Tělo jako zbraň (2007) (pořad)

Velmi slušný pořad. Viděl jsem díl o Krav Maga a navnadili mě tak, že bych ten sport s chutí i dělal.

Donnie Darko (2001)

Tak to mi vyrazilo dech. Tolik symbolů, skrytých významů a maličkostí pro diváka jsem snad v žádném filmu neviděl, nebo jsem si jich nevšímal tolik jako zde. Jake odvedl perfektní herecký výkon. Jen nedokážu pochopit, že režisér nic jiného pořádného nenatočil, tento film je řemeslně dokonalý. Často se mi nestává, že bych se nemohl od obrazovky odtrhnout, nebo film dokoukat druhý den. Rozhodně se na to musím ještě kouknout a odhalit další vychytávky.

Prvotní strach (1996)

Norton si tě 5 zaslouží. Tak mladej a už tak dobrej, to se často nevidí.

Tahle země není pro starý (2007)

Dokonale realistický film s perfektní atmosférou, která mě pohltila. Nejvíc mě zaujaly propracované detaily v ději (např.: Javier Bardem si koupil igelit, aby nepokapal krví koberec v motelu.)

Krysař (1985)

Dokonale vybudovaná atmosféra a precizní zpracování postav je chloubou tohoto snímku. Mě Bártovy filmy často začnou nudit svou zdlouhavostí, což se dostavilo i nyní, ale ve zkrácené formě by to nezapůsobilo tak dobře.

Mamut (2009)

Opravdu nevím jak hodnotit 3 nebo 4? Film nám ukázal kontrast rozvojové země s USA, pár scén, které měly být dojemné a několik momentů k zamyšlení. Vlastně nic nového. Řemeslně to bylo čistě a hezky provedeno a za to si tu jednu hvězdu navrch zaslouží.

Můj soused Totoro (1988)

Totoro byl doslova chlupatej až ke mně do pokoje. Animátoři odvedli skvělou práci, což dokazuje třeba scéna, když Totorovi padají kapky na deštník a on se postupně naježí...dokonalé. Je to film pro nejmenší, a tak to i vypadá: nikdo nikoho neseřere, nechytí, ba ani nepotrestá. Všichni si jen užívají život. Pro staršího diváka je to příjemná oddychovka.

Leon (1994)

Tak pěknou a čistou kameru jsem dlouho neviděl. Zato scénář sice není bůhví jaký a konec byl předvídatelný, ale komu to vadí, když to odehráli tak perfektní herci. To, že bych se nechtěl od filmu odtrhnout se mi nestalo hodně už dlouho.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Co mě na tomto filmu zaujalo nejvíce? To, že Cameron Diaz nehrála sex bombu a to, že sem ji pěkně dlouho nemohl poznat. Nevím proč, ale toto dílo si mě získalo svým milým zpracováním a přístupem k divákovi. Johna Malkoviche sice moc nemusím, ale tady byl dokonalý.

Psycho (1960)

Spíše jsem se při filmu smál, než abych se bál, ale stejně je to milá stará klasika. Dokonce jsem se jednou lek.