A-Team: Poslední mise (2010)

„Když akčňák, tak pořádně ujetej a nabitej hvězdami!“ Proč ne, mně se to vcelku líbilo a neurazilo. Sestřelit stíhačku létajícím tankem? Žádný problém.

Star Trek (2009)

Všichni mi tento film vychvalovali a dodávali různé superlativy. Já nejsem fanoušek Star Treku a čekal jsem něco jiného, než byl původní seriál s trapnými kostýmy. Dnes lituji, že jsem ztratil 2 hodiny života (abych byl přesný, 127 minut). Počáteční akční scéna s chlapcem v autě byla natočena snad jen proto, aby mohli udělat reklamu na Nokii a scénu umístit do traileru Jinak si to nedokážu vysvětlit, do filmu to nezapadlo. Zbytek příběhu byl taky o ničem, když k tomu připočtu nesympatického Chrise a přechytralé proslovy hlavních hrdinů, tak mi vychází, že pro mě byl film zbytečný. Nostalgii fanoušků však plně chápu.

Zelená zóna (2010)

Od filmu jsem nic nečekal, byl jsem spíše zvědaví na herce a tvárnění dynamiky. Asi jsem ten film nepochopil a jsem úplně mimo, ale skoro jsem ho nebyl schopen dokoukat do konce. Ani akční scény mě nebavily, protože nebyly napínavé a nijak zvláštní. Nudil jsem se celou dobu a jediné štěstí je, že stopáž nepřesahuje 2hodiny, jinak bych to asi nezvládl.

Čas probuzení (1990)

Jeden z mnoha filmů, který ukázal, jaký je De Niro pan herec. Jeho výkon se ani nedá slovy popsat. Osobně by mě zajímalo, do jaké míry je příběh podle skutečnosti.

Dokonalý svět (1993)

Kromě konce to nebylo zase až tolik americké, jak jsem předpokládal. Trochu mi vadilo, že konec byl schválně protahovaný a hrál na divákovi city.

Americká krása (1999)

Když už nic jiného, tak mě uhranul pohled a herecký výkon Kevina Spaceyho, který se vykašlal na spořádaný život a užíval si.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Od dětství můj oblíbený film. Jen pořád nechápu, že když si ho pustím dnes v HD rozlišení, kouká na mě z obrazovky 3D E.T. místo legendární loutky. Proč tvůrci neustále remasterují filmové skvosty s převratnými technologiemi a nandají jim kabát obyčejného filmu, s dnes už nezajímavými 3D efekty?

Oko bere (2008)

Hodně lidem zde vadí stopáž. Já to nechápu, film mi uběhl tak hladce a rychle, jako žádný jiný a příjemně jsem se pobavil. Realita v kasinech je trochu odlišná od té filmové. Za počítání karet vás nezmlátěj, jen vám slušně řeknou, že vás už nechtěj vidět.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Vývoj děje mě hrozně překvapil a v průběhu jsem si nedokázal představit, jak se Jonny Depp z kolotoče dostane ven a vrátí se k rodině. Vše bylo dost překvapivé a tvůrci se nebáli ani mírných nechutností. Al Pacino ztvárnil chlapíka před odchodem na odpočinek tak přirozeně a věrohodně, že byla radost se na jeho herecké vystoupení dívat.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Dokonalá atmosféra prohibice a skvělý Steve Burcemi. Kvůli tomuto seriálu jsem si ho opravdu oblíbil. Další, dobře odvedená práce, je hudba, třeba znělka se mi vryla do paměti tak, že jsem jí nemohl zbavit. Na můj vkus bylo až moc erotických scén. Pravda, v prvních dvou dílech je to fajn, ale postupem času to člověka omrzí. Nic se nemá přehánět.