zážitek podbarvený neméně pochmůrnou hudbou se zajímavými kamerovými detaily. A to i přes otřepanou pointu - chci to zabalit, chci zapomenout - ale oni mě nepustí, to bylo zajímavě rozehrané.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nemusím zrovna westerny a při přívlastku spagetty mě naskakují pupínky. Ovšem tohle vynikající westernové drama, od dob Eastwoodovek bylo první fakt povedené. Bezcitný Crowe, jeho postupný respekt a vcítění se do nepřítele, který nakonec vyústí v likvidaci všech svých svinských kumpánů. Vtipná tečka smutného dramatu - hvist na koníka, který následuje vlak do Yumy.