Naši furianti (2006) (divadelní záznam)

(shlédnuto v říjnu 2014 v Národním divadle) Záznam se od skutečného živého divadla podle různých úryvků, co jsem si pustila, docela liší. Herci už za ta léta své role vyšperkovali a i když jsem se ze začátku ve všem špatně orientovala a jedna pasáž, kde děda dlouze vykládá příběh, jak dělal panského kočího, mě málem uspala, hereckého výkony - zejména Honzy Dolanského a Hartla byly perfektní a jenom lituju, že jsme seděli tak moc vysoko a daleko. P.S. příště si nesmím zapomenout dalekohled! :-D 75%

Pravidla moštárny (1999)

Tak nějak nevím a nechápu, proč má tento film tak vysoké hodnocení. Romatická zápletka slabá - románek, který se zdál být jen vyplněním dlouhé chvíle,"protože slečna neumí být chvilku sama" a dramatická zápletka snad ještě horší - to mám jako brečet, že hovaďáckej otec, co zneužíval svou dceru, svede vinu na sebe? Jediné, co tady jakštakš fungovalo, byl sirotčinec. 65%

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Tak skoro celá první série skvělá, hltala jsem jeden díl za druhým, ale ke konci to začalo mezi mnou a MOS pěkně skřípat, vytrácelo se jiskření a počínaje prvním dílem druhé sezóny se z toho stala jen upocená povinnost. Lepší práce s kamerou a působilo by to úplně jinak. Škoda. Snižuji na 4*. Edit (18.9.2015): Zdá se, že jsem potřebovala k druhé sérii trochu dospět. Opět mě velmi baví a opět hltám každý díl. Jestli to tak půjde dál, opět si zaslouží vyšší hodnocení, protože herecké výkony jsou naprosto perfektní.

Muži v naději (2011)

Jasně, každý podvádí každého, úplně normální stav asi. Je mi jedno, že je to docela vtipné. Příběh se mi protiví. 30%

LEGO® příběh (2014)

Super praštěný kousek "pro děti". Moc dobře si nedokážu představit, jak na to koukají úplná škvrňata, protože je to postavené především na hláškách, které pochopí spíš až ti starší. Celý film jsem si říkala, že je to taková příjemná oddychovka, u které se člověk sice neválí smíchy, ale přesto se dobře baví a ani se chvilku nenudí. Takže jsem chtěla dát jen tři hvězdičky. Ale! Konec mě naprosto dostal. Připomněl mi úžasnou představivost, jakou jsem jako dítě mívala, takže hodnocení zvedám na 5* a rozhodně se chci někdy podívat znova a užít si všechny detaily, protože za jedno podívání se to stihnout nedá :-D 90%

My Fair Lady (1964)

Nemohu si pomoci, ale opět zjišťuji, že muzikály, ač naprosto miluji hudbu, jsou něco, co se mi vůbec nelíbí a nic mi neříká. Bohužel, ani tento údajný skvost mě nijak neoslovil. Navíc mi přišlo, že jakmile se Audrey změnila v "dámu", chovala se úplně stejně jako ve filmu Prázdniny v Římě, což ale tady působilo velmi nepřirozeně a protivně. I když pořád to bylo lepší než to neústálé vřískání o ničem. 50%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Takový příjemný pohodový film, který neurazí, ani nijak výrazně nezaujme. Pár momentů pěkných, ze slov Seana Penna, při fotografování "kočičího přízraku", jsem byla unešená, nádherné obrazy krajiny (myslela jsem si, že jich tam však bude víc - právě kvůli tomu jsem to chtěla vidět v kině), super sjezd na skejtu, eruption/erection. Velkou slabinou však byly samotné představy, protože jsem věděla, že si to jen představuje a tak mě vlastně daná věc ani nijak výrazně emocionálně nezasáhla. A taky tam bylo pár WTF okamžiků, jako útok žraloka, Benjamin Button a signál všude na světě s mobilem, který byl nejspíš jen jedenkrát nabit. Moje smůla je asi hlavně v tom, že jsem hodně očekávala a myslela jsem si, že to bude hlubokomyšlenkový film o životě. 70%

Requiem za sen (2000)

Nejdepresivnější film, který jsem, kdy viděla. Naprosto mě odrovnal. Nechápu do jakých absurdních krajností se až lidé mohou dostat. Chtělo se mi zvracet. Chtěla jsem křičet, vyřvat tu nehoráznou bolest, kterou člověk i díky té brutální hudby hned od začátku filmu cítí. Tohle vážně není pro příliš empatické a psychicky slabé lidi. A já blbec si to ještě pustím v zimě, kdy je venku tma a depresivnost je o to silnější. Je to bezesporu dokonalá výhružka pro kohokoliv, kdo by chtěl drogy/prášky brát. Já nikdy nechtěla. A pro ty, které to taky nikdy nenapadlo, tu zmíním komentář, který jsem po zhédnutí řekla kamarádce: "Pokud je Ti život milý a máš ho ráda, nekoukej se". Je to brilantní dílo, přesto bych si přála ho nikdy nevidět nebo zapomenout. 28.1.: Tak po pár dnech malý dovětek. Musím říct, že se ve svých myšlenkách k filmu neustále vracím, přemítám si v hlavě dialogy (a nejen ty ústní), dokonalou práci s kamerou - rozpůlený obraz, průvodní animaci k momentu, kdy si drogu berou, Harryho beznaděj v taxíku po návštěvě matky, představy hlavních hrdinů (krádež pistole, bodnutí vidličkou, molo...) a musím říct, že i když na mě film zapůsobil šíleným způsobem, mám nyní pocit, jako bych to chtěla zažít znovu. Jakoby snad byl sám film nějakým druhem drogy - emocionální drogy. Ale možná je to jen tím, že mám teď zkouškové a jediné emoce, co si můžu dovolit, jsou radost nebo hněv ze zkoušky. Těžko říct. Každopádně velmi silná záležitost a troufám si říct, že jednou se podívám znovu.

Rain Man (1988)

Některé momenty byly velmi silné - koupelna s fotkou z dětství, javorový sirup na palačinky a "C-H-A-R-L-I-E. Main man." - úžasné momenty, velmi emotivní. Dustinův výkon rozhodně perfektní. I Cruisovy výbuchy hněvu a dobrácké slzy v očích na konci filmu. Přesto je příběh zaobalen do velmi mainstreemového obalu a cítím to tak, že mu víc jak 4 hvězdičky dát nemohu. 85%

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Nejlepší z filmové série. Parádní smršť hlášek a narážek, které pro mě a řadu mých kamarádů udělaly ze "dvojky" kultovní záležitost. Velkou mírou se o to zasloužil i perfektní český dabing. 80%