Zelená míle (1999)

Film, který rozbrečí i Chucka Norrise.

Mafiáni (1990)

Robert De Niro a Joe Pesci si sice hlavní roli nezahráli, ale gangstery mají v malíku. Další kvalitní film z éry gangsterek, které se mi tak trochu pletou dohromady :D (Kasino, Tenkrát v Americe, Kmotr...).

Futurama (1999) (seriál)

Hodně lidí říká: "Lepší než Sippsonovi.", já říkám:"Něco úplně jiného než Simpsonovi.". Po tom, co mě známá rodinka omrzela, pustil jsem si Futuramu a zůstal sem ohromen.

Harvie Krumpet (2003)

Syrový krátkometrážní animák s výborným příběhem. Je to takový předobraz celovečeráku Mary a Max od stejného režiséra.

Gladiátor (2000)

Když se řekne Gladiátor, první se mi vybaví výborná hudba a dokonalé ozvučení filmu. Každému se zapíše pronikavý hlas Russella, jak řve v koloseu na Commoda a diváky.

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Hrozně mě to nudilo, příběh byl vyloženě blbej. Tento film se nevyrovná nejnudnějšímu dílu seriálu ani z poloviny.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Předlohu v podobě počítačové hry jsem nehrál, a proto jsem se v ději malinko ztrácel. To mi však nevadilo, protože ta grafika mě odrovnala.

21 gramů (2003)

Z počátku mi vadila koncepce celého filmu, nevěděl jsme co se děje a nedokázal jsem se zažrat do příběhu. Přibližně po dvaceti minutách jsem si zvykl a skoky do různých časových úseků mi přestaly vadit. Musím uznat, že jedinečnost tomu to filmu dávají právě přesuny v příběhu, bez toho by to bylo jen obyčejné drama s né moc zajímavým příběhem.

Počátek (2010)

Když se mě někdo z mých přátel zeptá: "Jakému filmu se Inception podobá?" , tak mohu pouze odpovědět: "Žádnému, je originální.". Před 11ti lety to byl Matrix, dnes je to Počátek, který nastolil nový pohled na filmařské řemeslo. Nolanovi se podařilo nesplnitelné: Zavděčit se lidem bez vkusu a fantazie, kteří milují klasické americké "akčňáky", ale i divákům, kterým výbuch budovy a vtipná hláška hlavního, nesmrtelného hrdiny nestačí a potřebují něco na zamyšlení. Díky nepředvídatelnému scénáři je děj stále před divákem. Když už si myslíte, že jste přišli na to, jak to dopadne, tak vás Nolan přehodí zas do jiné úrovně příběhu. Prostě musíte být stále ve střehu.