Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Provázej tě síla. Tohle je snad můj první film, který jsem měl možnost shlédnout v kině. (100% jistý si nejsem). Pamatuji si jako dítě, kdy mě taťka tahal na začátku 90. let do kina na hvězdné války a za to jsem moc vděčný :) Hned netradičně udělané intro se mi zalíbilo stejně jako celý film. Sci-fi mám moc rád a proto z vesmíru, lodí, meče, Darth Vadera jsem byl hodně nadšen. K tomu není co dodávat. Pro mě kultovní série, především původni trilogie, na kterou bych se mohl dívat stále. můj TOP 1

Ajťáci (2006) (seriál)

Subject: Fire :D Skvělý humor, skvělé postavy. Bristké sitcomy jsem nikdy moc nemusel ale tento mám moc rád. Nejsem nějaký extra ajťák přesto se mi líbil každý díl. Úvodní titulky páradně udělané v oldies stylu. Kulisy perfektně udělané. Roye s Mossem dobří ajťáci což se o šefce Jen nedá říct :D ale vše do sebe zapadá a každá postava dáva sitcomu správny šmrnc. Pro některé ne-ajťáky možná některé vtípky hůře k pochopení... Sice ma každá série jenom po několika dílech ale za to jsou vyšpikované do detailu... především první série.. s časem mi přišlo že úroveň trochu klesala.. Nejlepší díl 1x02 Calamity Jane! Jedna s dobrých scének: http://www.youtube.com/watch?v=465AFUpzuRo 1 série 5* - 2 série 4,5* - 3 série 4*

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Stará dobrá klasika. Mitch a jeho krasavice :) Bylo to především o plavčicích, účel to splnilo a já se náramně bavil. Nicole Eggert jako Summer byla okouzlující, stejně jako Yasmine Bleeth, Gena Lee Nolin, Erika Eleniak, Brooke Burns, Pamela Anderson a mnoho dalších. Bylo to ale i o příbězích, které mně bavili. Docela rád bych si to zopakoval, kdyby to uvedla nějaká televize. btw. Stefanie jsem nesnášel :D

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Best seriál #5 - - - Filmy s vězeňskou tématikou mám rád, proto mě potěšilo, když jsem zjistil, že je na světě seriál. Dál může pro někoho obsahovat spoilery... První řada mně hodně zaujala. Celá sézóna propracována, která vyvrcholila útěkem. Další sezóny byli pokaždé o něčem jiném což se mi líbilo, že nezustávalo pořád u jednoho děje. Tím že seriál končí 4. sezónou je asi nejlepší, ikdyž sledoval bych tento seriál pořád, protože mně baví prostě :) (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec)

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Best seriál #10 - - - Rád na tento seriál vzpomínám. První seriál ze středoškolského prostředí, který mně zaujal. btw. Beverly Hills mně nikdy nějak extra nebralo... Krásná Anita... frajer Dressic.. tento seriál mi hodně líbil a kéž by ho nějaká televize zopakovala nebo byl k sehnáni na netu... znělka: http://www.youtube.com/watch?v=MZIAchv1Exg Nostalgie! (hodnocení za 1. - 7. sérii - konec)

MacGyver (1985) (seriál)

Best seriál #4 - - - Kdo by neznal chlapíka se švýcarským nožíkem :) Zavřeny v místnosti odkud není možné se dostat? Vezme něco co je po ruce, s kombinuje s nějakou chemikálii a cesta ven je na světě :) Seriál, který miluju, z dětských let. Richard Dean Anderson ve své jedné z nezapomenutelných rolí. Na druhou stranu tady musím uznat, že seriál mohl skončit o něco dříve než v sedmé sezóně. Ke konci seriálu už nebyli díly tak originální a chyběl ten starý MacGyver. Nejlepší díly byli pro mně s nesmrtelným Murdockem, díly s jeho otcem, díly odehrávajíc se v přírodě a díl 7x13 kde MacGyver potkal svého syna. Škoda té sestupné tendece. Angus MacGyver je stejně pro mně jedna s nej filmových postav. (hodnocení za 1. - 7. sérii - konec)

Útěk do divočiny (2007)

- Amazine - Film podle knižní předlohy na mně neuvěřitelně zapůsobil a Emile Hirsch přesvědčil o svém hereckém talentu. Jeho postupná proměna od chytrého studenta až po člověka, který musí bojovat o přežití byla skvělá a dokonale zahraná. Christopherovu cestu bylo radost sledovat a herci ve vedlejších rolích ho skvěle doplňovali, obzvlášť Hal Holbrook plus mám slabost na Kristen Stewart, se které vyzařovalo to její milé charisma! Škoda, že skutečný hrdina musel takto skončit. Potkával cestou příjemné lidi, s kterýma se mohl usadit... Soundtrack od Veddera do filmu bezchybně zapadá. Útěk do divočiny je přímo můj styl co mám rád a pro mně jasný film roku 2007. 100%

Příběh rytíře (2001)

Pro Příběh rytíře mám velkou slabost :-) Dokonale provedené exteriéry, Heath Ledger v jedné z životních rolí a navíc v doprovodu příjemné hudby v čele s hitem We Will Rock You. Viděl mockrát a ještě se to neokoukalo. Uuuulrich von Lichtenstein

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Peter Jacskon fantasticky převedl svět J.R.R. Tolkiena na filmové plátno. V téhle době jsem se o filmy moc nezajímal a věnoval se jiným věcem zrovna, takže jsem si o jedné volné schvilce zašel z nudy do kina a byl jsem z toho natolik nadšen, že hned po promítaní jsem zjišťoval kdy budou další díly a kde hned sehnat knížku :) Peter krásně přepracoval přírodu, postavy, příběh a dodal filmu vše co postrádala knížka. První díl s trilogie je pro mně asi nejlepší, protože tady o vše začiná, ikdyž mi tady chybí přelety nad dlouhýmí územími, kde se hrdinové honili za skřetama, nebo megální bitvy s trojky. Je to ale bezkonkurenčně nejlepší fantasy. 100%