Na konci města (1954)

Super detektivka.Na svou dobu mistrně zvládnuté masky-rozdíl 20 let věku herců. Za mě velká škoda,že je dnes už zapomenutá.

Noční jezdci (1981)

Kovbojka po Česko-Slovensku. Moje kořeny sahají právě do takovéto dědinky na severu Slovenska u hranic s Polskem,a lidé opravdu museli pašovat,aby za první republiky neumřeli hladem.Krásný film.

Horký vzduch (1965)

Krásní Štěpánek,Marvan,Trégl a pro mě velikým překvapením snímku i (ne)herec Halama. Toho Řeka,jsem mu věřil i s chlupama v nose.Prostě herecký koncert. Krásně strávených 51 minut mého života.

Nevěsta k zulíbání (1980)

Dana Syslová byla výborná a i Kňažko mě zde nevadil ba se dokonce líbil.

Malá země, malá Čína - Tajemné čínské imperium (2015) (seriál)

Zajímavý pohled do "světa ve světě".Asijská kultura,gastronomie,způsob života,mě vždy lákala a toto je velice zajímavý dokument o tom,jak se žije asiatům v Evropě,přesněji řečeno Číňanům v Maďarsku.Uvítal bych podobný dokument o Vietnamské komunitě v ČR.

Metráček (1971)

Zde na ČSFD dle mého názoru velice podhodnocený dětský (teenagerský) český film. Lipský,jako tatínek je prostě skvělý,o Růžičkové,snad není třeba psát.Zazářila,i když ve filmu hrála jen "štěk".Sympaťák Mrkvička,jako tělocvikář Bohoušek.Jeden z mých nejoblíbenějších retro-teen snímků.

Nahota na prodej (1993)

Jako parodie dobrý.Bohužel to bylo asi myšleno vážně.Tudíž **

Pa a Pi (1986) (seriál)

Už jako dítě jsem je neměl rád.Jediné co mě už jako dítě uchvátilo byla znělka od Mariky,která mě zní v uších ještě dnes.Za znělku jedna *

Simpsonovi (1989) (seriál)

Bohužel,u Simpsonů se opět potvrzuje pravidlo,že v nejlepším se má přestat.Pokud by skončili po řadě dejme tomu 16-18 bylo by mé hodnocení pět hvězd.Bohužel pak šla pochopitelně jako u všech dlouhodobě vysílaných seriálů kvalita rapidně dolů a kdych měl hodnotit poslední serie bylo by hodnocení dvě hvězdy.Proto průměr tři.Aneb,kde jsou ty doby,kdy jsem se u Simpsonů smál až jsem se za břich popadal.Poslední serie jsou pro mě nudné trápení.