Bulšit (2001) odpad!

tentokrat byl preklad dobrej, bohuzel skoncil na tam, kde skoncil nazev a zacal film ....................................... Proc na to jit? Uvidite penis, varlata, nadra a mozna i vaginu. Tim poslednim si jisty moc nejsem, urcite uvidite pubicke ... achjo, hloupe slovo, proste bobra. Take uvidite hluboce intelektualni, pochybuju ze tohle ma v teto vete smysl, zamysleni o tom kolik trapnosti je divak schopen vydrzet dokud neuvidi dalsi, nahodne se objevivsi nahou silikonovou modelku, prejdivsi nahodne zleva-doprava nebo zprava-doleva. ................................................................. Jaime Pressly a Jay (?) to alespon trochu zprijemni .................................................................................... je to upocena predelavka komedie na motivy Zkroceni zle zeny s Julii Styles & Heathem Ledgerem + Nebezpecne znamosti, ty ve kterych hralo na zacatku Every Me od Placebou

Sicko (2007)

Dobra kamera. Dobra myslenka. Vtipne. Skvely strih. Konecne na vhodnych mistech pouzita hudba. Konecne rozumne "navazeni" se do socialismu ................ "if You can't find money to kill people You can find money to help people" .............................................................................................................................................................. nakonec mozna demokracie neni tak spatna ;) podle myslenek druida (?) kolem nekde v polovine filmu ................................................. je tam sice vice, jen odhaduji, citoveho vydirani nez v prumernem anime ale tady je pouzite ........................... panejo ten typek je komunista! to bych tomu teda mel dat odpad! ne? Na 'obranu' by snad rekl "I began to wonder was there a reason our government and our media want's us to hate the french ...". Kdyz se dari tak se dari, ne? ..................................................................................................................................................... ta jim to "vytmavila" ~~approx.~~ "ve francii se boji vlada lidi, jinde se boji lide vlady" ............................................................................................ nezbyva nez citovat Danta "this is gonna be one hell of a party"

Kurýr 3 (2008)

django 3 ............................................................. bohuzel si s "djangovou" rakvi nehrali vic (nicmene scena "vzriseni me prekvapila)

Django (1966)

Prvni a posledni zaber jsou skvele. Zacatek i konec az neprijemne ovlivnuje co si clovek pomysli (hm, bohuzel prave nemam po ruce nic co by to prokazovalo)............................. Jak clovek tahnouci za sebou rakev, az do "poloviny" se okolo ni toci cely film, tak "obrazek ve spodu na obalce" jsou veci hodne zapamatovani (treba pro spisovatele...)...........................zajimavost: kuryr 3 pouziva "muz tahnouci rakev" v podobe "muz tahnouci se za autem"; v obou je pritomen motiv smrti; obe rakve skonci stejne (ne uplne ale to bych kazil kuryra)..................................

Dar od Boha (2005) odpad!

Nudne ............ Nudne a socialni cosi ................. Film ktery mel byt povidkou. (ale ty asi nevydelaj tolik prachu?) Proc by byla povidka vhodnejsi? Protoze povidka byva pomerne kratka, uderna (k veci) a neobsahuje prilis postav. Obsahuje sice krapet zajimavych myslenek, ale ne zas tolik aby mel ctenar v hlave bublaninu. .... Je tam par filmovych obratu (a jeden ktery mi unikl protoze jsem se nekouk na originalni nazev :) ), ale je jich jako safranu. Napriklad ten, kde se film kouse do sveho zadku "aussi que" Ouroboros.

Vydrýsek (2002) (seriál)

Bud Vypravec bez videa nebo video bez Vypravece. .... Viktor Preiss ma nadherny hlas a je ostrileny herec, takze tento komentar neni namiren proti nemu ale vypravec vetsinu "prirodopisnych" filmu zkazi. Az tak, ze mi to hranici z vymivanim mozku ? - male deti prece nepoberou pokus o poezii (naivni zjednoduseni skutecnosti, "personifikaci".... ) + sestrihane, tim padem nesouvisle, zabery z reality. .......... Je mi jedno jak moc kvalitni to je poezie, pokud to neni sbirka faktu tak je to k nicemu. Navic o "proc" a "protoze" by se nemel postarat nikdo jiny nez rodice, ucitele ci zkusenejsi kamaradi. ... Proc je to, podle me, spatny pristup? Jedna se o podbizeni jakehosi literarniho dilka. Pochybuju ze dite si vytvori svuj vlastni nazor kdyz uslysi nekoho blabolit kinder poezii. ............. Mrzi me akorat ze by takto spousta skvelych hercu prisla o praci. .... Na konci bych nechal Vydriska umrit v krecich na nasledky znecisteni. At z toho ty deti neco maji a vidi ze ne kazdy zvire s rozsirenejma zornickama zije "happily ever after". Pote by se do zaberu vedrala ruka a zamavala by. ... A je mi jedno kolikrat by to ta vydra musela opakovat - neslitoval bych se, tak jako Kubrik.

Zeitgeist: The Movie (2007) odpad!

