Milenci těch druhých (2015)

Tohle byl zásah do černého (teda červeného!). Těšila jsem se jako blázen, až si dá někdo konečně tu práci s přeložením titulek a ikdyž mi totálně neseděly a musela jsem je snad každých 20 vteřin resynchronizovat, užila jsem si to na plné pecky. Tolik emocí ze mě nevytřískala komedie už hodně dlouho. Snad proto, že něco podobného jako Lainey jsem si sama zažila. Snad proto, že jsem se celou poslední část modlila, ať jim to vyjde. Snad proto, že jsem beznadějná romantička a stejně laděná "úchylačka" jako ti dva. Pro mě top romantická komedie roku 2015 (ač tak překvapivě není kategorizována - možná reklamní tah - EDIT: tak nakonec je). Jo a ještě musím pochválit soundtrack, ten byl taky super. 90%

Lucifer (2016) (seriál)

Zatím mi přijde jakoby sami tvůrci pořádně nevěděli, co od seriálu chtějí a kam ho mají směřovat. Jako kdyby se teprve hledali a rozházeli pomyslné nitky příběhu na nějakolik směrů. No a ten hlavní kriminální směr je natolik okoukaný a ve všech možných seriálech omílaný, že díky tomu seriál spadá do smutného průměru. Pilot byl super, ale v dalších dílech už schází jiskra. (Psáno po prvních 5-ti dílech)

Malý princ (2015)

Možná jsem podle zdejších komentujících jedna z mála, ale na mne kniha působila také nesmírně smutně stejně jako film. Ale já mám melancholii ráda, ukazuje člověku na čem skutečně záleží. Malý princ je má úplně nejvíc nejoblíbenější knížka a tak jsem se na film nesmírně těšila. Splnil mé očekávání. Podle mě je to hezká adaptace, leč knížce se samozřejmě nevyrovná. Také mě mrzelo, že nebyla zmíněná má neojblíbenější fráze: "Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži...“" Určitě by byl konec poté ještě emotivnější. No a ještě bych ráda dodala, že se mi nesmírně líbila ta papírová animace, škoda že netvořila celý film. 75%

Divoké historky (2014) odpad!

Svět se v anus obrací. Pořád jsme s mojím čekali na zde v komentářích zmiňované vyšperkované pointy, ale smysl dával snad jen "bombičkář". Fakt nechápu, co je na násilí vtipného. Pokud máte stejně jako my chuť film v půlce vypnout, neváhejte, dodívání to nezlepší. 10%

Dárce (2014)

Ta samotná přestava a vykreslení příběhu na začátku mě totálně vtáhly. Ale potom, když se něco skutečně začínalo řešit, film nesmírně zklamal - emocionálně i myšlenkově. Plus mi docela dost lezlo na nervy to starošišlání Jeffa Brigese. 45%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Jedno velké PROČ? Proč takový film vůbec vznikl a jak může být někdo tak psychicky narušený, že něco takového natočí? Update po zjištění režiséra: Ouje, aha, takže moje chyba. Jeden počin tohoto režiséra už jsem viděla (Kick-Ass) a pocity jsem měla hodně podobné. Začíná se pro mě stávat druhým Tarantinem - režisérem, kterého všichni zbožňují a já si marně říkám, jestli jim něco nespadlo na hlavu. Příště už vážně vím, že si od Matthew Vaughna nic nepustím. Jediným problémem pro mne při hodnocení je, a také důvod proč nemohu dát odpad, že to byla vlastně brilantní filmařská práce. Vše vystihnuto do sebemenšího detailu. Ale jinak fujtajksl. 35%

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

Týjo, tak to je dílo Němců a Kanaďanů! Nj, tak proto se tam mluvilo i o jiných státech, které zachrání Zemi, než jen o "jů-es-ej" :-D...takže za to ta jedna hvězda. Jinak film narvaný klišé, nelogičnostmi a špatnými hereckými výkony až k prasknutí. Ale jo, smála jsem se, jako vtip dobrý...10%

Horákovi (2006) (seriál)

Po několika letech znovushlédnutí celkem zklamání. Děj se neustále točí v jedné smyčce, postavy se skoro nevyvíjí a to, co mě před lety zaujalo - vztah Tomáše a Evy (viděla jsem několik dílů uprostřed seriálu) je tam vlastně nakonec to nejotravnější. Nehledě na to, že situace jsou mnohdy nelogické a trapné. Nejlepší je tam asi Eda, totální osel co vždycky něco zmastí. 30%

Město andělů (1998)

Tak jsem se rozhodla, že mojeho trošku potrápím nějakou dobrou romarťárnou. Před lety se mi to líbilo - dojemný příběh lásky s dobrým soundtrackem. No, buď jsem byla hodně naivní puberťačka (což je velmi pravděpodobné) nebo jsem se nechala strhnout tím nevšedním koncem. Každopádně jsem si ujasnila, že je to celkem nuda, herecké výkony nic moc, reakce na cizího chlapa, co ji sleduje dost divná (minimálně bych si myslela, že to je stalker ne-li psychopat) no a zvraty, které jsou tak akotát na lisknutí. No, kdo jinému jámu kopá...:-D...ne, já vážně chtěla něco hezkého, ale tohle asi nebyla správná volba :-P. Snižuju na 55%.

Osudový dotek (2004)

Ze zdejších komentářů jsem trochu rozčarovaná, protože film mě naprosto dostal. Začetla jsem se tedy pořádně do všech informací okolo a zjistila jsem, že existují 3 možné konce. Zdá se, že jsem viděla asi ten nejefektnější (spoler viz zajímavosti - 3. varianta). Právě díky tomuto konci totiž všechno dalo nakonec smysl. Co se jinak týče filmu, no abych se přiznala, musela jsem ho v půlce vypnout. Začala jsem mít totiž podobnou "schízu" jako po shlédnutí Requiem za sen, ze kterého jsem se vzpamatovávala hodinu a to jsem prostě nechtěla znova zažít. Nicméně, zbytek jsem si pustila hned na druhý den, opět hltala scénu za scénou a (SPOILER!) beznadějně si přála, aby to dopadlo dobře. Po dlouhé době dost dobrý sci-fi mysteriózní film. Tímto děkuji kámošovi Tomovi za tip ;-) 90%