Malá Miss Sunshine (2006)

Miss Sunshine je jeden z nejzvláštnějších filmů, které jsem poslední dobou viděl. Kostra příběhu je naprostá blbost a tvůrci se snaží o mix komedie a dramatu. Když bych někomu vyprávěl děj, bude si klepat na čelo, jak tento film mohl získat dva Oscary. Ani já to nechápu, ale dal bych mu je také. Prostě to bylo milé pobavení a hrozné překvapení, že scénář měl i hlubší myšlenku.

Last Order: Final Fantasy VII (2005)

Příběh Final Fantasy ze hry neznám. Pokud pominu děj, tak animace byla dost hrozná, blížila se ke zpracovaní Naruna nebo Pokémonů.

8 MM (1999)

Tohoto filmu jsem se hodně bál, ale překvapil mě! Nicolas Cage ve vrcholné formě (na jeho poměry jeden z mála kvalitních filmů), hodně slušný příběh a kvalitní režie. Jednoduše film, který neurazí, možná i ohromí kontroverzními záběry.

Volný pád (1993)

Tenhle film miluju, taky bych nejradši roztřílel Mc, když mi cpou snídaňové menu.

Strašák (1973)

Já vlastně ani nevím, co se mi na snímku líbilo. Nic moc se tam neděje a když člověk čeká vyvrcholení, film končí hrozně rychle a brutálně. Je to příběh jako ze života se skvělým Hackmanem a excelujícím Al Pacinem.

Collateral (2004)

Zas tak oslnivé to nebylo, ale mě uhranul šedivý Cruise a skvělá kamera.

Lidská stonožka (2009) odpad!

To je tak děsnej film, že i odpad je pro něho málo! Blbej příběh, blbě natočené, blbě zahrané, blbě úplně všechno a k tomu všemu snaha o nechutnost.

Dablér (2006)

Milá, vtipná komedie, která si na nic nehraje a nemá velké ambice. Jednoduše oddechovka, která neurazí.

Nepřítel státu (1998)

Trochu nechápu tak vysoké hodnocení. Je to úplně obyčejný americký akční thriller. Málem jsem ho nedokoukal, protože sledování družicí někoho, kdo se pohybuje v ulicích města a 3D model nákupní tašky vytvořený ze záznamu bezpečnostní kamery, mě opravdu iritovaly. Všichni se posmívají Kobře 11, ale tam tyhle věci většinou využívají s mírou, ale tady neřešili nic a tvářili se, jako by to bylo opravdu možné. Ve filmech se na reálnost často nehraje, ale tady to bylo opravdu přehnané.

Sedm životů (2008)

Tentokrát jsem se hodnocením asi nechal ovlivnit, ale 4 si spíš nezaslouží. Will Smith odvedl dokonalou práci, ale příběhově jsem s ním viděl lepší kusy (např.: The Pursuit of Happyness).