Kámoš k pohledání (2009)

Milý film o tom, jak může být fajn nechat se někým ovlivnit a vyzkoušet nezkoušené. Jako "komedie" však tuctové, trošku zachraňuje originální zápletka a známé, sympatické seriálové tváře. Komedie k pohledání to ovšem nebyla.

Golfový sen (2005)

Snový příběh o tom, jak se neuvěřitelné stalo skutečností.

Ajťáci (2006) (seriál)

Roy, Jen, Moss, RICHMOND :D "This is the Internet " Výbuchy smíchu střídá spokojený připitomělý úsměv. It´s BRILLIANT !!!

Hnus (1965)

Hnusná depka vykulené blondýny v autentickém podání nádherné Catherine Deneuve snímaná jímavou kamerou notně nahání husí kůži. Na praskliny na zdech se už nikdy nebudu dívat stejně:) Kromě psychozních stihomanských výjevů mě zaujala egoistická ignorace okolí vůči problémům jiných. SPOILER!!! Když jsou mrtvolky ve vaně, králíkova hlava týden v kabelce a mimózní blondýnka zalezlá pod postelí, je už na zájem trochu pozdě. Jo kdyby si holka s chlapama trošku zadováděla místo aby je brala svícnem po hlavě, mohlo to dopadnout jinak. Být fanouškem žánru a nebýt únavných tichých pasáží, jdu s hodnocením ještě výš. Každopádně můžu zaručit, že z tohodle PSYCHA vám bude pěkně HNUSNĚ.

Absolvent (1967)

K Absolventovi jsem přistupovala s patřičným respektem a očekáváním. A výsledek? Úchvatná kamera a střih, které činí většinu scén nezapomenutelnou (chtěla bych vypíchnout jednu, ale nejde to!) Věru věrohodně roztržitý a těžkopádný "mladíček" Dustin Hoffman v jedné ze svých životních rolí doprovázen stylovou mrchou Mrs. Robinson. Vtipně vybroušené dialogy a lehce ujeté vyvrcholení. To vše a mnohem víc neodmyslitělně spjato s legendárním hudebním doprovodem Simona a Gurfunkela. ABSOLVOVÁNO s velkým potěšením!

Bitva o Shaker Heights (2003)

Neškodný teen příběh plný známých filmových i seriálových tváří, kde se toho vlastně moc neděje. Obyčejné vyprávění o jednom "obyčejném" americkém klukovi. Omlouvám se za neobjektivní hodnocení a předpojatě přiznávám, že afro klučík Shia mi k relativní spokojenosti stačil.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Autobigrafický obraz zevlují newyorské mládeže z drsné čtvrti běžící ve dvou časových liniích. SPOILER!!! Shia LaBeouf ve své první not-so-sweet roli vypouštějící z pusy "ojel bych tě" a přesvědčivý bitkař Channing Tatum si krátí dlouhou chvíli ohýbáním holek ve špinavém mezipatře, hádkami s rodiči, vyřizováním si účtů basebalkou a hazardováním se životem. A do toho všeho Dito sní. Sní o tom, že tenhle denní chleba už konzumovat nebude. A tak jednoho dne všechny opustí ačkoliv oni nikdy nepoustí jeho a jde za svým snem. Ač je bolestný návrat do rodného hnízda po 15 letech utlačen do pozadí mladistvými dezoláty, stíhá i Robert Downey Jr. coby dospělý Dito s přehledem zaujmout. Podmanivé herecké výkony doplňuje padnoucí soundtrack. Autentičnost snímku zvedá jméno Dito Montiel v kolonce režiséra.

Proroctví (2009)

Nadějný kousek, jehož závěr ovšem zcela nekoresponduje se zbytkem filmu, který vás napne jako špagáty.

Zack a Miri točí porno (2008)

Zack a Miri potvrdili, že není nadto utvořit si vlastní názor. Vůbec se mi nedostalo porce humoru, na kterou jsem byla nažhavená. Občasné závany vtipu místy smrděly trapnou jednoduchostí, která mě fakt nerajcuje. Jediný, co mě bralo, byl přechod prvního sexu (a hned pornovýstupu) dlouholetých kamarádů v milování. Fakt pěkně intimní moment. Víc si od sympatické neokoukané dvojky asi neodnesu.

Veřejní nepřátelé (2009)

Johnny Depp sekundován Christianem Balem mezi smrští kulek hážou lopatou charisma na všechny strany. Člověk se ani po dvouhodinové jízdě ne a ne rozhodnout komu vlastně fandí víc. Mrazivost a krása 30.let k tomu. Břitký humor a stylovost Johnna Dillingera. Otočte se doprava, otočte se doleva, možná sedí mezi vámi :o) Famózní přestřelka v Little Bohemia a temném lese. Ač nefanda gangsterek, zvědavě vyhlížím srovnání s francouzskou verzí.