Svět podle Lelanda (2003)

Přesvědčivý Ryan Gosling za asistence dalších hvězd odhaluje jedno velké PROČ Lelandovy smutkem přeplněné duše. Tak PROČ mě to až tak nevzalo?

Pařba ve Vegas (2009)

Konečně záležitost, která se může honosit nálepkou "komedie". Hvězdu navíc za ultrasympaťáka Bradleyho Coopera, na kterýho je radost pohledět s tygrem, slepicí či opicí.

Gauneři (1992)

Gauneři jsou jedním z těch filmů, na které se těšíte jako malý dítě na Vánoce, ale jste zklamaní, když nedostanete to, co jste si přáli. Zklamání nezmírní ani padnoucí herecké obsazení, svěží námět, atmosféra ostrá jako břitva pana Modrého, pár zapamatování hodných hlášek a stylovej závěr. Jediné, ale to podstatné, co Gauneři vlastně podcenili jsou dialogy. To žvatlání o ničem je totiž docela nuda. Nejsem žádnej zarytej Tarantinovec, ale jak může někdo tvrdit, že Gauneři jsou lepší než Pulp Fiction nepochopím, ani kdybych si uřízla ucho.

Frajer Luke (1967)

Je to FRAJER! Paul Newman je ve vězeňským munduru tak rajcovní, že by s přehledem strčil do kapsy i Michaela Scofielda. Jenom toho Butche mám přece jen raději.

Donnie Darko (2001)

Donnie, Donnie...mystická to lahůdka, běžte do ní !!!

Zbouchnutá (2007)

Zbouchnutá je spíš než kulervoucí komedie příjemný film ze života. SPOILER!!! Postavení se buranského flákače tak dobře "k věci" a zamilování se úspěšné kočky do pana loosera mi přišlo trochu nepravděpodobné, ale budiž, zázraky se dějí. Plusové body za to, že se nejedná o další americkou jednoduchost. Více či méně známé situace a životní pravdy nutí člověka k zamyšlení a to není nikdy na škodu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Planeta Teror je jako neužitečný talent č.66. Nejspíš ho použijete jenom jednou (kdo by taky měl žaludek na opáčko) ale bude to mít grády. Rozsekaný hlavy, zlomený zápěstí, ufiknutý končetiny a rozpínající se hnisavý údy nikdy nebyly tak děsně cool a funny. V životě zkrátka nastane moment, kdy se najde užitek pro každej neužitečnej talent. KRVAVĚ COOL!

Piráti na vlnách (2009)

Hudební retro ujeťárna šplouchající famózním obsazením (Ajťáci rulez), kvalitními záseky a pohledným finále. Úplně na stejné vlně jsem naladěna nebyla, ale i přesto tohle radio ROCKS!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Útěk před vězením úchvatnými scenériemi říznutý trefným vtipem jediného pravého muže Butche a přesně mířenými kulkami Sundance. Tahle dvojka je k nezaplacení !!! Ještě větší lahoda než Podraz.

Warholka (2006)

Warholka se mi trefila do období nadšeného seznamování s tvorbou a osobností zakřiknutého pana Warhola. Úžasná Sienna Miller mi nabídla nejen příběh křehké Edie Sedgwick, ale i další rozměr života výstředního plechovkového mága, což nejde ocenit jinak než kladně.