Requiem za sen (2000)

Celkem psycho! Dokonalý střih, hudba a zvuk vás (nebo alespoň mě) doslova zdroguje. Ať už je to chlápek z televize, hozená lajna, injekce nebo rozšiřující se panenka.

Renesance (2006)

Vizuálně pěkné, příběhově chabé. Pro toto zpracování to chtělo trochu jasnější příběh s méně jmény postav. Trochu jsem se ztrácel v černobílém světě, kde na mě chrlili různá jména lidí, kterým jsem pořádně neviděl do obličeje kvůli stínům. Tma vše dost zabila a pohltila. Škoda, mohlo to být moc pěkné dílko.

Rain Man (1988)

Taková srdeční záležitost. Dustin Hoffman si dal na roli záležet a bylo to vidět, zahrál to dokonale. S Tomem tvořili bezva dvojku.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nemohu se rozhodnout mezi 3 a 4. Po vizuální stránce to bylo mistrovské dílo, ale příběh mi neřekl nic nového, chvílemi mě nudil a dialogy byly o ničem. Je to taková oddechovka na večer. Nesmím zapomenout na chytlavou hudbu.

Pic Pic André shoow (1988)

Bláznivé jako panika v městečku. Prasátko se s ničím dlouho nepáře.

Matrix Revolutions (2003)

Po druhém zhlédnutí filmu musím jednu hvězdu přidat. Bylo to důstojné zakončení trilogie. Nechápu, že je tak často odsuzované. Pravda, boje s "chobotničkami" byly trochu nudné, ale dalo se to zvládnout a zlepšit si chuť na závěrečné bitvě.

Úkryt (2002)

Moc pěkně natočený film, s né moc chytrými postavami (např.: nechápu, že by zloděje nenapadlo kamery rozflákat hned). Napjatý jsem byl celkem slušně. Jen by mělo být v charakteristice ještě mysteriózní. Minimálně kvůli propanu, který se držel u stropu a zaplál krásným modrým světlem.

Panika v městečku (2002) (seriál)

Trochu slabší příběhy než ve filmu, ale stejná prdel. Když vám medvěd ukradne dort, dokáže to nasrat.

Telefonní budka (2002)

O koncepci filmu, natočeném v jedné budce, jsem slyšel už před několika lety, ale nemohl jsem se k němu dopracovat. Přemýšlel jsem nad tím, jak si mohl scénárista vystačit, s tak jednoduchou zápletkou, na celý film. Doslova mě to posadilo na zadek. Ve filmu bylo to, co jsem čekal. Byl natočený tak, jak jsem zhruba myslel, ale tejně mě posadil na zadek. Nejspíš za to mohl vynikající Colin.

Panika v městečku (2009)

Možná je 5 trochu hodně, ale komu na tom záleží, já se perfektně pobavil. Ujeté nápady, ujetý příběh, ujetá animace...všechno skvěle ujeté. Tak jednoduché a přesto na toto dílo nezapomenu hodně dlouho.