Černí baroni (2004) (seriál)

Neměl jsem absolutně páru o tom, že tento seriál existuje! Náhodou jsem si všiml, že to běží na ČT1 a rozhodl jsem se, že to prostě musím vidět! Film Sirového mě totiž, jako milovníka Švandrlíkovy knížky a dalších pokračování, příliš neoslovil a tak jsem zvědavý právě na tohle. Po prvních dvou dílech zatím docela spokojenost, hlavně s hereckým obsazením - např. Polívka jako poručík Hamáček je výborný. Ačkoliv mám rád Donutila, tak ve filmu mi celkem vadí jeho šišlání a osvojení si role poručíka Troníka, proto další plus za seriál. Zatím mi vadí některé zbytečně dlouhé dialogy - připadá mi, že to tvůrci seriálu chtěli co nejvíc natáhnout, přitom by se vše podstatné dalo natočit i s polovičním počtem dílů.. Na hodnocení je tedy ještě příliš brzy, těším se na další díly :-) EDIT: Po shlédnutí zbylých dílů - možná jsem se trochu ukvapil, ale špatné to rozhodně není. Avšak příliš dlouhé konverzace se časem stávají nudnými a to tomuto seriálu moc škodí. Nemůžu se zbavit dojmu, že dílů mělo být 5 a ne 11 a nepřišli bychom o nic podstatného. Každopádně děkuji tvůrcům za nový pohled na Švandrlíkovu knihu (knihy), než nabízí film. 50%

Prostě sexy (2002) odpad!

Zjistil jsem, že tento film mám už nějakou dobu na HDD a ještě jsem ho neviděl. Mrknu na místní hodnocení a nic od toho nečekám... A ono to bylo ještě horší, než jsem (ne)čekal! Aspoň mám teď o trochu více místa na disku, protože DELETE bylo to jediné, co se s tímhle filmem dalo dělat..

Piraňa 3D (2010)

Po zhlédnutí jsem plný rozporuplných dojmů. Často jsem se smál, často jsem se nemohl vynadívat na krásné (nahé) ženy, kterých tam bylo opravdu hodně (ne-li ještě víc). A taky jsem si často říkal "A kurva, tak to už je moc!". Byl jsem naprosto pohlcen do děje po celou dobu sledování, klepal jsem se strachy a taky žaludek mi udělal pár přemetů. Nejlepší scéna jednoznačně s přejížděním polomrtvých lidí motorovým člunem a následným namotáním vlasů do motoru (vážně stylový skalp!). Uvažoval bych i nad pětihvězdičkovým hodnocením, ale nedovoluje mi to ten fakt, že mi tento film, jako druhý po Čelistích, znechutil koupání v moři/jezeře na pěkně dlouhou dobu (ještě, že jsem se na to rozhodl podívat v lednu a ne třeba v červenci).

Na cestě (2012)

Párty, jazz, alkohol, drogy, sex, nezávislost, absolutní touha po svobodě.. Přesně to má z filmu, podle románu Jacka Kerouaca, vyzařovat a přesně to z něj taky vyzařuje! Hlavně tedy díky skvělému hereckému obsazení. Tohle se hodně povedlo.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Jsem fakt rád, že Charlieho Sheena vyhodili z Two and a Half Men, protože jinak by tenhle výborný seriál nikdy nevznikl!

Mládí v hajzlu (2009)

Skvělá knižní předloha průměrně až podprůměrně zpracovaná..

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

"Soudruhu poručíku, během mé služby se nic zvláštního nestalo!" "Takže's tady byl celou dobu na hovno, že jo?"

Ledové ostří 3: Splněný sen (2008) (TV film)

Ohrané téma, ohraný scénář. Od začátku bylo jasné, že se hlavní hrdinové do sebe "zabouchnou" a že si vyznají lásku před poslední jízdou a všem vytřou zrak. Jakmile zaznělo spojení dvou slov Dorsey a trenér, okamžitě jsem věděl, že dojde i na Pamchenkovu otočku. Prostě průhledné od začátku až do konce, ale na druhou stranu vcelku pohodový film se sympatickým obsazením.

Mad Love (2011) (seriál)

Ano, jako každý tady si nemůžu pomoct - připomíná to HIMYM. Ale jen asi tak do 3. dílu, pak už to má svoje vlastní kouzlo. Na tenhle seriál jsem narazil velkou náhodou právě teď, v době, kdy můj oblíbený HIMYM má vánoční pauzu a nevychází nové epizody. Všech 13 dílů Mad Love jsem zhlédl během jednoho týdne a teď mě celkem mrzí, že už další nejsou a ani nebudou..