Pád Třetí říše (2004)

Jeden z mála německy mluvících filmů, který se mi opravdu líbil. Často jsem slyšel kritiku na postavu Hitlera, ale podle mého byl ztvárněn kvalitně. Unikátní je, že si tvůrci vystačili s velice málo prostorem. Asi 2/3 filmu jsou natočeny v bunkru, ale filmu to na kvalitě neubralo, protože je postaven hlavně na hereckých výkonech. Další důkaz toho, že kvalitní válečný snímek nemusí být plný drahých efektů.

Fantastický pan Lišák (2009)

Skvělý dabing George Clooneyho vyzvedl film hodně vysoko. Samotné zpracování kulis mě překvapilo, protože tvůrci se nesnažili napodobit realitu, ale přiznat, že je to animák. Hudba byla také perfektní, občas si jí doma rád pustím jen tak pro radost.

Králova řeč (2010)

Colin Firth hrál tak dobře, až se mi chce brečet. Když při proslovech mlčel, styděl jsem se za Bertieho a to se mi často u filmů nestává. Ukázka toho, že na oscarové poměry malý rozpočet 10 mil. £ stačí k vytvoření skvostného snímku

Kuky se vrací (2010)

Kuky je film hlavně pro děti. Každou chvíli zazní nějaká poučná informace, jak se máme chovat v lese, k přírodě a zvířatům. Mně to zvlášť nevadilo a líbilo se mi zpracování. Tvůrci si dost vyhráli s rozpohybováním Kukyho a dopadlo to lépe, než čistá počítačová animace.

Equilibrium (2002)

Celou dobu sledování jsem měl pocit, jako by z tohoto filmu bylo čerpáno při natáčení V jako vendeta (2006) - obrazovky s diktátorem, proslovy...dost podobné. Námět díla mi přišel dost ujetý a efekty mě z počátku nadchly, ale když každá akční scéna vypadá podobně (Bale vyběhne, postřílí pár chlápků, trochu si zaskáče a zamáchá rukama), tak mě to začalo nudit. Na závěr chci trochu pozvednout výběr Christiana do hlavní role. Vždy hraje dost suše a to se zde hodilo náramně.

Tropická bouře (2008)

Tenhle film je fakt kravina, ale Toma Cruise sem poznal až na konci filmu.

Králové ro(c)ku (2006)

Dokonalé... Někdo zde píše, že průměrný fanoušek rock (metalu) přejde hudbu bez povšimnutí. Já říkám, že skalní fanoušek zajásá a najde si své. Hudba sice není kdoví jaká, ale mně se to prostě líbilo. Celý je to pěkně trhlý a to se počítá!

Million Dollar Baby (2004)

Z Hilary udělali moc velkou mlátičku...aby všem dávala KO hned na začátku zápasu, musel by proti ní stát amatér a ne boxerky... Jinak ten film miluji a hrozně rád mám Freemana...sice hrál vedlejší roli, ale stejně se blýskl.

Podfu(c)k (2000)

Úplně jsem film nepochopil, ale moc mi to nevadilo...divné. Stathama moc nemusím, ale tady se mi celkem líbil, a Brad Pitt to všechno podtrhl.