Antikrist (2009)

Natočené je to divně, střih je občas nesmyslný a ta roztřesená kamera mě začíná ve filmech pěkně štvát. Některé záběry jsou přesto pěkné. Příběhově jsem čekal něco psychologičtějšího nebo hororovějšího, ale zatím je to bezduché m**ání v každých deseti minutách, včetně sebepoškozování a týrání. Smysl filmu mi zůstal skrytý někde v dáli. Děj mi přišel takový umělý, jakoby to byla jen záminka natočit nechutnost, vykašlat se na hlubší smysl filmu a nehledat důvody jednání postav. Kdybych byl sjetej sadomasochista, tak si to užiju, ale takhle jsem se jenom nudil a kroutil hlavou nad perverzností.

Apokalypsa (1979)

Trochu mi vadil ve filmu střih, jinak moc pěkný snímek se skvělým Marlonem Brandonem.

Takoví normální zabijáci (1994)

Režijně to vůbec špatný snímek není. Skvělé nápady, ale nehodily se ke scénáři. Je škoda, že si Tarantino svůj scénář nenatočil sám. Při promítání filmu jsem před očima viděl, jak by asi jednotlivé scény řešil on.

Svět podle Prota (2001)

Moc hezky filmově zpracované, hlavně hezká kamera a střih. Kevin Spacey zahrál mimozemšťana, jako by jím byl od narození, jeho chůze, pohyby, výraz....dokonalé.

Kill Bill 2 (2004)

Trochu mi vadilo, že to nebyl jeden kompletní film dohromady s jedničkou, ale co nadělám...produkce chtěla víc vydělat.

Kick-Ass (2010)

Jak si udělat srandu ze Spider-manů, Batmanů, Supermanů a dalších super hrdinů, kteří navštívili i filmové plátno? No prostě natočit Kick-Ass. Je to smršť akce a vtipu, zabalená do komixového kabátu a zasazená do dnešní doby. Proč neukázat jak je absurdní dnešní facebookovo-youtubácká kultura a ještě se zasmát?

Katyň (2007)

Polská tragédie by si zasloužila lepší zpracování. Zde byli jen plané žvásty o ničem, scénář skákal od jednoho k druhému, rozvíjel příběhy několika lidí najednou a pak je pořádně nedokončil. Scénárista snad nevěděl co chce říct, tak řekl pro jistotu vše napůl. Vše podtrhla tragická kamera, která se v uměleckém duchu neustále třese...je to hrozný zlozvyk novodobých filmů (evropské i americké produkce). Lidstvo dávno vymyslelo stativ, tak ho kurník používejte!

Iron Man 2 (2010)

Stále celkem kvalitní film, jen nám nepřináší nic nového. Scénář měl nevysvětlené díry a nové postavy se objevovaly z čista jasna, bez hlubšího smyslu. Oproti minulému dílu přibylo lákadlo v podobě Scarlett, která masakruje protivníky po desítkách a ještě při tom vypadá dobře.

Já, legenda (2007)

Takový průměrný film, průměrně zahraný s průměrným příběhem a klasickým americkým koncem. Hezky se na něho podíváme, pochválíme a s klidným svědomím zapomeneme, že někdo něco takového natočil.