Než jsem tě poznala (2016)

Téma tohoto filmu mě neskutečně odrazovalo. Má první myšlenka byla - ach bože, romantická verze dokonalých Nedotknutelných, to snad ani nemůže dopadnout dobře. Podle nechtěně puštěných videí na youtube jsem navíc věděla, že to bude doják a tak nějak se mi na něco takhle předvídatelného s jasným všude známým koncem ani nechtělo dívat. Pak přišel jeden upršený den a já se přecejen přemohla. Ono je totiž Sam Claflin strašný sympaťák (v Love, Rosie mě úplně dostal) a tak jsem si říkala, že to přece nemůže být tak zlé. A...dobře, nebylo to tak zlé. Bylo to lepší než jsem si představovala, ale ten tanec obočí hlavní hrdinky a její výstřední vkus mi prostě vůbec nesedli. A emocionální vyděračský konec taky ne (tím jsem se nechala prvně zmasírovat a napálila jsem zde 4 hvězdy, ale jak mi tak celý příběh postupně z hlavy odeznívá, došlo mi, že to nebylo nic jiného než jedno velké tuctovopohádkové klišé. 50%

Vyšehrad (2016) (seriál)

Pro mě sonda do naprosto neznámého světa, ale zvědavost mě udolala. A že si to ten Štáfek užívá :-D. No zatím dobrý, tak 60%

Legenda o opilém Mistrovi (1994)

Zábava pouze prvních deset minut. Zbytek filmu je to jen boj za bojem a na to se omrzí koukat během pěti minut.

Divné století (1996) (pořad)

Jeho nejlepší album, které díky tátovi znám již od útlého dětství. Tady pro mne začala celoživotní úcta tohoto úžasného zpěváka a básníře. Navíc v tomto ztvárnění s přáteli má šmrnc a duši. Děkuji, že jste pane Nohavico a doufám, že ještě dlouho budete :-)

Jaromír Nohavica v Ostravě (1990) (koncert)

Jarek je mým nejoblíbenějším českým zpěvákem, písničkářem. Jeho hudba vždycky sedne jak prdel na hrnec. Tady se mi zdá trochu smutnější než ho znám, ale to bude tou dobou. I diváci byli takoví strnulí, neteční. Nicméně, slyšet ho z doby, kdy jsem byla ještě na houbách je pro mne hodně zajímavé :-). A hlavně potešila básnička Cizí oko, ze které pak udělal v dětství mou oblíbenou z alba Divné století.

Proč právě on? (2016)

Obvykle nemám moc ráda typicky nechuťárenské a (s)prosté americké komedie, ale protože se učím na státnice, potřebovala jsem trochu vypnout. Tento film mi to umožnil tak na půl - první půlka byla super odreagující, vtipná, sice sprostá jak hovado, ale tak nějak úderně, že mi to ani nevadilo. Za to druhá už se začala táhnout a nudit. Vtípky se opakovaly a to, co bylo v první půli úderné, hraničilo s trapností, ale na odreágovaní dobrý. James Franco si to neskutečně užíval a tak davám 3 hvězdy. 65%

Jak jsem poznal vaši matku - Promluva do duše (2008) (epizoda)

Ted: "Vypadněte z našeho boxu"...Blondýnka v baru: "ae asi jsem si tu zapomněla mobil"...Ted: "koukej vyčadit"...Jako vážně? Za cenu dělat si srandu úplně z každé blbosti, jde charakter postav totálně do háje.

Jak jsem poznal vaši matku - Nejlepší hamburger New Yorku (2008) (epizoda)

První totálně vatovitý díl naprosto o ničem. Teda pardon o hamburgerech a o gigantické národní bance. Díl o hamburgerech! Já to musím napsat ještě jednou, kdyby to náhodou někomu nedošlo, ten díl byl JENOM o hamburgerech! Přesně takhle začal jít seriál do kytek.

Periskop nahoru a dolů (1996)

Policejní akademi pod vodou. Někdo dává hvězdu navíc za hudbu, případně za herce, já tu třetí dám pro mojeho Jiříka, protože by byl smutný, když bych dala jen dvě :-P :-* a taky protože je to takový jeho chlapácký oblíbený humor :-) a já navíc asi nejsem k tomuto tématu objektivní hodnotitel, jelikož moc vojnu nemusím.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Film mě natolik nebavil, že jsem se na něj nedokázala ani dodívat do konce. Pořád se v něm křičí, všichni se hádají a jsou mírně řečeno prdlí.