V jedný ruce mám poměrně špatný dokument plný špatných úvah (což se navíc tvůrci snaží zachranit tím že začli veřejně prohlašovat že to tak bylo myšleno zpočátku) v druhý druhý 116 minut času. Teď si buď zvolím nebo se budu několik minut kochat tím, že mám na výběr. Mám vůbec na výběr? Můžu mít na výběr když už je přeci předem rozhodnuto? ____ JE TO MATRIX !!! ____ Ne není, ale než se z toho vzpamatuješ tak můžeš kouknout na Ponožkovej Matrix http://www.youtube.com/watch?v=XQrotZDDsTE nebo na Skutečnej Matrix http://www.youtube.com/watch?v=InqbFW1KkUU . ____ DOPORUCENO ____ Klub Sisifos, který sbírá vědecké i pavědecké stránky http://www.sysifos.cz/index.php?id=odkazy .

Keoma (1976)

Film obsahuje hodně zajímavého matroše. Popravdě takhle dlouho jsem se u filmu nebavil. Zažil jsem podobné déja vu jako u http://www.csfd.cz/film/10620-vsichni-domu-tutti-a-casa/ , který je (podle mě) předlohou pro Sedmou Rotu. Nasleduje volný proud myšlenek napsaný při sledování Keoma. _______ DADA _________ Brilantni zacatek - k dokonalosti ( mi ) chybela akorat komiksova bublina s jeho jmenem "keoma"........ On mel foukacku? Jestli jo tak ten chlap musel delat do skla. ..... Aha, posledni mohykan sveho kmene.....Koukam ze byl profesionalni fukar. Tak ne, treba pozdejc. ..... Kontrast spiny a cistoty, z pohledu naivniho hippie, a spiny a cistoty, z pohledu druhych postav, doplnene svetlem a stinem, kontrast........Na tohle prece beru prasky ..... Proc tohle nedostalo oskara za kameru? Skoda te barvy. .... Ted uz je mi jasny proc mel http://www.csfd.cz/reziser/3128-woo-john/ rad western. A taky je mi jasny ze tak trochu kecal ze mel rad John Wayna. Jako kazdej umelec nerad prozrazoval svoje zdroje. Fakt jsem necekal Hard Bolied 0. Foreshadoving - chlupatej Franko a hrnek ryze. Jass man...... Vysvetlovacka takze si muzu dojit pro leky na uklidneni srdce ......Hippies.......... http://www.csfd.cz/film/18811-blazing-saddles/ Cernej serif ........ Pigment na kuzi holt neni pigment na papiru...... Ta ustredni melodie mi uz leze krkem. http://www.csfd.cz/film/8844-balada-pro-banditu/ Proc vzdycky kdyz si vzpomenu na nejakej film tak byl natocenej az po tomto? ...... Koukam ze tento film prinesl aji koncept oazky - save pointu - neskodne babky. ...... Dobra nemesis. .... Richard Chamberlain? Tak ne. ......... Proc mam takovej pocit...... Podhled. Svatozar. Mocnej doplnek babky - famfary - dedek.. ........ Harvey Keitel? Tak ne............... Pry je to podle Djanga. Hmmm, chvili jsem myslel ze jsem nasel Prazdroj. Houby - http://www.imdb.com/title/tt0074740/mediaindex Django Rides Again ...... http://www.youtube.com/watch?v=cZh787eKeEw Rotoskopicka matrixovska obihaci kamera ......................................Ted je mi jasne proc http://ytmnd.com/sites/profile/316538 Gordon Freeman vypadal jak vypadal........ Windsurfing? http://www.youtube.com/watch?v=2U7z_-6Dckw Jesus? Bravehearth? Tento film ma vic popkulturovejch odkazu nez matrix. ..... Ted jenom najit svoje prasky .......................... EDIT: prasky jsem zatim jeste nenasel takze dodam ..... Konecne jsem videl jak zase jeden filmar umi pouzit http://www.youtube.com/user/dedy834 "ticho" ...... "Vzkriseni"? "A man who's free never dies". Ne. Ne vzkriseni abych byl presny...... http://www.youtube.com/watch?v=6Lhmh6DRGTU Hard boiled taky nakonec nevysel,skoda.

U nás v Kocourkově (1934)

Kumst. Nevynucovane emoce. Psychedelie. Mudrujici ozivla soska buddhy co pomaha kapitanu nEmovi aby se neutopil. Podari se ji natahnout 12 kancelarskych pruzin najednou a teprve pak se zacnou dit veci. Veci se dodeji pote, co si pruziny uvedomi "spravnej rad veci" a zapruzi zpet .................... Werich by mi za tenhle komentar sice vyliskal, ale ani pak bych film neprestal mit rad.

Sloní muž (1980) odpad!

O ničem. John Merrick je v tomhle filmu ukecanej dobrák Dumbo co miluje lidi i přesto jak se k němu zachovali . Buhuhů. Doporučuju jenom kvůli jakési zvláštní atmosféře, která ale nezachrání mizerný příběh (žádný vývoj postav, nuda, nesmyslné chování, nepříjemně dobrý hlavní hrdina - naštěstí doktor je zpočátku kokot, ... ). Některé myšlenky tam jsou (pokrytectví - doktor pomůže Johnovi jenom když zjistí že není mentál ...) ale ono je lepší je nechat nevyřčené tak jako třeba v http://www.csfd.cz/film/6252-eraserhead/ .