Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Jima Carryho považuji spíše za herce nekvalitních komedií, ale zde mi ukázal, že to není pravda. Hrát umí a velice dobře. Po skončení filmu jsem zbytek dne nebyl schopen přemýšlet, jelikož jsem byl psychicky totálně odrovnanej. Žádný jiný film mě tak citově nevyždímal, jako tento.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Příjemná oddychovka na odreagování, kde nemusíte ani přemýšlet nad dějem. Nenadchne, neurazí...

Coach Carter (2005)

Tým prohrává všechny zápasy, pak přijde pan super trenér a oni všechno vyhrají...že to ty lidi ještě baví točit. Pravdou je, že Samuel L. Jackson hrál pěkně a jeho postava dává určitý morální odkaz: Nejdříve škola a potom zábava. Díky tomu, že to nebylo úplně bezduché, a mohlo to pobídnout nejednoho „flákače“ k zamyšlení, dávám ***.

Těžká váha (2005)

Russel Crowe mě přesvědčil, že umí hrát pořádně a díky tomuto filmu jsme si ho oblíbil. Bezduchou mlátírnu, jako je Rocky nečekejte, je to perfektní příběh, ve kterém pokulhávají pouze boxerské zápasy. Největší mlátičku filmu by každý normální boxer rozsekal na cucky, protože se nekryje a před úderem udělá nápřah na několik vteřin. Pravdou zůstává, že by moc lidí boxerské zápasy, podle skutečnosti, ve filmu nezaujaly.

Adamova jablka (2005)

Dokonalá černá komedie s excelujícím Madsem Mikkelsenem, který mě zpočátku od filmu odrazoval, protože ho znám jako béčkového herce z bondovek a podobných akčňáků. Jednoznačně můj nejoblíbenější neanglicky mluvící film.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Výborná myšlenka, tak trochu nedotažená do konce. Film se slušně rozjel, ale pak ztratil dech. Po skončení jsem si položil otázku: „O čem to vlastně bylo?“ Nic mě nezaujalo a ani nenadchlo. Škoda, že to nebylo dotažené, mohla to být bezvadná bláznivá komedie.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Mám rád Scarlett Johansson a nezklamala mě. Umí zahrát i temperamentnější roli, než např. ve filmu „Ztraceno v překladu“. Příběh byl o něco slabší a nejvíce mi vadily doslova neútulné interiéry. Prostě na mě dýchla taková divná a nepříjemná atmosféra, díky které jsem si snímek moc neužil.

Četa (1986)

Film, který ukazuje temné stránky války ve Vietnamu. Čekal jsem něco jako "Olověná vesta", ale byl to totální a nelítostný masakr v každé minutě.

Čistá duše (2001)

Značně depresivní snímek. Nejhorší byl prostředek filmu, kdy jsem si říkal: „To je ale kravina.“ Najednou však bylo všechno pryč a nevěděl jsem co mám čekat.

Kill Bill (2003)

Tarantina miluji, takže hodnotit nemůžu jinak. Libilo se mi, jak Quentin kopíroval béčkové japonské krváky a využíval i podobné efekty. Anime odbočka mě dostala, v hrané podobě by to nevyznělo tak dobře.