Nedotknutelní (2011)

Co napsat, aby to neznělo příliš pateticky?Film, který vás už na začátku chytne za srdce a který ho dokonale vyždímá.Ale v tom dobrém slova smyslu.Filmová událost nejen francouzského filmu posledních let.

Zkrat (2011)

Vyklidněný styl a naprosto omračující Carano dělá s průměrné detektivky velice příjemný artový zážitek.

Dům (2011)

Slovenský film Dům režisérky Zuzany Liové patří k tomu nejlepšímu co bylo loni v českých kinech k vidění.Velice syrový, chvílemi až bez- útešný příběh mladé dívky Evy sevřené v soukolí přísné výchovy autorativního otce a mezi svojí touhou po odjezdu do Londýma, něžně tápající a hledající se ve svém prvním milostném vzplanutí. To co činí film filmem hodným shlednutí je pevně uchopený příběh, dobře vykreslené postavy u kterých cítíte i to nevyřčené, výborné herecké výkony a nám velice blízké prostředí současné postkomunistické země zmítající se v ekonomické krizi a zmaru všedních dnů bez nějaké smysluplné vyhlídky do budoucna. Poteší a hlavně překvapí svěží a autentický výkon mladé slovenské herečky Judity Bárdos, jejíž civilní a bezprostřední výkon patří vedle standartně profesionálních partů paní Medvecké a pana Krobota k tomu nejlepšímu. Sporné tak zůstává pouze rozhodnutí tvůrců a producentů nadabovat slovenské herce do češtiny a naopak české herce do slovenštiny. Přijde mi hloupé nedůvěřovat divákovým schopnostem porozumět "českoslovenštině". Styčné paralely s obdobnými a také velice silnými Poupaty jsou více než zřejmné a je to dobře, protože potřebujeme více takových filmů. Filmů, které nás postaví tváří v tvář našemu tápání a hledání své cesty v životě.

Válka Bohů (2011)

Vyprázdněné, nudné a statické.

Černá hodina (2011)

Béčko jak vyšitý, ale překvapivě zábavný.

Paranormal Activity 3 (2011)

Konečně.Třetí díl přináší všechno to, co první dva díly jen naznačovaly.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Původní švédskou verzi miluju a proto mi chvíli trvalo, než jsem přišel na chuť Fincherově zpracování.Fincher, Craig, Mara, Reznor.Ti všichi ze sebe vydávají maximum.Hypnotické a řemeslně perfektní.

Děti moje (2011)

Čtyři hvězdičky s odřenejma ušima.Nebýt George Clooneyho ... Celkově mírné zklamání a rozčarování.

Muži v naději (2011)

Moc milej film.Hořkosladkej jako nějaká pralinka.Popravdě příliš nechápu ta nizká hodnocení tady a některé komentáře.Tipoval bych, že to budou ti rádoby nároční diváci.