• Western

Všechno nejlepší! (2006)

Jako televizní film se mi to zdálo docela dobře stravitelné. Jistě, nebylo to nic objevného, ale k nějakému "odpadu" to má daleko. Zejména herecký výkon Viktora Preisse stojí za vidění. Jako vždy. 70%

Rooster Cogburn (1975)

Tohle je čistá oddechovka pro sobotní odpoledne.

Střelec (1976)

Velmi důstojné rozloučení Johna Wayna. Ne každý má to štěstí, že jeho poslední film je také dobrý film.

Will Penny (1967)

Realistický western. Možná v tomto slovním spojení něco skřípe, ale přesto se jedná o nejvýstižnější ohodnocení.

Nezničitelní (1960)

Svým pětihvězdičkovým hodnocením vyrážím do rozhodného boje za lepší hodnocení tohoto filmu, který rozhodně patří do zlatého westernového fondu.

Nevada Smith (1966)

Když to začalo, říkal jsem si, že to bude starý dobrý klasický western, s přibývajícím časem, když se Maxova cesta za odplatou stále více a více klikatila, jsem musel ještě přidat označení epický a nakonec i hodnocení výborný. Tohle si dám líbit. Co se týká toho věku hlavního hrdiny, z kontextu a z dialogů vyplývá, že by to měl být zhruba osmnáctiletý kluk. Aspoň mně to tak připadá. Obsazování starších herců do mladších rolí byl typický nešvar starých režisérů. Ale pokud má člověk dobrou vůli, dá se to tady přežít.

Doktor Živago (2002) (TV film)

Chtěl jsem napsat pět krátkých vět o tom, jak moc se mi to líbilo, ale pak jsem zjistil, že už je za mne napsal Boogeyman.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Tady už se to autorům rozjelo pod rukama. Po všech stránkách. Je to příliš dlouhé (to byl ale problém i předchozích částí), místy nelogické, zmatené, postavy se úplně rozplizly a ztratily v naprostém guláši nepřehledných motivů a vedlejších dějových linií. Motor se přehřál a dýchavičně ještě dojel do cíle, protože cesta byla z kopce dolů. Máme zaděláno na čtvrtý díl a já nevím, jestli se na něj mám těšit, protože zatímní konec není dobrý, nebo se ho mám obávat.

Ulzanův nájezd (1972)

Musím říci, že jsem měl poněkud jinou představu o tomto filmu. Čekal jsem násilí, řádění indiánů, nic takového tu ale není. Kdyby se film jmenoval Ulzanův útěk, byl by to název daleko více odpovídající obsahu. Jedná se totiž o stopařský western, kdy na jedné straně máme prchající a na druhé straně pronásledovatele. Příjemně nejednoznačné postavy hlavních představitelů, dobrá práce s napětím, velmi solidní přestřelky, jakož i "decentní" zobrazení několika násilných scén vytvářejí ve výsledku hodně dobrý western. Pro milovníka westernů je navíc vždy potěšující, když do své "sbírky" může přidat nový zajímavý kousek.

Všechno uvidíme (1976)

Jedna z těch "vážnějších" komedií s Pierrrem Richardem podle scénáře Francise Vebera. Navíc Richard tu hraje spíše než vyloženě hlavní jen jednu z hlavních rolí. Výborný je J. P. Marielle jako producent, dobrá je rovněž Miou-Miou. Byl jsem velmi příjemně překvapen tímto pro mne naprosto neznámým, ale výborným, filmem. Rád se k němu vrátím. VIDĚL JSEM AMERICKÝ DEVADESÁTIMINUTOVÝ FILM, VE KTERÉM BYLO 88 MINUT SEXU. - A CO TY ZBÝVAJÍCÍ DVĚ MINUTY? - PSYCHOLOGIE.