Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Tento krátký filmek už není příběhově tak zdařilý jako předcházející dílka (Nesprávné kalhoty, Cesta na Měsíc). Technika se od doby prvního Nickova filmu zlepšila, ale řekl bych, že Wallace a Gromit díky tomu ztratili své kouzlo. Tentokrát to na 100% není.

Pohodlíčko (1989)

Tento kratký film je ještě lepší než jednotlivé díly ze seriálu Mezi námi zvířaty a díky němu seriál vznikl. Oskara si film zaslouží bez diskuze.

Frajer Luke (1967)

Newman je prostě borec a role mu padla jako ušitá. Co víc dodat k nejlepšímu filmu z vězeňského prostředí?

Francouzský polibek pro začátečníky (2006) odpad!

Pane bože, proč zrovna já? Kdybych nemusel, tak se na to nikdy v životě nepodívám, ale musel jsem. Už po první sekundě jsem věděl, že mě to nebude bavit a po druhé, jak to skončí. Je to víc americké, než nejameričtější film tohoto typu. Trapná zápletka, trapný děj, nudný konec. Na takovýto film se nemůže snad nikdo dobrovolně podívat, protože pro mě to byla muka. Úplně jsem se styděl za tvůrce, jak je toto blbé.

Legenda o slavném návratu (2000)

Prostě klasika, po několika letech přijde bývalý profesionální hráč zpět a zase všechno vyhraje.

V Bruggách (2008)

Tento film je Pulp Fiction z Evropy, když jsem toto přirovnání slyšel před zhlédnutím filmu, nevěřil jsem tomu, ale je to pravda. Žádný film se sice Pulp Fiction nevyrovná, ale tento film se mu přiblížil svým humorem a dialogy. Prostředí starého města dodalo filmu to pravou atmosféru na kterou nezapomenu.

Metropolis (2001)

Na první pohled film pro děti, ale není tomu tak. V očích většiny evropanů je to bláznovina z japonska. Ve skutečnosti vidíme důstojný remake německé klaciky z roku1927, o které bych se jinak nedozvěděl. Rozjezd filmu byl trochu pomalejší, ale tak nádherná animace si zaslouží 80%.

Gran Torino (2008)

Po dlohé době film, který mě opravdu dostal. Clint si roli, ze začátku nevrlého staříka, užíval a nikdo by ho nezahrál lépe. Jen brutální druhá třetina filmu je trochu depresivní, ale stejě jsem si tento film zamiloval.

Persepolis (2007)

Opravdu výjimečná animace zaslouží potlesk. Příběh podle komiksu nebyl suchý ani nudný, ale nabytý příběhem dívky, která neměla lehký život. Film vypadá na první pohled dětsky, ale je spíše pro dospělé.