Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Jako z těch vlasů té holky nemůžu :-D a nebo jak se vždycky zjeví ten ptakopysk a zazní několikahlasně "Perrrry" :-D...a pak mu něco říká ten Dutošfarc, nebo jak se jmenuje :-D...ale co mě totálně teď dorazilo, když mi moje malá již školou povinná ségra pustila písničku "V kalhotách mám veverky" :-D. Nevím na čem ti tvůrci jedou, ale chci to taky! :-D :-D No a protože to ségra tak žere a je to tak totálně praštěné, že je to až neškodné, tak musím dát 70% :-)

Poslední Mohykán (1992)

Zpracováno je to krásně. Ale absurdnost válek a celkového příběhu mi nedovolí dát vyšší hodnocení. 50%

Láva (2015)

Tma. Disney zámek. Pixar nápis. Skákající lampička. Jupí, už to začíná! Ostrov? Sopka? "V hlavě" měla být nějaká zpívající sopka? No, dost netradiční úvod animáku. Ale co, za chvilku se tam přece musí ukázat ty malinkaté postavičky...ale tohle je fakt nějaké divné...že by to byl kraťas? A ono buch ho. No, pěkně nás zmátli, až jsme se začali dívat na vstupenku, jestli sedíme ve správném sále :-). Ale celkem jako slabota na poměry kraťasů od Pixaru. Byla jsem ráda, že tak "V hlavě" nezačíná. 40%

V hlavě (2015)

Díky traileru jsme oba s přítelem čekali více podobných konverzací mezi několika "hlavami", více komedie, takže svět pouze podle Rileyny "hlavy" nás trošičku zklamal. Nicméně nic to nemění na tom, že Pixar prostě umí a jsem ráda, že jsem to viděla v kině, protože je to úplná lahoda sledovat toto animační umění na velkém plátně. 75% P.S.: Ještě by mě zajímalo, v jaké míře byla myšlenka Pixaru originální, když před dvěmi lety vznikl studentský kraťas fungující na velice podobném principu - Brain Divided.

Bournův mýtus (2004)

Když jsem plně natěšená z jedničky viděla tehdy před deseti lety trailer (uf to to letí), totálně mě ta smrt na začátku naštvala, že jsem to ani nechtěla vidět. Ono upřímně, ani jsem o moc nepřišla. Příliš mnoho honiček a rvaček, které samozřejmě musela kamera "autentincky" zabírat. No, mě z toho akorát tak rozbolela hlava. Napětí bylo taky mizerné. Herci však zahráli své role dobře a stejně tak úžasná hudba Johna Powella opět nezklamala. 65%

Vyšší moc (2014)

Tak nevím, částečně mě film moc nezaujal. Teda alespoň první polovina. Nechápala jsem naprostý emoční chlad postav a přičítala jsem to severské nátuře. Já bych nejspíš hezky po česku vyletěla jak čertík z krabičky a ne si vklidu sedla a jedla dál svůj oběd. Jeho přístup mne také velmi zklamal. Že si nedokázal přiznat chybu a nepostavil se k tomu jako chlap, ale poté co se linie zaměřila více na něj, došlo mi, že jsem to viděla příliš černosněhobíle. Líbilo se mi, že se nakonec pokusil s tím něco udělat. Poté bylo jasné, že přijde nějaká další dramatická situace, při které bude muset dokázat, že dále může zaujímat v rodině postoj muže. Což se teda odehrálo lehce po americku umělou situací - šli lyžovat v nebezpečném počasí, šel ji "zachránit", nesl ji, i když pak mohla hned chodit. Konec jsem nepochopila vůbec. Možná jsem na to asi moc mladá nebo filmově nevzdělaná. Kdyby aspoň on nesl svého syna, ale proč ten jeho kamarád? Mělo to být přirovnání k tomu, že už je s jejich partnerstvím konec? Ale proč? Vždyť udělal hodně pro to, aby ho zachránil...Z těchto důvodů a rozporuplných pocitů dávám 55%.

Banditi (2001)

Příjemná oddychovka s dost zajímavým koncem. 65%

Keith (2008)

Zlomil mi srdce. Když se "ztratil" nedočkavostí a trochu nudou, že tam najednou není to zvláštní pnutí, jsem film o pár minut přetočila a to, co následovalo potom...Ta scéna na skále!!! a pak na nádraží....no zůstanou ve mě zůstanou ještě hodně dlouho...Jen škoda toho konce, nehodil se tam, mělo to skončit nádražím. 75%

2Bobule (2009)

Po moc fajn jedničce, hodně velké zklámání. Linie s Kornem a Krampolem byla naprostým šlápnutím vedle. A obvykle to moc nehodnotím, ale střih tu byl opravdu v jeden moment hodně špatný. 25%

Všemocný (2011)

Při příležitosti shlédnutí traileru k novému stejnojmennému seriálu jsem si pustila trailer i z tohoto díla a musím říct, že mám nejspíš stejné "okno" jako hlavní hrdina v traileru, páč si z filmu nepamatuju skoro nic kromě hlavní myšlenky. Takže to asi zas taková pecka nebyla a mé hodnocení čtyřmi hvězdičkami bylo nejspíš přemrštěné.