P.S. Miluji Tě (2007)

Překvapení velké jako láska Holly a Gerryho. Nevtíravá hořkosladká exkurze do boje se ztrátou životního partnera, která vás místy vyždíme do morku kostí, místy pobaví inteligentním humorem. Gerard Buttler se rolí sakra charismatického Gerryho po 300 a Rocknrolle suverénně katapultoval mezi moje oblíbené filmové tváře a Hilary nevadila. Oceňuju obsazení známých seriálových hvězd (obzvlášť mého favorizovaného "upíra Spika" Jamesa Marsterse a tradičně švihlé "Phoebe") a potenciál překrásného a divokého prostředí Irska (škoda, že jen výletově). Závěr mi přivodil knedlík v krku, oko zaslzelo a výsledný dojem předčil očekávání! P.S. I love THE SOUNDTRACK !!! ...And if you wait for me, I´ll be the LAST TRAIN HOME...(Ryan Star)

RocknRolla (2008)

Zavalena přívalem postav, nepřehledným dějem a několika povedenými záseky musím konstatovat, že můj první Ritchie nedopadnul...jsem z něho zmatená jako lesní včelka.

Wrestler (2008)

Excelentní výkon Mickeyho Rourkea ANO, pády do ostatného drátu a sešívačkou do zad NE. Stupidní kombinace násilí a smrtonosných pastí mi nikdy nevoněla a její vydávání za sport mě hluboce irituje. Neholduju scénám navozujícím nevolnost a filmy radši sleduju s otevřenýma očima :)

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Hořkosladký Lektvar : do osvědčených ingrediencí přidáme hrst testosteronu a estrogenu, pořádně přilijeme nápoje lásky (nešetříme) a přisypeme pár flashbacků na mladého Ty-Víš-Koho. Jemně okořeníme viteálem, nějakým tím nemrtvým a mrtvým. Chaoticky mícháme 153 minut, občas přídáme něco navíc a ubereme všeho co dodává říz, abysme se náhodou nerozdivočili až moc. Doufáme, že aspoň někdo vypije lektvar bez remcání až do dna. Poznámka Prince dvojí krve pod čarou: Odchylky od pokynů paní učitelky Rowlingové jsou silně nežádoucí!!! Poznámka zklamaného diváka: Pane Yates, nepotěšil jste mě...ani já Vás nepotěším. Píšu Vám slabou trojku :(

Já, robot (2004)

Will Smith ve stylovém obutí šlape na paty emancipovaným robotům a jejich führerovi Viky. Osoleno špetkou humoru, podepřeno ocelovou rukou detektiva Spoonera, chytrým mozkem ledové paní(nny) psycholožky a solidaritou robotího cíti Sonnyho = svět je zachráněn, divák jakžtakž spokojen a JÁ ponaučena ... JÁ, ROBOTa v roce 2035 odmítnu i kdybych HO (ať má Sonny radost) vyhrála v loterii. To se radši naučím vařit :)

Pravidla moštárny (1999)

Nemusí být pravidlem, že budete dojati k slzám. Nestalo se. Přesto dýchám vůni mého oblíbeného pana Irvinga a je mi dobře. Moc dobře.

Divoké vlny (2007)

JEDU NA TÉHLE VLNĚ!!! Za Interview s tučňákem si tvůrci můžou zaslouženě leštit trofeje! (narozdíl od Tanka). Ozvučení Codyho dokonale padnoucím hlasem Shii LaBeoufa je tou správnou mušličkou na dortu! Jdu si vyrobit prkno.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Na filmové projekce animáků mě moc neužije, trojce Doby ledové jsem dala kinosální šanci zejména kvůli 3D formátu. Ten mě ovšem v porovnání s přírodovědnými dokumenty pražského IMAXU zklamal a dvě stovky vynaložené za získání dalšího rozměru vyšly téměř na prázdno. Rozčarování díky bohu zachránilo všechno ostatní - jakžtakž zápletka, osvěžující exkurze do doby meziledové, vynikající kabrňák Buck a jeho pravidla (Kdo prdí, chodí poslední :))), milostný souboj o ořech!!! a hlášky úderné tak, že jsem se několikrát pobaveně otřásla v základech. Sama jsem se překvapila tím, jak se mi to líbilo.

Sedm životů (2008)

Sledovat vynikajícího Willa Smithe v atypické utrpné poloze bylo díky sálodlouhé stopáži místy utrpením. Závěr ze mě vymáčknul slzu a tudíž učinil to čekání smysluplným. SPOILER!!! Bod za to, že Ben nevyměkl a dotáhnul tu záležitost s medúzou do konce. Opravdu stylovej způsob jak odejít.

Billy Elliot (2000)

Příběh o drsných lidech z drsného prostředí, kterým se do cesty připletl jemný balet. Billy zatančil bezchybně, pro mě to ale stačilo pouze na tři silné hvězdy. Je mi to líto Billy, ale na víc se necítím.