4400 (2004) (seriál)

Šel jsem do toho se skoro nulovým očekáváním a po skončení celého seriálu odcházel neočekávaně dost smutný :( Čím více jsem to sledoval, tím více mně to začlo brát. Celkově se mi 4400 o hodně více líbilo než Hrdinové, kteří se začínají utápět ve své překombinovatelnosti. 4400 lidí se objevilo na Zemi, tvůrci si tak dali podklad pro aspoň 4400 různých dílů s tím, že museli akorát vymýšlet schopnosti:) Zpočátku se toho i drželi ale nakonec se mi líbilo že od toho částečně uspustili a začli se věnovat jednotlivým hlavním postavám a příběhu. První řada byla vcelku taková normální - rozjezdová, shlédnul, vypnul a nějak se nad tím nepozastavoval. Hlavní postavy mi ani nepřišli nějak sympatické a říkal si, že tady udělali tvůrci chybu. Časem jsem se do toho zažral a nemohl odtrhnout :) Hlavní hrdinové zesympatičtěli, Shawn Farrel hrál dokonale, Jordan Collier byl správný "mág", úvodní znělka měla hodně do sebe a závěr seriálu?.... Lepší jsem ještě neviděl! Závěrečné minuty celého seriálu v doprovodu The Pixies (ten song se tam parádně hodil) http://www.youtube.com/watch?v=f0i8d569eb0 (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)

24 hodin (2001) (seriál)

Best seriál #2 - - - Damn it. 24 hodin byl pro mně uplně jiný seriál než všechny ostatní, především díky originalnímu nápadu 1 hodina - 1 díl. Každý díl je nabouchaný většinou akcí a celý seriál má příběh, který donutí diváka sledovat od první minuty až do konce. Tvůrci nechávají s klidem umírat postavy, které byly kladné, nebo si už své vcelku dost odehráli a nijak to nikomu nevadí, což se mi líbí :)) Případně, když už si myslím, že Jack zlikvidoval záporaka - objeví se další záporak, ještě větší než ten předchozí. Elishy Cuthbert mohlo být v seriálu více. Ukoneční sice nebylo nejlepší jaké jsem kdy viděl, ale byl jsem spokojen. Emotivní konec a posledních pár sekund mi dává naději, že se Jack Bauer objeví na velkém plátně. Setřízení od nej sezóny je následovné: 4. série 5* (odchod Jacka za západu slůnce), 1. série 5* (Kim, originální námět), 5. série 5* (Jack vs. číňani), 8. série 5* (uzavření seriálu), 6 série 4,5* (atomovka v LA), 2 série 4,5* (Nina), 3 série 4,5* (Chase, bratři Salazarovi), 7 série 4,5* (škoda za zkažený konec). (hodnocení za 1. - 8. sérii - konec)

O.C. (2003) (seriál)

Best seriál #3 - - - Vítej v O.C., hajzle. Takhle se to dělá v Orange County. Z tohoto žánru pro mně nejlepší seriál jaký jsem kdy viděl! Miluju Ameriku, miluju Kalifornii, miluju bezstarostný život! Neuvěřitelná pohoda na mně dopadla při sledování O.C. kdysi dávno po škole odpoledne. Sice je celý seriál postavený na né moc uvěřitelných okolnostech ale i přesto jsem si ho zamiloval. Slunce, party, vily s bazénem, krásné holky.. :) Vztahy byli sice občas jak s telenovely, ale tak to patří ke každému seriálu. Po celou dobu bylo v každém díle k slyšení několik skvělých songů, které jsem si oblíbil a bez seriálu neměl šanci poznat, takže soundtrack nejlepší jaký jsem mohl slyšet. Vtípky Setha doplňované "nechápavým" pohledem Ryana byli super :)) Mrzí mně, že se natočili pouze 4 řady :( Na tenhle seriál nikdy nezapomenu! 1 série 5* (Ryan) - 2 série 4,5* (Marissa) - 3 série 4* - (Maturita) 4 série 5* (závěr) (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)

Sám doma 3 (1997)

Všechno špatně.. Ten chlapeček se Culkinovi nerovná ani z půlky a o zbytku ani nemluvím. Párkrát jsem se ale nasmál a viděl jsem už větší odpady

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Pokračování, které až tolik nezaostává oproti jedničce. V podstatě všechno v bledě modrém. Gagy, Marv, Harry, nástrahy a Kevin opět sám doma ale tentokráte v NY City bez starého pána souseda ale se starou paní v parku. Mě se to líbilo. Opět jedna parádní scéna :D http://www.youtube.com/watch?v=Mv7OfD6Pa5k

Sám doma (1990)

Nejoblíbenější americký film, který mohu vidět každé Vánoce (a vlastně i kdykoli jindy) a pokaždé se hodně nasměju. Malý Macaulay Culkin spolu s pokračováním ve své životní roli. Parádní scénka: http://www.youtube.com/watch?v=u486WgiNQ7I jen v cz vyzní ještě lépe.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Best seriál #1 - - - Pro mně nemá konkurenci. Což svědčí i to, že dosáhl neuvěřitelných 10ti řad! a stal se tak nejdelším sci-fi seriálem co byl kdy vysílán. Mohu se na něho dívat dokola, přes týden na naší televizní stanici, o víkendech na české kabelové televizi. Richard Dean Anderson se své role Jacka O'Neilla shostil skvěle. Jeho vtipné poznámky dodávají seriálu šťávu a příjemné odlehčení. Zpočátku byli díly a řady lepší, bylo tam hodně Goa'uldů střídano s poznáváním jiných kultur na různých planetách. Postupně to mělo podle mně klesající hodnotu, což ale vždy nějak oživili. Odchod "Daniela" a příchod "Jonase" a v zápěti jejich prohození. Nebo odchod Jacka O'Neilla, Goa'uldů a příchod nového nepřítele Ori. Jednotlivé série nebudu hodnotit. V každé je několik skvělých a několik slabších dílů. Tal shaka mel (hodnocení za 1. - 10. sérii - konec)

Časové pásmo bylo změněno