Darebáčci (2000)

Mé první setkání s Woody Allenem a asi ne příliš šťastná volba filmu. Pozor, následuje SPOILER. První část byla docela fajn, taková střeštěná ulíťárna se sestřenicí blbější než Kentán z Montarži, ale pak? Totální nuda, kterou jsme s přítelem chtě nechtě museli přetočit, jinak bychom u toho asi umřeli nudou. Ne fakt mě nebaví a nezajímá, jak totální ztroskotanci zbohatnou a chtějí si hrát na nóbl smetánku. Po přetočení jsme se ocitli u bankrotu a krádeže šperků na večírku a dozvěděli jsme se vlastně zhruba vše, ten krach, rozchod atd., takže nám nic neuniklo, vytoužené titulky přišly záhy a nejvíc z celého filmu mě potěšila titulková písnička - Tequila. Což asi o něčem svědčí. Prostě film nedoporučuju. Divná rádoby komedie s příliš ukecaným vychrtlým chlápkem a jeho střapatou střelenou ženskou a její blbou sestřenicí, co je tupější než náš krocan Karel. 35%

Expendables: Postradatelní (2010)

Nevím, jestli jsme koukali zrovna na nějakou divnou verzi, ale hudba byla tak příšerně nahlas, že kolikrát nešlo slyšet slova, takže to nejspíš naše české dabingové studium pěkně po*ralo. Jinak celkem hustě udělané, připadala jsem si jak v počítačové hře. Bohužel příběh nic moc a humor dobrý jen v pár scénách. 60%

Povodeň (1998)

Tak teda nevím, moc nerozumím zdejším komentářům o tom, jak je to skvělý akční film a v hollywoodu odvedli skvělou práci. Já jsem viděla jen kupu nesmyslných scén, kdy voda stoupá v každém místě úplně jinak rychle a hlavní hrdinové jsou nesmrtelní. No, naštěstí jsem z toho měla srandu, takže 40%.

Rychle a zběsile (2001)

Možná si nezaslouží úplně ty celé 4 hvězdičky, ale kdybych měla spočítat kolikrát jsme si to doma pouštěli na VHSku, tak se asi těžko dopočítám. Pro tu nostalgii a úžasnou husí kůži tvořící hudbu jich tolik musím nechat. Je to prostě taková kultovka, která mě zaujala převážně svým příběhem policajta, co se kvůli přátelům vydá na zcestí, neboť "Dlužím Ti nadupanou káru" 75%

Focus (2015)

Will je prostě skvělý sympaťák a zárukou, že film s ním nikdy není nuda. Příběh se mi hrozně moc líbil a splnil přesně to, co na této kombinaci žánrů mám nejraději - napětí mezi dvěma hlavními hrdiny, příjemný humor, nějakou tu krimi akci bez krve všude kolem a pohodovou hudbu. Navíc není nikterak předvídatelný - lépe řečeno, že to, co jsem předvídala, se vůbec nesplnilo a z toho jsem měla hroznou radost :-) Váhala jsem dokonce i nad hvězdičkami pěti, ale k tomu ještě něco málo chybělo. SPOILER: *Možná lépe emočně odehraná scéna na konci, kdy sedí připoutaní k židlím a Nicky (Mellow) má Jess říct, že to všechno celé bylo vlastně jen hrané. Mohlo z toho čišit víc nenávídím tě/miluji tě pocitů ze strany Jess, takhle jen brečela, jak nějaká husa a to do její role, při každé situaci vyrovnané zlodějky, moc nepasovalo.* (viděno v kině) 75%

Tři bratři (2014)

Tři bratři dostanou za 3. Úvod byl moc pěkný, vtipný a sympatický. První pohádka se zapomnětlivým králem a švarným Jenem se nesla stejným duchem jako začátek. Herecké výkony skvělé, zvláště Matásek velmi mile překvapil. Ale pak... no zvířátka, co si povídají s myslivcem bych tak nějak ještě zvládla, ale vlkokrysa? Bába co si z vlkokrysy udělá hlídacího psa? Mysliveček, co čeká až se mu Karkulka dovyvine a bude vypadat jako její matička? Jakože cože? No a poslední pohádka taková průměrná, místy trochu trapná (duben a jeho přeháňka), ale to pak zase vynahrazuje hudební stránka. Konec neurazil ani nedojal. Zprůměrováno, vyčísleno - 60%

TACHO (2010)

Ty dvě hvězdičky jsou za "hluzovkovou zvieratkovou Jožovu linku", zbytek filmu je nuda.

Největší z Čechů (2010)

Hloupější film už jsem dlouho neviděla. Když seděl Rudolf v křoví, říkala jsem si, že to je opravdu poslední věc, která v tom filmu chyběla a která ho perfektně vystihuje...20%

Fontána (2006)

Fontansmagorie, která si hraje na něco víc, než je. Realita jde Aronofskymu prostě lépe. Toto jsem mu vůbec, ale vůbec, nevěřila. Requiem za sen mě odrovnal na několik hodin. Tohle mě zklamalo, hodně. Jediným článkem, který stojí za zmínku je podmanivá hudba. 40%

Koupil jsem deštný prales (2010)

I málo je někdy hodně. Neřeším filmařinu, důležité je poslání tohoto snímku a to mi sdělil na 100%. Jak je ale i podle zdejšího hodnocení poznat, lidé jsou příliš upjatí a pohlcení konzumem, než aby trochu přemýšleli o tom, že sami něco mohou změnit, nebo aspoň se nechovat ve stylu "po nás přijde potopa". Víc takových jako je Jacob.