Lhář, lhář (1997)

Co dodat, Jim Carrey zde předvádí svou typickou one man show plnou různých grimas a stupidních gagů, ale docela se mu to místy i daří. Nejvíce jsem asi zasmál u sebedestrukce na soudních toaletách a některým pravdivým odpovědím na někdy i choulostivé dotazy všech možných lidí, kteří se kolem Jima vyskytli. Přišlo mi ale docela nepravděpodobné, že by Jim dokázal jet na pojízdných schodech na letišti, předjet přitom letadlo a nebýt vcucnut do motoru nacházejícího se pod křídlem letadla.

Fontána (2006)

Co jsem to vlastně viděl? Vysoce komplikovaný film s úžasnou hudbou, ale neskonale se mi líbil.

Riskni to s Polly (2004)

Průměrná komedie, kterou sraží na kolena nechutný kamarád hlavní postavy. To se jeden Stillerův film nemůže obejít bez nějakých fekálních popřípadě úplně debilních vtípků, ketrým se stejně nikdo normální nezasměje? Co má sakra Ben Stiller společného se židama - není to poprvé, co ve filmu nějakého hraje.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Když jsem si film pustil, čekal jsem větší nářez. dobrý nápad, ale výsledek nestojí za nic. Bída a utrpení.

Invaze (2007)

V první polovině se děj ubíral docela zajímavým směrem, jenomže v té druhé už to zase taková sláva není. A konec? Tak nás po slabé honičce vyzvedl vrtulník a je to v suchu. Epidemie je pryč. Mohla to mít Nicole trošku složitější.

Přátelé (1994) (seriál)

Krátce a stručně - nejlepší sitcom na světě

Apocalypto (2006)

Všecko super, počínaje hudbou, herceckým obsazením, výpravovou a kostýmy, ale děj trošku jednodušší - závěr mi tak nějak připomínal, jak bych to nazval starověkého Ramba a ten konec, kdy příjížděli mořeplavci bůh ví odkud už si Mel mohl odpustit. Přišlo mi strašně vtipné, jak hlavní hrdina pod vodopádem vykřikoval, že je to jeho prales a že tam lovil jeho tata a budou tam lovit jeho děcka a pak sebou fláknul do první bažiny, která byla po cestě. No není to hňup?

Honba za diamantem (1984)

Výborné dobrodružně komediální dílo. Michael Douglas ve své životní roli. Děj má výborný spád. Obzvlášť mě bavily scény, kdy ústřední dvojice narazila na Juana zvonaře a jeho Málého mezka. Už tak výborný film skvěle doplnil Alan Silvestri hudebním doprovodem.

Bláznovo zlato (2008)

Od tohoto filmu jsem očekával jednoduchou, oddechovou a dobrodružnou béčkovou zábavu a to se do puntíku splnilo. Škoda, že se ve filmu mnohdy mihla spousta zbytečných a stupidních dialogů.

Noc v muzeu (2006)

Taková klidná rodinná komedie. Stiller už by ale měl natočit něco pořádného. Začíná to být pořád to samé, ale hlavně horší a horší. Podotýkám, že nic novějšího jsem s ním neviděl. Přestává mě bavit dívání se na něho, jak ze sebe v každém filmu dělá nemotorného vola(např. Fotr je lotr), nebo šíleného cvoka(např. Vybíjená, Zoolander, Riskni to s Polly). Prospělo by mu trochu inteligentnějšího humoru. Moc vtipný tenhle film sice není, ale na druhou stranu úplná hovadina taky ne. Mohlo to být kratší.