Pomáda (1978)

bee gees & johny travolta & trapnosti a disney-jadydadyd-ady & povedeny americky muzikal ze 70 let

Old Boy (2003)

Zajimave napady. "Divna" zapletka.

Cesta na Měsíc (1902)

Jeden z těch co zkoušeli co vše jde s filmem dělat. Další jsou http://www.csfd.cz/reziser/2993-lynch-david/ (tajuplnost), Charlie Kaufman (scénář) a podobní. Spusta videí dostupná zde http://www.youtube.com/results?search_query=meliers . _____ Narodil se pařížskému výrobníku bot, stal se filmařem a fakt že v tom uměl chodit . Než ho vykopli stačil udělat kolem 500 filmů. Většina z jeho filmů skončila jako boty francouzské armády - dělali se stejně jako film. matroš z buničiny .... viz. http://en.wikipedia.org/wiki/Georges_Meliers

Princ Valiant: Boj o Excalibur (1997)

Pridavam se k nazoru KdG. Je to jednoduse komiks plny veci ktere nedavaji smysl(dej, chovani postav, "nahody" ...). To me vsak kupodivu zacalo bavit, a usmev na me tvari vydrzel az do konce. Posledni zfilmovany komiks ktery me takto rozesmal byl (kresleny) Asterix a Obelix ......... Souboje maji dost vtipu. Tech par kreseb je vytecnych, skoda jen ze jich tam nevpasovali vice ................. Zajimavost na konec - komiks pochopi "kazdej" .................... EDIT: videl jsem to podruhe a musim uznat ze jsem hodnoceni hodne prestrelil.

Smrt v Gaze (2004) odpad!

Neustale se mi vtirala otazka co natocenim tohoto dokumentu chteli dokazat ..... Jednostranny pohled na vec - co na tuto situaci napriklad rikaji vojaci? ............. Je to vyplneno typickymi kecy o tom "jak je to mozne jen tak zabijet", "utrpeni ktere prozivaji" atd. -> citove vydirani. ............. Plny vypovedi deti, aniz by se kdokoli obtezoval rici proc si je zvolili. Snad protoze jsou to deti a uz sam velky Disney vedel, ze kdyz to udela psi oci, tak se tomu da odpustit cokoli. ....... Vlastne nikdo se tu neobtezuje cokoli rozebirat. Je to umysl? Hmm. Chybi tu jakykoli protinazor, jakekoli rozumbradovani nejakeho staresiny...... Napada me ze takovy dokumenty jenom slouzi jako dalsi polinka k ohynku kultury strachu . ..... Co si mam myslet o jejich nabozenstvi ktere je, v "realite" tohoto dilka, zakleto v bludnem kruhu mucendiku pro mucedniky? S kapkou vice souvislosti - proc vlastne vyrobili "koncept" (nevim lepsi cesky slovo :( ) mucednika - by aspon prineslo jakejsi duvod, celkovej obrac ci co (cokoli). Ale vypovedi par pracat, kterym bylo nutne podavat ideologicke mleko, aby necouvli pri ochrane krehke spolecnosti. To je malo. ...... Chci dokument. Chci rozbor. Nechci neco co nema vpodstate zadnou informacni hodnotu. ..... Halo autori, nejake navrhy? Ne? Chcou po me snad nejaky penize? Taky ne. Tak o co jim jde?