Yeopgijeogin geunyeo (2001)

90 % procent filmu mi teda romantických vůbec nepřišlo, spíše naopak. Dostavil se u mě dosti negativní pocit z chování obou hlavních postav, a to by se asi stát nemělo. Opravdu nevidím nic romantického na neustálém ponižování. Byl jsem skoro rozhodnutý film vypnout a to bych udělal chybu, páč epilog je dost emotivní a celkem odpoví na motivy chování hlavní dívčí postavy, ale opravdu nejsem schopen pochopit toho kluka. No, za ty závěrečné emoce přece jenom leccos odpustím ;-) Většinu filmu hodnotím tak za 20 %, konec je za 100 %.

Zlo mezi námi (2003)

Studentíci jsou v tomhle filmu opravdu krutí. Tak hustou šikanu jsem teda v rámci filmů ze školního prostředí ještě neviděl. A hlavní hrdina Erik Ponti se okamžitě zařadil mezi vůbec nejtvrdší bijce, které jsem kdy ve filmu viděl, a to je to pouze kluk v posledním ročníku střední školy, a hlavně je oproti jiným bijcům opravdu reálný a uvěřitelný (Wolverine je proti němu hadra :-)).

The Arctic Giant (1942)

Tak beze srandy, tenhle animovaný kraťas mně přišel lepší než všechny monster filmy s Godzillou nebo jejími přicmrdávači.

Macabro (1980)

Velice komorní příběh s prvky hororu o potřebě lásky (partnerské, mateřské). V podstatě se vše točí jen kolem tří postav v jedné jediné lokaci, což může zavánět průserem. Naštěstí se nic takového nestane a Macabro sice nepřekvapí, ale pobaví. No a rozhodně jsou distributoři pěkně hloupí, protože tak spoilerozní plakát se moc často nevidí.

Expres hrůzy (1972)

Ze začátku, po třech prvních úmrtích, která byla vesměs stejná, jsem nabyl dojem, že filmu brzo dojde dech. Nestalo se. Právě naopak. Monstrum, které bylo do poloviny filmu prezentováno jako hlavní záporné zlo, je umně odklizeno z cesty a nastupuje sci-fi pasáž ve stylu The Thing a zábava se začíná pomalu rozjíždět. Nebýt slabšího začátku, tak dám plné hodnocení.

Svatá krev (1989)

Jodorowsky mě udivuje čím dál tím více. Tímto filmem si jasně řekl o místo v mé osobní top 5 režisérů. Ten chlap má neskutečnou fantazii. Jen je škoda, že se věnuje více psaní komiksů než filmařině. Originální příběh (ano opravdu tu jde o příběh), který se ze začátku tváří jako další Jodorowského bizarnost plná prazvláštních postav, se po útěku hlavní postavy Fénixe z ústavu pro choromyslné, mění v karnevalovou noční můru. Opět má snímek vybroušenou pointu, kterou jsem nečekal, i když všechny ingredience k ní vedly, jenže je tu atmosféra, která mě pohltila natolik, že jsem ke konci skoro nedýchal. Axel Jodorowsky, syn režiséra, je v hlavní roli úžasný a to byla prosím jeho první pořádná filmová role. Jinak jsem se o něm dočetl, že se, mimo jiné, živí jako akrobat, takže na kousky, které předvádí asi nepotřeboval dubléra.

Růžoví plameňáci (1972)

Popravdě jsem čekal lepší úroveň. Film je jen zmatečný sestřih několika šokující, hnusných a rádoby humorných scének poskládaných do jakéhosi děje, který je překvapivě celkem srozumitelný. No stejně jsem se nesmál, šokován jsem nebyl a zhnusen taky ne. Na tohle ať čumí zastydlí hipíci.

Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005) odpad!

Režisér Elkayem pokračuje v trendu, který nastavil v předchozím dílu, čímž se u mě zařadil mezi režiséry, jejichž díla budu raději ignorovat. Na scéně jsou opět trapní nesympatičtí teenageři, kteří bojují s oživlými mrtvolami. Mrtvoly jsou dost zvláštní, chvíli se pohybují klasicky pomalu trhaně a jen chroptí, jindy běhají rychleji než mistři světa ve sprintu a pronášejí rádoby "filozofická" moudra. A nakonec rada pro všechny: Neberte drogy, protože se z vás stanou chodicí mrtvoly :-o

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005) odpad!

Režisér Elkayem úplně promrhal potenciál, který v sobě má zombie horor. Komedie to není ani zdaleka, kdyby alespoň nějaká ta syrová atmosféra byla. Není. Partička teenageru je úplné šlápnutí vedle. Připomnělo mi to jen vlnu nových přiblblých slasherů. No, a asi nemám smysl pro humor, protože hlášky, které zmiňuje Lhurgoyf teda moc směšné nejsou. Ani se nedivím, že se Peter Coyote celý film tváří tak jako by mu praskly vředy. Asi zjistil dost pozdě, v jaké sračce vlastně hraje. Jediné pozitivum snad je, že se ve filmu mohli zviditelnit dosti netalentovaní mladí herci. Otázkou je, jestli jim to nebylo spíše na škodu.